Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnický materiál » Stomické pomůcky

PODLOŽKA 2D NATURA Stomahesive 45mm 10ks - recenze

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 196737
Podložka slouží pro ošetření vývodu stomie. Podložky Natura jsou základem dvoudílného systému. Všechny typy podložek lze kombinovat se všemi druhy sáčků dvoudílného systému za předpokladu, že mají stepy průměr přírubového kroužku.

Více informací

1 989

Dostupnost: skladem

Zboží odešleme 18. 7. 2018, předpokládaný termín doručení 19. 7. 2018.

Doprava od 29 Kč nebo zdarma
 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - PODLOŽKA 2D NATURA Stomahesive 45mm 10ks

Podložka slouží pro ošetření vývodu stomie. Podložky Natura jsou základem dvoudílného systému. Všechny typy podložek lze kombinovat se všemi druhy sáčků dvoudílného systému za předpokladu, že mají stepy průměr přírubového kroužku.

Informace o produktu

Výrobce: CONVATEC
Značka: STOMAHESIVE
Kód výrobku: 196737
Kód EAN: 768455117833
Držitel rozhodnutí: CONVATEC

Užití
Podložka Stomahesive je tvořena vrstvou hmoty Stomahesive po celé ploše. Je hojivá po celé ploše a zároveň dostatečně ohebná. Dodává se v různých velikostech přírubového kroužku. Plochá tvarovatelná podložka zajišťuje dokonalé přilnutí ke stomii, a tím zabraňuje podtékání. Umožňuje vytvoření požadovaného tvaru i velikosti otvoru bez použití nůžek. Z vnitrní části podložky vytvarujme prsty pružnou manžetu, která bezpečně přilne ke stomii a zabrání podtékání. Okraj podložky je z poddajné textilie tvořené hydrokoloidy, čímž zvyšuj šetrné a flexibilní přilnutí k pokožce. Vnitřní Část podložky lze vytvarovat do velikosti 36 mm u podložek s velikostí přírubového kroužku 45 mm, do 48 mm u podložek s přírubou 57 mm a do 61 mm s přírubou kroužku 70 mm. Podložka Convex tvarovatelná je určena pro stomiky s vpadlou stomii s nepravidelným tvarem. Tato podložka umožňuje ošetření vpadlé stomie s možností přizpůsobení otvoru dle potřeby. Vnitřní část podložky lze vytvarovat prsty do velikosti 32 mm u podložek s velikosti přírubového kroužku 45 mm a do velikosti 45 mm u podložek s velikostí přírubového kroužku 57 mm. Na míru vytvarovaná podložka dobře přilne ke kůži a zabrání podtékání stolice. Okraj podložky z mikroporu zajistí její ohebnost. Návod k použití je shodný s podložkou Esteem synergy Convex tvarovatelnou. Podložka Flexible je ve svém středu tvořena hmotou Stomahesive, vnější část je z mikroporu. Tato podložka je ohebnější, proto ji lze doporučit pro fyzicky aktivnější pacienty a dále pro ty, kteří mají okolí stomie silně zvrásněno. Mikropor nemáhojvé vlastnosti, proto jej nelze doporučit velmi citlivé pokožce nebo při nadměrném pocení.

Příprava dvoudílného systému
1. Připravte si vše potřebné dle návodu u Esteem synergy.
2. Vyberte si podložku a sáček stejié velikosti přírubového kroužku.
3. Vystřihněte otvor správné velikosti (mezi vystřiženým otvorem a přírubovým kroužkem by mělo býtasi 0,5 cm hmoty Stomahesive).
4. Odstraňte krycí průhlednou fólii, krycí papír na okraj podložky prozatím ponechte.
5. Umístěte podložku s připraveným otvorem na stomii. Vnitřní část podložky uhlaďte tak. aby přiléhala co nejvíce ke stomii a přitlačte k tělu asi po dobu 30 sekund, aby vnitrní část podložky dobře přilnula.
6. Odstraňte bílý krycí papír z okraj podložky a přitlačte k tělu tak, aby nedošlo k vytvoření záhybů.

Dávkování
Sáček může být vyměněn, aniž byste poškodili podložku. Ta může zůstat na těle 3-5 dnů.

Kontraindikace
Preventivní opatření a pozorování: V případě zaníceného okolí urostomie postupujte pří používání adhezivních výrobků opatrně, hlavně v souvislosti megaureterami a při absenci močového rezervoáru. V klinických zprávách se v těchto případech u pacientů ojdiněle vyskytla pňtomnostadhesiv v renálním sběrném systému. V případě, že se dokáže přítomnost těchto látek v močovém traktu, zvažte další používáni adhesivnich výrobků a věnujte pacientovi odpovídající péčí.

Vedlejší příznaky
Pokud se objeví podráždění, přerušte používání a konzultujte další použití s lékařem nebo sestrou.

Fakta
Tento výrobek můžete nosit na těle i v případě sprchováni nebo plavání. Pro uzavřené sáčky s filtrem použijte přelepku. Po koupání vysušte. Zkontrolujte, zda jte vybrali sáček ConvaTec Natura správné velikosti.

Recenze

Recenze produktu PODLOŽKA 2D NATURA Stomahesive 45mm 10ks

Diskuze

Diskuze k produktu PODLOŽKA 2D NATURA Stomahesive 45mm 10ks

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám