Podrobné informace

Surgam Léčiva se používá k léčbě akutních a chronických revmatických onemocnění pohybového ústrojí.

Informace o produktu

Výrobce: ZENTIVA A.S.
Kód výrobku: 13612
Kód EAN: 8594739048102
Kód SÚKL: 96484
Držitel rozhodnutí: ZENTIVA A.S.
Surgam Léčiva se používá k léčbě akutních a chronických revmatických onemocnění pohybového ústrojí s postižením kloubů a páteře a u všech forem mimokloubního revmatizmu, při bolestivém postižení měkkých tkání - kosterní svalstvo, šlachy, vazy, úpony, při bolestech v zádech, při pooperativních zánětech a bolestivých stavech, při poranění měkkých tkání jako je podvrtnutí a namožení. Přípravek mohou užívat dospělí a děti starší než 12 let.

Příbalový leták


Text příbalové informace - přípravek na lékařský předpis
Informace pro použití, čtěte pozorně
S U R G A M Léčiva
(Acidum tiaprofenicum)
tablety
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika
Složení
Účinná látka: Acidum tiaprofenicum 300 mg v 1 tabletě
Pomocné látky: Kukuřičný škrob, poloxamer 188, stearan hořečnatý, mastek
Indikační skupina
Antiflogistikum, antirevmatikum, analgetikum
Charakteristika
Přípravek Surgam Léčiva tablety působí protirevmaticky, protizánětlivě a proti bolesti. Účinná látka kyselina thiaprofenová zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně.
Indikace
Surgam Léčiva se používá k léčbě akutních a chronických revmatických onemocnění pohybového ústrojí s postižením kloubů a páteře a u všech forem mimokloubního revmatizmu, při bolestivém postižení měkkých tkání - kosterní svalstvo, šlachy, vazy, úpony, při bolestech v zádech, při pooperativních zánětech a bolestivých stavech, při poranění měkkých tkání jako je podvrtnutí a namožení.
Přípravek mohou užívat dospělí a děti starší než l2 let.
Kontraindikace
Surgam Léčiva se nesmí používat při přecitlivělosti na některou složku přípravku a při přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou nebo na některé jiné protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma nebo kopřivka. Dále se neužívá při aktivním vředu žaludku nebo dvanáctníku a při onemocněních močového měchýře a prostaty.
Při některých onemocněních je třeba zvláštní opatrnosti při užívání přípravku Surgam Léčiva. Váš lékař má být proto informován o všech onemocněních, kterými trpíte, aby mohl posoudit vhodnost jeho užívání.
Pro užívání tohoto přípravku u pacientů se závažným poškozením funkce jater, ledvin, se srdečním selháním, vysokým krevním tlakem, u pacientů s prodělanými vředy žaludku a dvanáctníku, u průduškového astmatu, u pacientů léčených léky proti srážení krve či u jiných poruch srážení krve, dále u zánětů sliznice dutiny ústní musí být zvlášť závažné důvody.
Přípravek se nepodává dětem do 12 let.
Přípravek se nepodává těhotným ženám.
Tiaprofenová kyselina přechází do mateřského mléka, proto není vhodné užívat Surgam Léčiva v době kojení.
Nežádoucí účinky
Při vyšších dávkách a u citlivých jedinců mohou vzniknout zažívací obtíže - nevolnost, zvracení, bolest v nadbřišku, krvácení do trávicího ústrojí.
Dále se mohou vyskytovat únava, bolesti hlavy či závratě, tyto příznaky mohou spontánně ustoupit. Možné jsou i příznaky přecitlivělosti - svědění, zánět dutiny ústní, kožní vyrážky, dále tvorba otoků. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.
Při objevení se příznaků dráždění močového ústrojí - bolest, zpomalené vyprazdňování močového měchýře, časté močení nebo krev v moči, léčbu přerušte a vyhledejte lékaře. Jestliže se u Vás objeví kopřivka, náhle vzniklý otok kolem očí, pocit tísně na hrudníku nebo obtíže s dechem, dále bolesti v nadbříšku či černě zbarvená stolice, anebo poruchy vidění, přerušte užívání přípravku a ihned vyhledejte lékaře.
Interakce
Účinky přípravku Surgam Léčiva a jiných léků současně užívaných se mohou vzájemně ovlivňovat. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Sem patří především léky tlumící bolest, léky ovlivňující srážlivost krve, léky proti epilepsii, některé močopudné látky používané při snižování krevního tlaku, lithium. Bez porady s lékařem neužívejte současně s přípravkem Surgam Léčiva žádné volně prodejné léky.
Jestliže Vám další lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že již užíváte Surgam Léčiva tablety.
Dávkování a způsob použití
Dávkování a délku léčby určuje vždy lékař dle druhu a závažnosti onemocnění.
Dospělí a mladiství obvykle užívají 2krát denně 1 tabletu.
Dětem od 12 do 14 let se podává obvykle 2krát denně 1/2 tablety.
Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 10 hodin.
Tablety se užívají při jídle nebo těsně po jídle, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, zapíjejte lék mlékem.
Upozornění
Během léčby není vhodné pít alkoholické nápoje a kouřit.
Při vynechání dávky užijte lék co nejdříve, jak si vzpomenete a to do 2 hodin, co měl lék být užit, při delším časovém odstupu zapomenutou dávku vynechejte.
Při dlouhodobé léčbě jsou nutné kontroly u Vašeho lékaře.
Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem vyhledejte lékaře.
Uchovávání
Uchovávejte v původním vnitřním obalu při teplotě do 25 oC, vnitřní obal uchovávejte v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vzdušnou vlhkostí.
Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení
20 tablet
Datum poslední revize
25.9.2009

Recenze

Recenze produktu SURGAM LÉČIVA 20X300MG Tablety

Diskuze (1)

Diskuze k produktu SURGAM LÉČIVA 20X300MG Tablety

Přidat nový příspěvek do diskuze