Podrobné informace

Ostré kruhové ostří z nerez oceli s plastovým antiskluzovým držákem, pro zajištění vzorku tkáně pro histologickou diagnózu nebo odstranění kožní léze.

Informace o produktu

Výrobce: STIEFEL LABORATORIES (IRSKO) LTD, SLIGO
Značka: STIEFEL
Kód výrobku: 104491
Kód EAN: 5011091105012
Držitel rozhodnutí: STIEFEL LABORATORIES (IRSKO) LTD, SLIGO

Průbojník Stiefel je sterilní kruhový skalpel určený na jednorázové použití. Skládá se z ostrého kruhového ostří a nerezové ocele a plastového protiskluzovóho držadla. Nerezová čepel je chráněná průsvitným polypropylénovým krytem. Jednorázové, sterilní průbojníky šetří náklady na broušení a resterilizaci.

  • odeberte vzorek kůže na bioptické vyšetření;
  • odstranění drobnějších lézi kůže jako jsou julgámi a planetami bradavice névy, mazové cysty;
  • zjišťování rozsahu kožních nádorů z místa excizy bazocelulárního karcinomu;
  • získání komplexního kožního štěpu na léčbu kožních ulcerácií,
  • výzkumné účely.

Obecné doporučení: Před provedením chirurgického zákroku se ujistěte o životnosti a o neporušení obalu průbojníku (zajištění sterility nástroje).

Provedení výkonu
Kůži držte pevné a jemně ji napněte. Změřte lézi a vyberte vhodný průměr průbojníku. Místo očistěte a připadne použijte anestézii. Při stálém napnutí kůže přiložte průbojník, jemně tlačte na průbojník a krouživým pohybem dosáhnete požadovanou hloubku. Můžete i jemně tlačit plochou dlaně na okraj držadla průbojníku. Specifický pocit bývá cítit při proniknutí průbojníku dermis. Je důležité proniknout patřičně hluboko, abychom získali a část podkožního tuku a tím poskytli adekvátní tkáňový vzorek.

Pokud necháte ránu hojit granulací, jizva bývá méně zřetelná. Proto užití průbojníku do průměru 4 mm (v závislosti na části těla, kde je operace prováděna) často nevyžaduje chirurgickou suturu rány. Pokud získáme vzorek tkáně pro histologickou diagnózu průměr 4 mm bývá dostatečný, tj. poskytuje dostatečný vzorek.

Obvykle se volí průměr průbojníku o něco větší, než je velikost léze, tak aby ve vzorku byl přítomen okraj normální kůže. Napněte proto prsty kůži, při měření průměru léze (pro zvolení průměru průbojníku), i při samostatném provedení výkonu. Rána po relaxaci má tvar elipsy, umožňující tím snazší sutinu.

Průbojník Stiefel je dodávaný s průměrem 2,3,4,5,6, a 8mm v krabici, která obsahuje 10 samostatně balených průbojníků.

Průbojníková biopsie zachovává anatomickou strukturu tkáně (statisticky méně artefaktů bylo nalezeno ve skupině průbojníkové biopsie než v kontrolní skupině), minimálně traumatizuje tkáň, jednoduché a rychlé použití v lokální anestézii.

Recenze

Recenze produktu Průbojník Stiefel 5mm 10ks

Diskuze

Diskuze k produktu Průbojník Stiefel 5mm 10ks

Přidat nový příspěvek do diskuze