Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na chřipku a nachlazení » Léky na kašel » Léky na vlhký na kašel

SOLMUCOL 1X180ML Prášek pro sirup - recenze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 24394
K léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu.

Více informací

Produkt již není určen k prodeji na českém trhu

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce

 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - SOLMUCOL 1X180ML Prášek pro sirup

K léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu.

Informace pro použití, čtěte pozorně!
Solmucol
(Acetylcysteinum)
prášek pro přípravu sirupu k vnitřnímu užití
Výrobce: IBI, spol. s. r.o., Praha, Česká republika
Vyrobeno ve spolupráci:
IBSA Institut Biochimique SA, CH-6903 Lugano, Švýcarsko.
Držitel rozhodnutí o registraci:
IBSA Slovakia s.r.o., Bratislava, Slovenská republika
Složení:
Léčivá látka: N-Acetylcysteinum 200 mg v 10 ml sirupu.
Pomocné látky: dihydrát citronanu sodného, uhličitan sodný, benzoan sodný, sorbitan draselný, dihydrát edetanu disodného, sladový sirup, aroma, čištěná voda.
Indikační skupina: Mukolytikum.
Charakteristika:
Léčivá látka acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím podporuje vykašlávání a tlumí dráždivý kašel. Acetylcystein působí také antioxidačně, a tak podporuje obranné mechanismy organismu.
Indikace:
Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzívní tvorbou hustého vazkého hlenu.
Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 3 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět průdušek, hrtanu, průdušnice a chřipka a dráždivý kašel při nachlazení.
Na doporučení lékaře, který určí i dávkování a délku léčby, se přípravek užívá u chronických zánětů průdušek, hrtanu, průdušnice, průduškového astmatu, bronchiolitidy (zánět průdušinek), mukoviscidózy (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), rozedmy plic, bronchiektázií (rozšíření průdušek), předoperačních a pooperačních stavů spojených s větší tvorbou vazkého hlenu v dýchacích cestách a při léčbě chronického zánětu hrtanu, akutní i chronické sinusitidy (zánět vedlejších nosních dutin) a otitis media (zánět středního ucha) s výpotkem.
Přípravek je vhodný pro dospělé a děti starší než 6 měsíců, ale dětem do 3 let by měl být podáván pouze na doporučení lékaře.
Kontraindikace:
Přípravek nesmí být užíván při přecitlivělosti na acetylcystein nebo pomocné látky přípravku. V těhotenství a v období kojení se užívání přípravku nedoporučuje, přípravek může být užíván jen na doporučení lékaře.
Nežádoucí účinky:
Ojediněle se může vyskytnout pálení žáhy, nucení na zvracení, zvracení, průjem, zánět sliznice v ústech, bolesti hlavy, hučení v uších. Zcela výjimečně by se mohly projevit alergické reakce jako svědění, kopřivka, kožní vyrážka, dušnost (především u astmatiků se zvýšenou citlivostí průdušek na různá podráždění, zrychlení srdeční frekvence a pokles krevního tlaku, případně i krvácení, které však nemusí být vyvoláno acetylcysteinem. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
Interakce:
Účinky přípravku SOLMUCOL a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku SOLMUCOL užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Při současném užívání SOLMUCOLu a antitusik (léky tišící kašel) může pro snížení kašlacího reflexu dojít k nebezpečnému zadržení vytvořeného hlenu v dýchacích cestách. Pro současné užívání SOLMUCOLu a antitusik musí být zvlášť závažné důvody a antitusika mohou být užívána současně se SOLMUCOLem pouze na přímé doporučení lékaře.
SOLMUCOL a přípravky s obsahem antibiotika tetracyklinu (neplatí pro doxycyklin) je nutno užívat odděleně s intervalem alespoň 2 hodin.
Při současném užívání SOLMUCOLu a přípravků s nitroglycerinem může dojít k zesílenému rozšiřování cév a ke zbrzdění shlukování krevních destiček.
Dávkování:
Pokud lékař neurčí jinak, užívá se SOLMUCOL obvykle v následujících dávkách:
Dospělí a mladiství od 14 let: 3krát denně 10 ml sirupu (t.j. 3krát 200 mg acetylcysteinu);
Děti mezi 6-14 lety: 3-4krát denně 5 ml sirupu (t.j. 3-4krát 100 mg acetylcysteinu);
Děti mezi 2-6 lety: 2-3krát denně 5 ml sirupu (t.j. 2-3krát 100 mg acetylcysteinu);
Děti od 6 měsíců do 2 let: 2-3krát denně 2,5 ml sirupu (t.j. 2-3krát 50 mg acetylcysteinu).
Dětem do 3 let podávat pouze na doporučení lékaře.
Délka léčby u středně těžkých onemocnění je 6 dní, u závažnějších případů dva týdny.
U mukoviscidózy a u dalších onemocnění, u nichž je SOLMUCOL užíván pouze na doporučení lékaře, stanoví dávkování a délku léčby lékař individuálně podle typu, závažnosti a průběhu onemocnění.
U chronických onemocnění může užívání přípravku trvat i několik měsíců.
Způsob použití:
Příprava sirupu: Po odstranění kroužku se zátka zatlačí směrem dolů. Tím se dostane prášek do tekutiny. Roztokem krátce zatřepejte, až tekutina zůstane bez zákalu. K dávkování léku používejte přiloženou kalibrovanou lžičku.
Sirup se užívá po jídle a zapije se vodou nebo čajem.
Upozornění:
O vhodnosti současného užívání (podávání dítěti) SOLMUCOLu a jiných léků se poraďte s lékařem. Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin.
Účinek SOLMUCOLu se projeví po 1 - 2 dnech užívání.
Jestliže se příznaky onemocnění do 5 dnů (u dětí do 3 dnů) nezlepší, nebo se naopak zhoršují, nebo se projeví nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. V žádném případě však bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. Přípravek mohou užívat též diabetici.
5 ml sirupu odpovídá 15 kcal ( 63 kJ).
10 ml sirupu odpovídá 30 kcal (126 kJ).
Lehký zápach po sirovodíku pří otevření lahvičky rychle zanikne a nemá vliv na účinnost přípravku. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
Uchovávání:
Jednou otevřená lahvička sirupu se může uchovávat 14 dní při teplotě do 25 °C.
Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.
Balení: SOLMUCOL (2%): lahvička 180 ml s přiloženou kalibrovanou lžičkou.
Datum poslední revize:
1.7. 2009

Informace o produktu

Výrobce: IBI, spol. s r.o.
Značka: SOLMUCOL
Kód výrobku: 24394
Kód EAN: 7680522540272
Kód SÚKL: 18531
Držitel rozhodnutí: IBI, spol. s r.o.

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzívní tvorbou hustého vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 3 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět průdušek, hrtanu, průdušnice a chřipka a dráždivý kašel při nachlazení. Na doporučení lékaře, který určí i dávkování a délku léčby, se přípravek užívá u chronických zánětů průdušek, hrtanu, průdušnice, průduškového astmatu, bronchiolitidy (zánět průdušinek), mukoviscidózy (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), rozedmy plic, bronchiektázií (rozšíření průdušek), předoperačních a pooperačních stavů spojených s větší tvorbou vazkého hlenu v dýchacích cestách a při léčbě chronického zánětu hrtanu, akutní i chronické sinusitidy (zánět vedlejších nosních dutin) a otitis media (zánět středního ucha) s výpotkem. Přípravek je vhodný pro dospělé a děti starší než 6 měsíců, ale dětem do 3 let by měl být podáván pouze na doporučení lékaře.

Oznámit nežádoucí účinky

Recenze

Recenze produktu SOLMUCOL 1X180ML Prášek pro sirup

Diskuze

Diskuze k produktu SOLMUCOL 1X180ML Prášek pro sirup

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám