Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Krevní oběh a žíly » Krevní tlak

Krevní tlak

Jsou vám příznaky jako únava, závratě a točení hlavy, mžitky před očima či studené končetiny povědomé, nebo jsou dokonce součástí vašeho všedního života? Nízký krevní tlak (hypotenze), který se právě takto projevuje, nebolí a ani se nebere jako nemoc, většinou s sebou ale nese spoustu nepříjemných pocitů. Možná už se o vás někdy pokoušely mdloby, když vám lékař řekl, že na nízký tlak neexistují léky. Nelhal vám! Léčba nízkého tlaku spočívá v doplňcích stravy, čajích a hlavně změně životního stylu. 

Co zabírá? 

Právě bylinky, vitamin C, lékořice či některé čaje dokáží tlak zvýšit, přitom ale nemají „šokový účinek“, kterým se vyznačuje například káva. Příznivě působí také pravidelný sport či zvýšený přísun solené zeleniny (záleží konkrétně na obsahu sodíku, který je obsažen v soli i zelenině). 

  • Vitamin C se v otázce krevního tlaku také rovná téměř zázraku, který působí jak na hypotenzi jako původce nepříjemných pocitů, tak na pocity samotné. Pomáhá totiž vyplavovat adrenalin, který organismus nabudí, nabije energií a udrží při vědomí. Nejvíce vitaminu v sobě obsahuje šípek, který pomůže i při jarní únavě či nachlazení, proto se jej rozhodně vyplatí mít doma. Chybu ale neuděláte ani se zeleninou, rybízem, citrusy či kiwi, které tento vitamin přirozeně obsahují. 
  • Z čajů se nejvíce vyplatí koupit čaj sypaný (pokud lístky louhujete v konvičce a necháte je dostatečně rozvinout, získáte z každého nálevu všechny důležité látky v čaji obsažené), nejlépe složený pouze z rostliny, kterou jste se rozhodli užívat. Například značka Apotheke nabízí širokou škálu čajů, což se hodí také proto, že lidé s nízkým tlakem by měli hodně pít. 
  • Pokud patříte do té části populace, která si vychutnává typické aroma lékořice, vaším nejlepším přítelem v boji proti nízkému tlaku se mohou stát pendreky nebo některý ze zázvorových čajů s obsahem lékořice.
Pokračovat

Mohlo by se vám líbit...


Načítám

V této kategorii momentálně nejsou žádné produkty

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám