Podrobné informace

Při léčbě místních otoků po zranění, při léčbě a prevenci pooperačních otoků, při léčbě bolestivých syndromů páteře, při léčbě poruch žilní funkce končetin, při léčbě křečových žil, zánětů žil, bércových vředů.

Informace o produktu

Výrobce: MADAUS GMBH, KOLÍN NAD RÝNEM
Kód výrobku: 12391
Kód EAN: 4019338607511
Kód SÚKL: 57352
Držitel rozhodnutí: MADAUS GMBH, KOLÍN NAD RÝNEM
Přípravek se užívá při léčbě místních otoků po zranění, při léčbě a prevenci pooperačních otoků, při léčbě bolestivých syndromů páteře (meziobratlové ploténky, bolesti šíje, ústřel, ischias), při léčbě poruch žilní funkce končetin, při léčbě křečových žil, zánětů žil, bércových vředů, k podpůrné léčbě zánětů šlachových pochev. Přípravek mohou užívat dospělí i děti.

Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták


Příbalová informace - VP
Informace pro použití, čtěte pozorně!
Reparil-Dragées
Obalené tablety
(escinum)
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce:
MADAUS GmbH, 51101 Kolín nad Rýnem, Německo

Složení:
Léčivá látka v 1 obalené tabletě: escinum 20 mg
Pomocné látky:
Monohydrát laktosy, povidon, magnesium-stearát, sacharosa, mastek, arabská klovatina, oxid titaničitý, koloidní bezvodý oxid křemičitý, kopolymer MA/MMA 1:1, makrogol 8000, hydroxid sodný, sodná sůl karmelosy, triethyl-citrát, simetikonová emulze SE 4, bílý vosk, karnaubský vosk.
Indikační skupina:
Antiflogistikum, venofarmakum.
Charakteristika:
Escin, což je léčivá látka z jírovce maďalu (kaštan), má protiotokový, odvodňující a protizánětlivý účinek a rychle odstraňuje obtíže, způsobené místním otokem (jako je pocit tlaku, bolesti apod.), přičemž však neovlivňuje negativně látkovou výměnu minerálů a krvetvorbu.
Indikace:
Přípravek se užívá při léčbě místních otoků po zranění, při léčbě a prevenci pooperačních otoků, při léčbě bolestivých syndromů páteře (meziobratlové ploténky, bolesti šíje, ústřel, ischias), při léčbě poruch žilní funkce končetin, při léčbě křečových žil, zánětů žil, bércových vředů, k podpůrné léčbě zánětů šlachových pochev. Přípravek mohou užívat dospělí i děti.
Kontraindikace:
Přípravek nesmí být užíván v prvních třech měsících těhotenství.
Pro použití přípravku v dalším období těhotenství nebo během kojení musí být zvlášť závažné důvody, proto je nutné, aby pacientky o vzniku těchto stavů v průběhu léčby přípravkem neprodleně informovaly ošetřujícího lékaře. Při přecitlivělosti na escin nebo na pomocné látky nesmí být přípravek užíván. Dále se přípravek nesmí užívat při těžké poruše funkce ledvin, u pacientů se sklonem k trombóze (tvorba krevních sraženin) a dále u pacientek, které užívají hormonální steroidní antikoncepci. Přípravek se neužívá k léčbě jiných než poúrazových otoků.
Nežádoucí účinky:
Ojediněle se mohou vyskytovat žaludeční nebo střevní potíže (např. nevolnost, průjem, zvracení), reakce z přecitlivělosti (např. kopřivka), snížený krevní tlak, výrazné menstruační krvácení. Při výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku neprodleně poraďte s lékařem.
Interakce:
Účinky přípravku Reparil-Dragées a jiných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Jestliže Vám další lékař bude předepisovat nebo doporučovat nějaký další lék, informujte ho, že již užíváte přípravek Reparil-Dragées. Než začnete s užíváním přípravku Reparil-Dragées užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Reparil-Dragées může zvýšit působení léků, které snižují srážlivost krve.
Dávkování:
Neurčí-li lékař jinak, užívají dospělí zpočátku 3krát denně 2 tablety, jako udržovací dávku 3krát denně 1 tabletu.
Dětem se podává 2-3krát denně 1 tableta.
Tablety se užívají po jídle a zapíjejí se tekutinou.
Upozornění:
Při náhodném požití přípravku dítětem nebo při předávkování se poraďte neprodleně s lékařem.
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě 15-25oC v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.
Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení:
40 a 100 obalených tablet
Datum revize textu:
30.5. 2007

Recenze (2)

Recenze produktu REPARIL- DRAGÉES 40X20MG Obalené tablety

Recenze od 2 uživatelů s celkovým hodnocením 70 %.

Přidat recenzi produktu

(5) (4)

60 %

(2) (5)

80 %

Jsem zdravotní sestra, mé pracovní začátky byly v nemocnici na oro oddělení, vždy se před léty Reparil dr. dával,pak zmizel z trhu a byl nahrazen AESCINEM,který užíváme na plast. chirurgiii denně.Aplikoval se i i.v. - byl v ampulích. Jsme v jiné době,je mnoho dodavatelů a lékáren. Můj názor je , že Reparil dr. je preparát dobrý jako doplněk léčby, aby pacient pooperačně urychlil vstřebání otoku , ale nesmí se k tomu podcenit hlavně chlazení+polohování končetiny a natírání chladivého Reparil gelu,který působí velmi příjemně na kůži,ale vše chce hlavně čas a dodržování správné rekonvalescence.Vidím to nyní sama na sobě, kdy jsem podstoupila plánovanou operaci přednoží.Hlavně by tyto doplňující preparáty měli u lékaře vysvětlovat při propuštění z nemocnice, stejně si je pacienti hradí sami a nezdravotník a staří lidé opravdu nevědí,co si mají zakoupit a jak dále pokračovat doma. Takže můj názor je,že léčení se musí kombinovat se vším,samotné polykání Reparilu určitě nepostačí. S pozdravem Kříhová /nejvíce mi vyhovovalo dodání do domu, když jsem na berlích a sama/.

  • pooperační otoky na končetinách mi vyhovuje
  • nemám žádnou kontraindikaci

Diskuze

Diskuze k produktu REPARIL- DRAGÉES 40X20MG Obalené tablety

Přidat nový příspěvek do diskuze