Podrobné informace

Máte ucpaný nos? Alergii? Problémy s dutinami? Vyzkoušejte Rhino Horn konvičku na výplach nosu slanou vodou.

Informace o produktu

Výrobce: YOGAPROSESS AS
Značka: RHINO HORN
Kód výrobku: 204102
Kód EAN: 7090001498107
Držitel rozhodnutí: YOGAPROSESS AS

Výplach nosu slanou vodou otužuje nosní sliznici a činí ji tak odolnější vůči virovým či bakteriálním infekcím. Dále pomáhá při obtížích s ucpaným nosem následkem rýmy, nachlazení, senné rýmy nebo chronické rýmy. U osob trpících chronickou alergickou rýmou (zejm. v důsledku alergie na pyl a prach) dojde při výplachu nosu k odstranění alergenů, a tím ke zmírnění obtíží.

Výplachy konvičkou jsou velmi prospěšné i pro děti, které tento proces zvládají asi od 5 let věku (šikovnější i o něco dříve). Důležitý je zde samozřejmě dohled dospělé osoby a dítě také musí umět správně smrkat. Vyplachování přispívá k uvolnění tzv. zadní rýmy a může předcházet zánětům středouší.

Návod k použití

 • Prostředí uvnitř nosu je přirozeně slané a teplé a proto by čistá studená voda dráždila nosní sliznice. Na výplach nosu použijte tedy mírně slanou vodu, která je ohřátá zhruba na tělesnou teplotu. Tělní tekutiny obsahují 0,9% soli, to odpovídá 2,7 g kuchyňské soli (1 odměrka) na 3 dl vody v konvičce Rhino Horn. Pokud si nejste jisti kvalitou teplé vody z kohoutku, doporučujeme používat vodu převařenou.
 • Nasypte jednu odměrku (= 2,7 g) kuchyňské soli (NaCl) do konvičky. Nepoužívejte náhražky soli nebo sůl dochucovanou apod.
 • Nádobu zcela doplňte vlažnou vodou (cca 37 °C). Konvičku můžete protřepat nebo vodu zamíchat např. odměrkou, aby se sůl rychleji rozpustila.
 • Přitiskněte ústí konvičky k nosní dírce ze strany – ne zepředu – a lehce zatlačte tak, aby byl nosní otvor uzavřen špičkou nálevky. Roztok by touto nosní dírkou neměl unikat.
 • Dýchejte ústy. Ústa musí být otevřená. V průběhu proplachování nelze dýchat nosem.
 • Lehce se předkloňte tak, aby Vaše hlava byla nad umyvadlem, brada by měla pokud možno směřovat k hrudi – neměla by být vystrčená dopředu.
 • Hlavu přitom pootočte na stranu, takže se budete dívat bokem.
 • Nakloňte konvičku směrem vzhůru a voda začne za chvíli samovolně protékat vnitřkem nosu a vytékat druhou dírkou ven. Když proteče asi polovina obsahu konvičky, zvedněte hlavu a nádobu odejměte. Větší část vody z nosu samovolně vyteče, zbytek lze vytlačit lehkým vydechnutím nosem nebo jemným vysmrkáním.
 • Zbylou polovinu roztoku použijte k propláchnutí přes druhou nosní dírku.Po ukončení proplachování by v nose a nosních dutinách neměla zůstat žádná voda. Zejména v zimě by to mohlo způsobit problémy. Běžně postačuje k dokonalému odstranění tekutiny z nosu obyčejné vysmrkání. Pokud by však ještě zůstala nějaká tekutina uvnitř, postupujte následovně: Předkloňte se, takže hlava bude směřovat dolů. Hlavu otočte stranou a vysmrkejte horní dírku. Hlavu otočte tváří směrem k podlaze a znovu vysmrkejte stejnou nosní dírku. Je-li to nutné, opakujte postup vícekrát.
 • Poté se narovnejte a několikrát se nadechněte a vydechněte nosem.

Recenze (15)

Recenze produktu Rhino Horn Konvička na výplach nosu - modrá

Recenze od 15 uživatelů s celkovým hodnocením 95 %.

Přidat recenzi produktu

(14) (6)

100 %

největší pomocník při rýmě, průplach uvolňuje dutiny, skvěle funguje i u dětí

(12) (5)

100 %

oblíbená u všech členů rodiny včetně dětí

 • praktická, funkční a snadno udržovatelná
 • poměrně vysoká cena

(9) (7)

100 %

Skvělá věc.

(9) (9)

100 %

Skvělá věc.

(8) (14)

60 %

(9) (7)

100 %

(8) (9)

100 %

perfektní, doporučuji použití zvládne i malé dítě (5 let)

(12) (10)

100 %

Jsem spokojená a můžu doporučit, pokud máte potíže s alergiemi nebo častými záněty dutin. Manipulaci zvládnete opravdu v pohodě, i když to vypadá trochu náročně, netopíte se, voda teče jak má... :o) Dříve jsem používala nosní sprej Vincentku, ale toto má lepší účinek.

 • Konvička opravdu "funguje," voda proteče jak má a opravdu se v pylové sezóně cítím podstatně líp. Dobré je prohlédnout si obrázkový návod na krabičce.
 • Konvičku mám v koupelně na zrcadle a nevyhovuje mi proto úplně její "design." Hodilo by se něco decentnějšího :-)) Uvítala bych konvičku průhlednou, nebo aby měla rysku pro horní okraj vody. Pravidelně se mi ji daří přelít.

(9) (10)

100 %

logická prevence a léčba

(12) (7)

80 %

Je velice dobré si udělat výplach nosu po práci v prašném prostředí a nejen po ní.

Diskuze (1)

Diskuze k produktu Rhino Horn Konvička na výplach nosu - modrá

Přidat nový příspěvek do diskuze

(16) (8) (0) 24/02/2015

Pavel K. - Rhino Horn Konvička

Raději používat mořskou sůl, nebo klasickou kamennou...??

Vstoupit do diskuze