Oblíbené položky

Úvodní strana » Péče pro krásu a osobní hygienu » Přípravky na ústní hygienu » Zubní pasty

Phyteneo Stomaphyt Ústní gel 50 g

Kód výrobku: 67758

100 % 1 recenze

Ústní gel Stomaphyt je přípravek určený pro intenzivní doplňkovou péči o tkáně v okolí krčků zubů.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze (1)
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - Phyteneo Stomaphyt Ústní gel 50 g

Ústní gel Stomaphyt je přípravek určený pro intenzivní doplňkovou péči o tkáně v okolí krčků zubů.

Informace o produktu

Výrobce: NEOFYT
Značka: PHYTENEO
Kód výrobku: 67758
Kód EAN: 8594071270018
Držitel rozhodnutí: NEOFYT

Charakteristika
Ústní gel Stomaphyt je přípravek určený pro intenzivní doplňkovou péči o tkáně v okolí krčků zubů při krvácení dásní, zánětlivých stavech nebo parodontitidě. S cílem dosáhnout vysokého účinku a zajistit tak intenzivní péči obsahuje ústní gel Stomaphyt ve srovnání s ostatními výrobky produktové řady Stomaphyt dvojnásobné množství extraktů řepíku lékařského, heřmánku pravého, šalvěje lékařské. Přípravek navíc obsahuje extrakt mochny nátržníku a vrby bílé.
Gelová forma přípravku umožňuje jeho snadnou aplikaci. Přípravek po nanesení dobře ulpívá na povrchu dásní, zubů a mezizubních prostorech a napomáhá tak dlouhodobějšímu působení v místě aplikace.
Ústní gel Stomaphyt neobsahuje sloučeniny fluoru, je tak vhodný pro skupinu osob citlivých na sloučeniny fluoru. Neobsahuje syntetické barviva a aromata.

Určení
Ústní gel Stomaphyt je určený především pro intenzivní doplňkovou péči o tkáně při následujících projevech: krvácející dásně, otoky a záněty dásní, afty, obnažení zubních krčků spojené se pocity zvýšené citlivosti zubů případně dalších projevech parodontitidy.

Účinky
Stomaphyt gel je přípravek vyvinutý specielně pro péči o závěsný aparát zubu (parodont) a závěsné tkáně v bezprostředním okolí hrotu zubního kořene (periodoncium). Onemocnění parodontu vede nejprve k zánětům dásní (gingivitidy), které se projevují zarudnutím a otokem, krvácením dásní a méně často i bolestí. Tento stav může vést k zánětu a degeneraci tkání parodontu, známé jako parodontitida (paradentóza), která v pokročilých případech vede až ke ztrátě zubu.
Jednoznačně nejčastější příčinou vzniku zánětlivých onemocnění jsou bakterie plaku, především Streptococcus mutans, Actinomyces viscosus a Porphyromonas gingivalis, které se kumulují v prostoru okolo zubního krčku a dásně, která obklopuje zub, způsobují dráždění okolí a v důsledku i nárůst tzv. zubního kamene, který dále podporuje nárůst nežádoucích bakterií a sám způsobuje mechanické dráždění dásní.
Pro odstranění příčin zánětlivých změn je nezbytné zajistit pravidelnou ústní hygienu zaměřenou na důsledné ničení bakteriálního plaku a mechanické odstraňování zubního kamene.
Ústní gel Stomaphyt pomáhá zamezit nárůstu zubního plaku, celkově vykazuje hojivé, antibakteriální, protizánětlivé, adstringentní a deodorační účinky.
Řepík lékařský obsahuje jako účinné látky zejména třísloviny, a skupinu flavonoidů, zejména quercetin, luteolin, apigenin, kempferol. Při zevním užití působí adstringentně a jako antiflogistikum.
Heřmánek pravý obsahuje vysoký podíl flavonoidů: flavonových glycosidů zastoupených například apigenin 7-glukosidem and jeho 6’-acetylovaným derivátem a flavonolů zahrnujících glukosidy luteolinu, glycosidy quercetinu, dále isorhamnetin a slizové látky polysacharidického charakteru. Důležitou složkou je skupina těkavých olejů, obsahujících sesquiterpeny bisabolu a chamazulenu, dále pak laktonové sesquiterpeny matricin and matricarin.Heřmánek má hojivé, antibakteriální, protizánětlivé, adstringentní a deodorační účinky. Celkově stimuluje metabolismus pokožky.
Šalvěj lékařská obsahuje skupinu polyfenolických látek, mezi jinými například 3,4-dihydroxyskořicová kyselina a trans-4-hydroxy, 3-metoxyskořicová kyselina, taniny a vykazuje celkově antioxidační vlastnosti. Zevně působí adstringentně a antisepticky, v souvislosti s použitím při péči o ústní dutinu je často používaný prostředek při gingivitidách a stomatidách.
Mochna nátržník se využívá ve formě kořene, který obsahuje zejména katechinové třísloviny, dále triterpenické alkoholy, glykosidy a pryskyřice. Droga vykazuje protizánětlivé a baktericidní účinky, zevně se její extrakt používá např. jako kloktadlo při zánětech v ústní dutině, při krvácení dásní, po extrakci zubu apod.
Vrbová kůra obsahuje především látku salicin, který se v těle metabolizuje až na účinnou látku kyselinu salicylovou. Ta je známá svými antipyretickými, analgetickými a antiseptickými účinky.
Ústní gel Stomaphyt obsahuje xylitol, který přímo inhibuje nárůst Streptococcus mutans, jednoho z přímých původců zubního kazu. Mechanismus inhibice je založen na průniku xylitolu do bakteriální buňky, následnou přítomností metabolitu xylitol-5-fosfát a zpomalením metabolizmu glukózy.

Použití
Doporučujeme používat nanést asi 1 cm dlouhý proužek na čistý prst nebo vyčleněný kartáček a na požadovaném jemně místě vmasírovat. Masáž dásní v okolí zubního krčku působí příznivým způsobem, doporučujeme proto tuto činnost provádět pravidelně a velmi pečlivě, vždy 2-3 minuty. Aplikaci je vhodné provést 2-3 denně po vyčištění chrupu. Možné aplikovat i před spaním. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Upozornění
Tento přípravek a zde podávané informace nejsou určeny jako náhrada lékařské péče. Přípravek není rovněž určen k léčbě nebo prevenci jakéhokoliv onemocnění. Pro užívání výrobku nebyly zaznamenány žádné omezení, omezení platí pouze pro osoby s přecitlivělostí na některou ze složek.

Recenze (1)

Recenze produktu Phyteneo Stomaphyt Ústní gel 50 g

Recenze od 1 uživatele s celkovým hodnocením 100 %.

Diskuze

Diskuze k produktu Phyteneo Stomaphyt Ústní gel 50 g

Přidat nový příspěvek do diskuze

Zkušenosti uživatelů

Erika M.

100 % 10/02/2013

Více

Štítky

Zubní pasty

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám