Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na podporu trávení a vylučování » Přípravky na nadýmání, plynatost

Přípravky na nadýmání, plynatost

Objevují se u vás problémy s trávením? Nadměrné nadýmání, plynatost vzniká při zvýšené tvorbě a hromadění plynů ve střevě. Dotyčný mívá pocit plnosti. Pokud plyn neopouští v dostatečné míře střevo, vyvolává napětí v břiše, čímž mohou vznikat větší či menší bolesti břicha.

Příčiny vzniku nadměrné plynatosti a nadýmání

Hlavní příčinou nadýmání břicha a plynatosti bývá nevhodná strava a celkově nevhodné stravovací návyky. Pokud navíc jídlo konzumujete příliš rychle, spolykáte s potravou mnohem větší množství vzduchu.

Další příčinou těchto potíží může být absence nebo malé množství potřebných trávicích enzymů v těle. Také hormonální nerovnováha, např. během těhotenství a při menopauze, může mít za následek nadýmání a plynatost

Prevence a odstranění nadměrné plynatosti či nadýmání

  • Dobré je konzumovat jídlo v klidu, dobře jej vždy rozžvýkat a promísit se slinami, čímž můžeme usnadnit proces trávení.
  • Pokud víte o některých potravinách, které vám způsobují nadýmání či plynatost, je dobré se jim vyhnout, nebo je alespoň konzumovat s mírou. Mezi potraviny způsobující nadýmání patří zejména některé druhy zeleniny (květák, brokolice, paprika), luštěniny, ale také v některých případech mléčné výrobky či výrobky z bílé mouky.
  • Pro dobré trávení je vhodné mít vyváženou stravu s dostatečným příjmem vlákniny. Zdravou střevní mikroflóru pomohou získat probiotika, která jsou k dostání v lékárně.

Při potížích můžete vyzkoušet léky nebo čaje podporující správné zažívání. Tablety často obsahují účinnou látku simetikon, která narušuje povrchové napětí plynových bublinek, a ty se pak snáze rozpadají. Dáváte-li přednost přírodě, pomoci vám mohou i bylinky, zejména anýz, fenykl, máta či meduňka.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám