Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Oči » Suché oči

Suché oči


Věděli jste, že každý člověk mrkne průměrně 10–15krát za minutu? Pokud vás tedy trápí suché oči, je to většinou způsobeno nižší frekvencí mrkání, kterou ovlivňuje například čtení, řízení nebo práce na počítači.

Rohovka se při nedostatečném mrkání špatně zvlhčuje a vás trápí pálení a bolest v očích. Tyto dlouhodobé problémy mohou vést až ke zjizvení rohovky. Používáním očních kapek si obnovíte slzný film, zvlhčíte oči a ulevíte od nepříjemného podráždění.

Účinky očních kapek a jejich použití

Oční kapky představují první pomoc v boji proti suchým očím. Tzv. umělé slzy poskytují očím okamžitou úlevu, zvlhčují a zklidňují rohovku a zároveň stabilizují její slzný film. Pokud patříte do rizikové skupiny, doporučujeme používat kapky vždy, když máte pocit suchých očí, nebo 3 – 4krát denně. Do každého oka si kapejte 1 až 2 kapky.

Je důležité, abyste se při aplikaci kapek oka nedotýkali. Oční kapky také usnadňují používání kontaktních čoček.

Nepodceňujte suché oči

Stále více lidí trpí syndromem suchého oka. Ten často přichází s přibývajícím věkem, zejména v období menopauzy. Na vině může být ale také nepříznivé pracovní prostředí (příliš suchý vzduch, klimatizace, znečištěný vzduch apod.).

Problémy zmírníte jak používáním očních kapek, tak eliminací zmíněných negativních faktorů nebo užíváním vitamínu A.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám