Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (2. díl)

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (2. díl)

Přinášíme vám druhý díl seriálu - co znamenají česká přísloví o zdraví. V tom dnešním se jedná o přísloví, které se vyjadřuje k tomu, proč je důležité uchovat si pozitivní myšlení, dobrou náladu a optimismus.

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (2. díl)

Přísloví: Veselá mysl a srdce pokojné jsou nejlepší lékové pro zdraví.

Ohleduplnost, ochota a úsměv umí divy

Buďme k sobě ohleduplní, vstřícní a usmívejme se na ostatní. Sami určitě dobře víte, že když se podíváte příjemně na někoho jiného, on vám příjemný pohled oplatí :-) Tak můžeme šířit dobrou náladu a pozitivní myšlení kolem sebe.

Toto přísloví se vyjadřuje k oblasti působení hormonů na naše psychické rozpoložení. Mezi tyto hormony řadíme například endorfiny, tzv. hormony štěstí. Každý z nás si je vytváří primárně svým psychickým nastavením nebo fyzickými aktivitami, které přirozeně vyplavování těchto hormonů provokují.

Endorfíny v podstatě chrání naše tělo a mysl před negativním vlivem stresu z okolí. Problém nastává, když si my sami neuvědomujeme, že si vlastně škodíme. Příliš podléháme negativním myšlenkám a emocím a zbavujeme se tak ochranné role, kterou nám "hormony štěstí" poskytují.

Jak se se stresem vypořádat? Máme pro vás 10 tipů, jak na to - vyzkoušejte je!

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Absolvoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 1999 založil společnost Pears Health Cyber a v roce 2003 spustil první lékárnu na českém internetu, Lékárna.cz. Vše, co dělá, dělá s přesvědčením, že pacient by měl vždy mít možnost volby, pokud jde o jeho zdraví.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka