Podrobné informace

Speciální voděodolné opalovací mléko s hypoalergenni parfemací pro pokožku vysoce citlivou na sluneční záření. Vhodné pro děti.

Informace o produktu

Výrobce: VIVACO S.R.O.
Kód výrobku: 50576
Kód EAN: 8594056788118
Držitel rozhodnutí: VIVACO S.R.O.

Účinné látky
Betakaroten
Panthenol

Užití
Účinné ochrannéfaktory chrání pokožku před spálením a poškozením.

Dávkování
Před sluněním rovnoměrně rozetřete na pokožku.

Kontraindikace
Nejsou známy.

Vedlejší příznaky
Nejsou známy.

Fakta
Kombinace fyzikálních a chemických filtrů chrání pokožku před UVA a UVB zářením slunečního spektra. Panthenol je nepostradatelný pro správnou funkci pokožky a příznivě ovlivňuje její metabolismus. Panthenol má vynikající schopnost vázat v pokožce vlhkost. Tím pnspívá k omlazování a vitalizaci pleti. Oddaluje tvorbu vrásek. Panthenol proniká až do hlubokých vrstev pokožky a tam pňmo stimuluje tvorbu nových buněk a pigmentu. Zklidňuje podrážděnou pleť.

Poznámka
Vitamín B5 neboli kyselina pantothenová patří mezi ve vodě rozpustné vitamíny řady B. V potravinových doplňcích se často vyskytuje také panthenol nebo od něj odvozený dexpanthenol, které se v těle rychle přemění na kyselinu pantothenovou. Ta je pňtomna ve všech tělesných tkáních jako součást velmi důležitého koenzymu A, který se zúčastňuje biologicky důležitých reakcí pň metabolismu cukrů a tuků. Kromě toho je tento vitamín důležitý pro tvorbu mastných kyselin, steroidních látek, porfyrinů, dalších vitamínů a aminokyselin v těle. Jako složka enzymů se vitamín B5 účastní metabolických procesů, tj. získávání energie z jednotlivých základních složek potravy (tuky, cukry, bílkoviny), tvorby cholesterolu a steroidních hormonů. Přeměna mnoha léků v játrech a likvidace toxinů vyžaduje rovněž pňtomnost kyseliny pantothenové. Vitamín B5 je také zodpovědný za látkovou přeměnu u rychle se obnovujících buněk kůže a sliznic. Vážnější nedostatek vitamínu B5 se vyskytuje poměrně zfídka (např. u pacientů s podvýživou, pň mentální anorexii). Jeho nedostatek se projevuje jako únava, ospalost, bolest hlavy, potíže s trávením, necitlivost a brnění v rukou a nohou. Experimentálně byla zjištěna chudokrevnost, poškození nadledvin, hypoglykémie (nízká hladina cukru v krvi), poruchy dechu a křeče, poškození nervové soustavy. Lokálně se panthenol používá na urychlení hojeni ran nebo povrchových poškozeni kůže. pň popáleninách a pň likvidaci zánětlivých procesů sliznic.

Recenze

Recenze produktu SUN SENSITIVE opalovací mléko pro citlivou pleť OF 8 200 ml

Diskuze

Diskuze k produktu SUN SENSITIVE opalovací mléko pro citlivou pleť OF 8 200 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze