Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na chřipku a nachlazení » Přípravky na ucpané dutiny

Rhino Horn Konvička na výplach nosu - modrá - recenze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 204102

95 % 16 recenzí

Máte ucpaný nos? Alergii? Problémy s dutinami? Vyzkoušejte Rhino Horn konvičku na výplach nosu slanou vodou.

Více informací

232
Běžná cena: 270 Kč, Ušetříte: 14 % (38 Kč)

Dostupnost: 3 dny

Zboží odešleme 28. 3. 2018, předpokládaný termín doručení 29. 3. 2018.

Doprava od 29 Kč nebo zdarma
 
Podrobné informace
Recenze (16)
Diskuze (1)

Podrobné informace

Máte ucpaný nos? Alergii? Problémy s dutinami? Vyzkoušejte Rhino Horn konvičku na výplach nosu slanou vodou.

Informace o produktu

Výrobce: YOGAPROSESS AS
Značka: RHINO HORN
Kód výrobku: 204102
Kód EAN: 7090001498107
Kód SÚKL: P87934
Držitel rozhodnutí: YOGAPROSESS AS

Výplach nosu slanou vodou otužuje nosní sliznici a činí ji tak odolnější vůči virovým či bakteriálním infekcím. Dále pomáhá při obtížích s ucpaným nosem následkem rýmy, nachlazení, senné rýmy nebo chronické rýmy. U osob trpících chronickou alergickou rýmou (zejm. v důsledku alergie na pyl a prach) dojde při výplachu nosu k odstranění alergenů, a tím ke zmírnění obtíží.

Výplachy konvičkou jsou velmi prospěšné i pro děti, které tento proces zvládají asi od 5 let věku (šikovnější i o něco dříve). Důležitý je zde samozřejmě dohled dospělé osoby a dítě také musí umět správně smrkat. Vyplachování přispívá k uvolnění tzv. zadní rýmy a může předcházet zánětům středouší.

Návod k použití

  • Prostředí uvnitř nosu je přirozeně slané a teplé a proto by čistá studená voda dráždila nosní sliznice. Na výplach nosu použijte tedy mírně slanou vodu, která je ohřátá zhruba na tělesnou teplotu. Tělní tekutiny obsahují 0,9% soli, to odpovídá 2,7 g kuchyňské soli (1 odměrka) na 3 dl vody v konvičce Rhino Horn. Pokud si nejste jisti kvalitou teplé vody z kohoutku, doporučujeme používat vodu převařenou.
  • Nasypte jednu odměrku (= 2,7 g) kuchyňské soli (NaCl) do konvičky. Nepoužívejte náhražky soli nebo sůl dochucovanou apod.
  • Nádobu zcela doplňte vlažnou vodou (cca 37 °C). Konvičku můžete protřepat nebo vodu zamíchat např. odměrkou, aby se sůl rychleji rozpustila.
  • Přitiskněte ústí konvičky k nosní dírce ze strany – ne zepředu – a lehce zatlačte tak, aby byl nosní otvor uzavřen špičkou nálevky. Roztok by touto nosní dírkou neměl unikat.
  • Dýchejte ústy. Ústa musí být otevřená. V průběhu proplachování nelze dýchat nosem.
  • Lehce se předkloňte tak, aby Vaše hlava byla nad umyvadlem, brada by měla pokud možno směřovat k hrudi – neměla by být vystrčená dopředu.
  • Hlavu přitom pootočte na stranu, takže se budete dívat bokem.
  • Nakloňte konvičku směrem vzhůru a voda začne za chvíli samovolně protékat vnitřkem nosu a vytékat druhou dírkou ven. Když proteče asi polovina obsahu konvičky, zvedněte hlavu a nádobu odejměte. Větší část vody z nosu samovolně vyteče, zbytek lze vytlačit lehkým vydechnutím nosem nebo jemným vysmrkáním.
  • Zbylou polovinu roztoku použijte k propláchnutí přes druhou nosní dírku.Po ukončení proplachování by v nose a nosních dutinách neměla zůstat žádná voda. Zejména v zimě by to mohlo způsobit problémy. Běžně postačuje k dokonalému odstranění tekutiny z nosu obyčejné vysmrkání. Pokud by však ještě zůstala nějaká tekutina uvnitř, postupujte následovně: Předkloňte se, takže hlava bude směřovat dolů. Hlavu otočte stranou a vysmrkejte horní dírku. Hlavu otočte tváří směrem k podlaze a znovu vysmrkejte stejnou nosní dírku. Je-li to nutné, opakujte postup vícekrát.
  • Poté se narovnejte a několikrát se nadechněte a vydechněte nosem.

Recenze (16)

Recenze produktu Rhino Horn Konvička na výplach nosu - modrá

Recenze od 16 uživatelů s celkovým hodnocením 95 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

Fakt skvělá věc

100 %

největší pomocník při rýmě, průplach uvolňuje dutiny, skvěle funguje i u dětí

100 %

oblíbená u všech členů rodiny včetně dětí

praktická, funkční a snadno udržovatelná
poměrně vysoká cena
100 %

Skvělá věc.

100 %

Skvělá věc.

60 %

100 %

100 %

perfektní, doporučuji použití zvládne i malé dítě (5 let)

100 %

Jsem spokojená a můžu doporučit, pokud máte potíže s alergiemi nebo častými záněty dutin. Manipulaci zvládnete opravdu v pohodě, i když to vypadá trochu náročně, netopíte se, voda teče jak má... :o) Dříve jsem používala nosní sprej Vincentku, ale toto má lepší účinek.

Konvička opravdu "funguje," voda proteče jak má a opravdu se v pylové sezóně cítím podstatně líp. Dobré je prohlédnout si obrázkový návod na krabičce.
Konvičku mám v koupelně na zrcadle a nevyhovuje mi proto úplně její "design." Hodilo by se něco decentnějšího :-)) Uvítala bych konvičku průhlednou, nebo aby měla rysku pro horní okraj vody. Pravidelně se mi ji daří přelít.
100 %

logická prevence a léčba

Diskuze (1)

Diskuze k produktu Rhino Horn Konvička na výplach nosu - modrá

Přidat nový příspěvek do diskuze

- Rhino Horn Konvička

(0) 24/02/2015

Raději používat mořskou sůl, nebo klasickou kamennou...??

Vstoupit do diskuze

Zkušenosti uživatelů

Marie

100 % 10/05/2013

Jsem spokojená a můžu doporučit, pokud máte potíže s alergiemi nebo častými záněty dutin. Manipulaci zvládnete opravdu v pohodě, i když to vypadá trochu náročně, netopíte se, voda teče jak má... :o) Dříve jsem používala nosní sprej Vincentku, ale toto má lepší účinek.

Více
 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám