Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Oči » Přípravky na oční problémy

Přípravky na oční problémy

Suché oči, nepříjemné pálení, zarudlé bělmo a další oční problémy trápí především lidi u počítačů a profesionální řidiče. Několikahodinové soustředěné sledování obrazovky oči velmi unavuje. Tím, že méně mrkáme, oči nedostatečně zvlhčujeme a ty jsou pak vysušené. Pokud navíc trpíte očními problémy, jako je dalekozrakost nebo krátkozrakost, měli byste svým očím věnovat zvýšenou péči. Pomohou vám šetrné oční kapky, které vám poskytnou úlevu a zároveň oči ochrání.

Nejčastější oční problémy

  • Zarudlé bělmo (červené oči) – příčinou je nejčastěji nevyspalost, unavené oči z počítače, alergie či mechanické a chemické podráždění.
  • Ječné zrno – oko pálí, svědí a na očním víčku se vytvoří malá bulka. Příčinou je zánět a ucpání mazové žlázy řasy. Ve většině případů ječné zrno samo zmizí, nikdy ho nevymačkávejte.
  • Zánět spojivek – signálem je silné zarudnutí oka, oči svědí a může se objevit i hnisavý výtok. V případě, že zánět spojivek po několika dnech sám neodezní, předepíše vám lékař oční kapky s antibiotiky.
  • Suché oči – jedná se hlavně o unavené oči z počítače, příčinou je také pobyt v klimatizovaných místnostech. Pomáhají tzv. umělé slzy. 

Tyto krátkodobé oční problémy vám pomáhají řešit oční kapky. Vytvoří na rohovce ochranný zvlhčující film, který zabraňuje pálení a svědění očí a zmírňuje i zarudlé bělmo.

Očním problémům můžete předejít také pravidelnými pauzami od počítače či řízení. Místnost, ve které pracujete, dobře větrejte a dostatečně pijte. Vyvarujte se zakouřeným prostorům.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám