Oblíbené položky

Průbojník Stiefel 5mm 10ks - diskuze

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 104491
Ostré kruhové ostří z nerez oceli s plastovým antiskluzovým držákem, pro zajištění vzorku tkáně pro histologickou diagnózu nebo odstranění kožní léze.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - Průbojník Stiefel 5mm 10ks

Ostré kruhové ostří z nerez oceli s plastovým antiskluzovým držákem, pro zajištění vzorku tkáně pro histologickou diagnózu nebo odstranění kožní léze.

Informace o produktu

Výrobce: STIEFEL LABORATORIES (IRSKO) LTD, SLIGO
Značka: STIEFEL
Kód výrobku: 104491
Kód EAN: 5011091105012
Držitel rozhodnutí: STIEFEL LABORATORIES (IRSKO) LTD, SLIGO

Průbojník Stiefel je sterilní kruhový skalpel určený na jednorázové použití. Skládá se z ostrého kruhového ostří a nerezové ocele a plastového protiskluzovóho držadla. Nerezová čepel je chráněná průsvitným polypropylénovým krytem. Jednorázové, sterilní průbojníky šetří náklady na broušení a resterilizaci.

  • odeberte vzorek kůže na bioptické vyšetření;
  • odstranění drobnějších lézi kůže jako jsou julgámi a planetami bradavice névy, mazové cysty;
  • zjišťování rozsahu kožních nádorů z místa excizy bazocelulárního karcinomu;
  • získání komplexního kožního štěpu na léčbu kožních ulcerácií,
  • výzkumné účely.

Obecné doporučení: Před provedením chirurgického zákroku se ujistěte o životnosti a o neporušení obalu průbojníku (zajištění sterility nástroje).

Provedení výkonu
Kůži držte pevné a jemně ji napněte. Změřte lézi a vyberte vhodný průměr průbojníku. Místo očistěte a připadne použijte anestézii. Při stálém napnutí kůže přiložte průbojník, jemně tlačte na průbojník a krouživým pohybem dosáhnete požadovanou hloubku. Můžete i jemně tlačit plochou dlaně na okraj držadla průbojníku. Specifický pocit bývá cítit při proniknutí průbojníku dermis. Je důležité proniknout patřičně hluboko, abychom získali a část podkožního tuku a tím poskytli adekvátní tkáňový vzorek.

Pokud necháte ránu hojit granulací, jizva bývá méně zřetelná. Proto užití průbojníku do průměru 4 mm (v závislosti na části těla, kde je operace prováděna) často nevyžaduje chirurgickou suturu rány. Pokud získáme vzorek tkáně pro histologickou diagnózu průměr 4 mm bývá dostatečný, tj. poskytuje dostatečný vzorek.

Obvykle se volí průměr průbojníku o něco větší, než je velikost léze, tak aby ve vzorku byl přítomen okraj normální kůže. Napněte proto prsty kůži, při měření průměru léze (pro zvolení průměru průbojníku), i při samostatném provedení výkonu. Rána po relaxaci má tvar elipsy, umožňující tím snazší sutinu.

Průbojník Stiefel je dodávaný s průměrem 2,3,4,5,6, a 8mm v krabici, která obsahuje 10 samostatně balených průbojníků.

Průbojníková biopsie zachovává anatomickou strukturu tkáně (statisticky méně artefaktů bylo nalezeno ve skupině průbojníkové biopsie než v kontrolní skupině), minimálně traumatizuje tkáň, jednoduché a rychlé použití v lokální anestézii.

Recenze

Recenze produktu Průbojník Stiefel 5mm 10ks

Diskuze

Diskuze k produktu Průbojník Stiefel 5mm 10ks

Přidat nový příspěvek do diskuze

Štítky

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám