Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Léky na předpis » Léky na předpis na dutinu ústní a trávicí trakt » Léky na předpis na žaludek a střeva

QUAMATEL 20 MG 28X20MG Potahované tablety - recenze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 16777

Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - QUAMATEL 20 MG 28X20MG Potahované tablety


PŘÍBALOVÁ INFORMACE
Informace pro použití, čtěte pozorně!
QUAMATEL 20 MG
QUAMATEL 40 MG
(Famotidinum)
potahované tablety
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
Gedeon Richter Plc.,
Gyömröi út 19-21, H-1103 Budapešť., Maďarsko
Složení
Léčivá látka:
Famotidinum (famotidin) 20 nebo 40 mg v 1 potahované tabletě.
Pomocné látky:
Škrob, mastek, laktóza, koloidní roztok kyseliny křemičité, stearát hořečnatý, povidon, karboxymetylamylopektin sodný, makrogol 6000, oxid titaničitý, červený oxid železitý, hydroxypropylmetylcelulóza.
Indikační skupina
Antacidum, antiulcerózum
Charakteristika
QUAMATEL snižuje tvorbu kyseliny solné a trávicího enzymu pepsinu v žaludku a snižuje jejich obsah v žaludeční šťávě. Tím chrání žaludek i dvanáctník před významnými vlivy, které se účastní vzniku a trvání žaludečního a dvanáctníkového vředu. Působí poměrně dlouhodobě, stačí jediná dávka denně.
Indikace
QUAMATEL je určen k léčbě nebo prevenci těchto chorobných stavů:
Léčba nezhoubného žaludečního a dvanáctníkového vředu.
Léčba onemocnění, při které je zvýšena tvorba žaludeční šťávy, např. Zollinger-Ellisonův syndrom.
Prevence opakování vzniku dvanáctníkového vředu.
Léčba a prevence refluxní nemoci jícnu (zánět sliznice jícnu na podkladě zpětného toku žaludečního obsahu).
Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé.
Kontraindikace
QUAMATEL se nesmí užívat při přecitlivělosti na famotidin a pomocné látky přípravku, dále v těhotenství a nesmí být podán dětem. QUAMATELEM léčená žena nesmí kojit.
Nežádoucí účinky
Přípravek se obvykle dobře snáší. Nežádoucí účinky se vyskytují zřídka a nejsou závažné.
Zřídka se může vyskytnout bolesti hlavy, závratě, zácpa nebo průjem.. Méně často vzniká sucho v ústech, nechutenství, nevolnost a zvracení, únava, svědící vyrážka, laboratorní známky poruchy jaterních funkcí, žloutenka, cholestáza (snížené vylučování žluče do zažívacího traktu a její městnání), anafylaktická reakce (alergické onemocnění se závažnými celkovými příznaky), angioedém (otok vznikající obvykle na alergickém podkladu na různých místech organizmu), bolesti kloubů, křeče kosterních svalů, zvratné psychické poruchy včetně depresí (duševní stav charakterizovaný nadměrným smutkem), úzkostí, neklidu, zmatenosti a halucinace (falešný vjem něčeho, co neexistuje). Velmi vzácně jsou údaje o výskytu velmi závažné kožní reakce (toxická epidermální nekrolýza). Existují ojedinělé údaje o změnách v krevním obraze (pokles počtu všech typů krevních tělísek nebo jen bílých krvinek) a o zhoršení stávajících jaterních onemocnění. Příčinná souvislost s léčbou famotidinem však nebyla zjištěna. Vzácně se objevilo zvětšení prsních žláz u mužů, které ve většině případů vymizelo po přerušení léčby.
Případný výskyt nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí neprodleně ohlaste ošetřujícímu lékaři, který rozhodne o dalším postupu.
Interakce
Účinky QUAMATELU a účinky jiných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Váš lékař proto musí být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něho. Jestli Vám další lékař bude předepisovat nebo doporučovat nějaký další lék, informujte ho, že již užíváte QUAMATEL. Než začnete současně s QUAMATELEM užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.
Dávkování a způsob užití
Při léčbě je vhodné kombinovat přípravek QUAMATEL 20 MG s přípravkem QUAMATEL 40 MG.
Pokud lékař neurčí jinak, užívá se QUAMATEL obvykle takto:
Dospělí a mladiství:
Při akutním dvanáctníkovém vředu užívá nemocný 40 mg jednou denně (1 potahovaná tableta QUAMATEL 40 MG nebo 2 potahované tablety QUAMATEL 20 MG), vždy večer před spaním. Léčení obvykle trvá do zhojení 4 týdny, může se v případě prodloužit i na 8 týdnů. Pokud se vřed zahojil dříve, může být léčba kratší.
Při nezhoubném žaludečním vředu se podává 40 mg jednou denně večer před spaním (1 potahovaná tableta QUAMATEL 40 MG nebo 2 potahované tablety QUAMATEL 20 MG). Léčení obvykle trvá 4 až 8 týdnů, při rychlejším vyhojení i méně. Délku užívání vždy určí lékař, obvykle na základě výsledku instrumentálního vyšetření žaludku.
Při zvýšené tvorbě žaludeční kyseliny (např. při tzv. Zollingerově-Ellisonově syndromu) bývá počáteční dávka 20 mg (1 potahovaná tableta QUAMATEL 20 MG) 4krát denně každých 6 hodin a lékař postupně upravuje dávky podle potřeby - někdy až i na 800 mg denně (tj. 20 potahovaných tablet QUAMATEL 40 MG nebo 40 potahovaných tablet QUAMATEL 20 MG). QUAMATEL se v těchto případech užívá dlouhodobě, až i 1 rok.
Refluxní nemoc jícnu: obvyklá léčebná i preventivní dávka je 20 mg (1 potahovaná tableta QUAMATEL 20 MG) dvakrát denně dlouhodobě (6 až 12 týdnů). Při ochraně před návratem refluxní nemoci jícnu se obvykle podává 20 mg (1 potahovaná tableta QUAMATEL 20 MG) dvakrát denně.
Děti: Účinnost a bezpečnost famotidinu u dětí nebyla dosud stanovena.
U starých lidí a nemocných se sníženou funkcí ledvin upraví lékař dávky přípravku v závislosti na funkci ledvin.
Přípravek je určen k vnitřnímu užití. Potahované tablety se polykají celé a zapijí se malým množstvím vody nebo čaje.
Upozornění
Před zahájením léčby žaludečního vředu je nutné aby lékař vyloučil nádorové onemocnění žaludku. Budete muset proto podrobit některým vyšetřením i později dalším kontrolám (instrumentační vyšetření žaludku a některá laboratorní vyšetření krve).
Při předávkování nebo náhodném požití většího množství tablet dítětem se poraďte s lékařem.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě 15 až 25 0C, vnitřní obal uchovávejte v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem.
Varování
Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek se musí uchovávat mimo dosah a dohled dětí.
Balení
QUAMATEL 20 MG: 28 nebo 56 potahovaných tablet
QUAMATEL 40 MG: 14, 28 nebo 56 potahovaných tablet
Datum poslední revize
15.4. 2009

Informace o produktu

Kód výrobku: 16777
Kód EAN: 5997001310281
Kód SÚKL: 15292

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Quamatel je určen k léčbě nebo prevenci těchto chorobných stavů: - Léčba nezhoubného žaludečního a dvanáctníkového vředu. - Léčba onemocnění, při které je zvýšena tvorba žaludeční šťávy, např. Zollinger-Ellisonův syndrom. - Prevence opakování vzniku dvanáctníkového vředu. - Léčba a prevence refluxní nemoci jícnu (zánět sliznice jícnu na podkladě zpětného toku žaludečního obsahu). Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé.

Recenze

Recenze produktu QUAMATEL 20 MG 28X20MG Potahované tablety

Diskuze

Diskuze k produktu QUAMATEL 20 MG 28X20MG Potahované tablety

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám