Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na alergie » Alergie na potraviny

Alergie na potraviny

Potravinové alergie a přecitlivělost na nejrůznější složky potravin nám mohou zkomplikovat život. Mezi nejčastější potravinové alergie patří intolerance lepku, kravského mléka, vajec, medu, mléčné bílkoviny nebo alkoholu.

Jedinou cestou, jak porazit svou alergií, je vyloučit dráždivé složky ze svého jídelníčku. V naší nabídce najdete speciální produkty, které slouží jako alternativy při potravinových alergiích a plně vám nahradí a zpestří omezení vašeho jídelníčku.

Nejčastější potravinové alergie

  • Lepek – je součástí obilovin, instantních jídel, uzenin ochucovadel a podobně.
  • Mléko – intolerance se často projevuje již u kojenců a batolat. Rozlišujeme alergii na kravské mléko, laktózu (mléčný cukr), mléčnou bílkovinu a kasein.
  • Vejce – většinou se týká všech druhů vajec, ale můžeme rozlišovat alergii na žloutek a alergii na bílek.
  • Med – alergickou reakci často způsobuje pyl obsažený v nektaru.

Příznaky potravinové alergie se mohou projevovat okamžitě, ale i za několik hodin po snědení dané potraviny. Může se jednat například o pálení na rtech nebo v krku, bolesti břicha, průjmy, nevolnost, otoky či ekzémy.

Pokud máte podezření na potravinovou alergii, vyřaďte pravděpodobný alergen ze svého jídelníčku a zaznamenávejte si vše, co v ten den vypijete a sníte a také případné potíže. Záznamy pak lékaři usnadní určení konkrétní potravinové alergie.

V naší nabídce najdete náhrady běžných potravin, které neobsahují alergeny. Tyto produkty skvěle doplní a obohatí váš jídelníček tak, aby vaše strava byla pestrá a vyvážená.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám