Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

herbadent

PROSTAMOL UNO 60 tobolek

82
6
starstarstarstarstar  82 %

 

PROSTAMOL UNO 60 tobolek
Prostamol UNO 320 mg je účinný lék na potíže s prostatou. Pozorně čtěte příbalovou informaci. Více informací
Kód výrobku: 164922
Běžná cena: 899 Kč (ušetříte: 453 Kč = 50 %)
Cena s DPH: 446 Kč
Dostupnost: Skladem do 24 hodin
Odešleme ze skladu: Úterý 25.10.2016
Přidat do oblíbených
ks
29 Kč za všechny druhy dopravy!
Doprava zdarma od 1500 Kč

Příbalová informace výrobku PROSTAMOL UNO 60 tobolek

PROSTAMOL UNO zmírňuje potíže s močením způsobené zbytnělou prostatou, jako je např.:
- slabý proud moči
- nutkání k močení
- časté močení přes den
- časté močení v noci.


Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.


PROSTAMOL UNO
Měkké tobolky
(Serenoae extractum)

Složení
Léčivá látka:

Serenoae extractum (9 11:1) (extrakt z plodů Serenoy), extrahováno ethanolem 96 % (V/V) 320,0 mg v 1 měkké tobolce
Pomocné látky:
Sukcinylovaná želatina, glycerol 85%, čištěná voda, oxid titaničitý (E 171), žlutý oxid železitý (E 172), černý oxid železitý (E 172), karmín (E 120)

K perorálnímu podání

Skupina léčivých látek
Fytofarmakum (rostlinný přípravek) - urologikum

Komu je přípravek Prostamol uno určen
Prostamol uno je určen mužům trpícím poruchami močení při nezhoubném zbytnění prostaty (benigní hyperplazii prostaty), a to v I. a II. stádiu tohoto onemocnění.


Klasifikace stadií benigní hyperplazie prostaty:

I Stádium dráždění
(iritace)
- Obtížné a bolestivé močení (bolest za stydkou sponou)
- Zpomalené zahájení močení
- Prodloužené a přerušované močení
- Slabý proud moči
- Časté močení (zejména během noci)
- Únik moči (inkontinence)
- Při močení dochází k úplnému vyprázdnění močového měchýře.


II Stadium zbytkové (reziduální) moči
- Obtíže s močením přetrvávají
- Močový měchýř se již plně nevyprazdňuje a zůstává v něm i po vymočení tzv. zbytková (residuální) moč
- Pocit nedokonalého vyprázdnění močového měchýře.


III Stádium dekompenzace
- "Paradoxní inkontinence z přetékání" (neustálé odkapávání moči způsobené přeplněným močovým měchýřem)
- Kompletní zadržení moči (neschopnost vymočit se)


Pokud zpozorujete první příznaky stádia III, neprodleně vyhledejte lékaře. Uvedené příznaky jsou spojeny s rozvojem poškození močových cest a ledvin způsobeného nahromaděním moči (hydronefrotická ledvina, selhání ledviny), které správně rozpozná jedině lékař.

Pokud zpozorujete krev v moči nebo spermatu, pociťujete bolesti kostí, nebo k výše uvedeným příznakům benigní hyperplazie prostaty ještě trpíte nechutenstvím, hubnete nebo máte horečku, navštivte lékaře, protože uvedené příznaky mohou doprovázet nádorové onemocnění prostaty nebo močového měchýře.

Před zahájením léčby doporučujeme vyhledat lékaře také v případě, že trpíte výše popsanými obtížemi s močením a zároveň trpíte častými infekcemi močových cest, urolitiázou (tvorba a přítomnost kamenů v močových cestách) nebo jste-li silný kuřák. U kuřáků existuje vyšší riziko nádorového onemocnění močových cest.

Prostamol uno zlepšuje pouze obtíže spojené se zbytněním prostaty, aniž by upravoval samotné zbytnění. Proto prosím navštěvujte svého lékaře v pravidelných intervalech. Lékaře je třeba vyhledat zejména, pokud se objeví krev v moči nebo bolestivé nutkání močit doprovázené neschopností vymočit se (akutní retence moči).

Pokud máte rodinnou zátěž zhoubnými nádory či tzv.familiárním karcinomem prostaty, před zahájením léčby navštivte nejdříve svého lékaře.

Co je to benigní hyperplazie prostaty
Benigní hyperplazie prostaty znamená nezhoubné zbytnění prostaty. Jedná se o přirozený proces stárnutí prostaty; při zbytnění utlačuje prostata močovou trubici, což způsobuje obtíže při vyprazdňování močového měchýře. První příznaky se mohou objevit již ve 40 letech, ve věku 65 let se vyskytují u 70 % mužů.

Jaké příznaky můžete pociťovat, jestliže trpíte benigní hyperplazií prostaty
- Častější potřeba močení, zvláště v noci
- Slabý nebo přerušovaný proud moči
- Únik moči a pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře
- Bolest při močení
- Narušení sexuálního života

Co je třeba brát v úvahu při užívání přípravku Prostamol uno
Prostamol uno zlepšuje pouze obtíže spojené se zbytněním prostaty, aniž by upravoval samotné zbytnění. Existuje mnoho jiných onemocnění způsobujících poruchy močení, u kterých může být nezbytný jiný druh léčby. I když je Prostamol uno vhodný k léčbě lehkých až středně těžkých močových obtíží, velmi doporučujeme pravidelné kontroly u lékaře, aby se vyloučily maligní změny prostaty.
Pokud se Vaše obtíže při léčbě přípravkem Prostamol uno zhorší nebo se nezlepší do 3 měsíců, poraďte se s lékařem. Lékaře je třeba vyhledat zejména, pokud se objeví krev v moči nebo bolestivé nutkání močit doprovázené neschopností vymočit se (akutní retence moči).
Účinky přípravku Prostamol uno a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat.Než začnete užívat přípravek Prostamol uno, prosím, informujte svého lékaře či lékárníka, jestliže již užíváte jiné léky pro léčení prostaty.

Jak je možné zmírnit tyto příznaky a léčit benigní hyperplazii prostaty
U léčivých přípravků obsahujících extrakt z plodů Serenoa repens, jako např. přípravek Prostamol uno, bylo prokázáno zlepšování močových obtíží spojených se zbytněním prostaty.

Jak Vám užívání přípravku Prostamol uno může pomoci
Prostamol uno je rostlinným přípravkem. Obsahuje skupinu látek, které působí různými mechanismy na zbytnělou prostatu a zlepšují močové obtíže. Přípravky s extraktem z plodů Serenoa repens nenarušují sexuální funkce.

Jak se přípravek Prostamol uno užívá
Pokud lékař nepředepíše jinak, užívejte 1 tobolku přípravku Prostamol uno denně po jídle, a to vždy ve stejnou denní dobu. Tobolky polykejte celé a zapíjejte je dostatečným množstvím tekutiny. Správné užívání přípravku je velmi důležitou podmínkou jeho účinnosti.

Jak dlouho byste měl přípravek Prostamol uno užívat
Benigní hyperplazie prostaty je dlouhotrvající onemocnění. Délka léčby je stanovena povahou, závažností a průběhem onemocnění a není limitována. V případě dotazů se neváhejte obrátit na svého lékaře.

Pro úspěšnou léčbu je obzvláště důležitý pravidelný denní příjem. Příznivý účinek lze očekávat přibližně po 4 týdnech. Může trvat až 3 měsíce, než se účinek přípavku Prostamol uno plně dostaví. Pokud se Vaše obtíže při léčbě přípravkem Prostamol uno nezlepší po 4 týdnech užívání přípravku, nebo pokud se neupraví do 3 měsíců od zahájení léčby, případně se Vaše obtíže znovu objeví, poraďte se s lékařem.

Kdy nesmíte přípravek Prostamol uno užívat
Neužívejte přípravek Prostamol uno, jestliže jste přecitlivělý/á na léčivou látku nebo kteroukoli další složku přípravku.

Jaké nežádoucí účinky se mohou při užívání přípravku Prostamol uno vyskytnout
Vzácně se vyskytují žaludeční obtíže (např. slabé říhání, nevolnost po užití nalačno, tlak v nadbřišku, pálení žáhy).Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávání
Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Balení
15, 30 nebo 60 měkkých tobolek

Datum poslední revize
9.5.2012

Držitel rozhodnutí o registraci/Výrobce
Berlin-Chemie AG (Menarini Group), 12489 Berlín, Německo

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls 39420/2012

Video k tomuto produktu ke shlédnutí ZDE.INFORMACE O VÝROBCI

Sesterská společnost Berlin-Chemie/A.Menarini Česká republika s.r.o. jedná jménem podniku BERLIN-CHEMIE, což je dceřiná společnost MENARINI Group v České republice. Skupina MENARINI již řadu let zaujímá čelní postavení na italském farmaceutickém trhu. V jejím sortimenttu naleznete produkty jako Espumisan, Bromhexin nebo Pangrol.

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

PharmDr. Pavel Škvor, MBA
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz