Podrobné informace

Balíček obsahuje Parasidose odvšivovací přípravek 50 ml ve spreji, kondicioner pro lepší vyčesávání hnid a kovový hřeben s možností desinfekce.

Informace o produktu

Výrobce: Gilbert Laboratoires
Značka: PARASIDOSE
Kód výrobku: 198141
Kód EAN: 8594060098036
Držitel rozhodnutí: Gilbert Laboratoires

Účinné látky
D-phenothrin
Kokosový olej

Užití
Baliček obsahuje 100% účinný odvšivovací přípravek ve spreji, který je určen k odstranění vši a hnid zvlasů a pokožky hlavy, kovový hřeben proti vším a jejich vajíčkům a kondicioner, který je určen k odstranění uhynulých vší z vlasů a uzpůsobuje vlasy k snadnému rozčesání. Celý balíček je vhodný a bezpečný pro celou rodinu.

Dávkování
Dle potřeby a výskytu vší postupným rozstřlkem až ke kořínkům vlasů a následným vyčesáváním.

Příznaky
Vší, odvšívení,paraziti.

Prevence
Protivším.

Kontraindikace
Nejsou známy.

Vedlejší příznaky
Při správném používáni přípravku nedochází k žádným vedlejšim účinkům.

Fakta
Veš dětská (nebo také vlasová či hlavová) žije v lidské kštici, nejčastěji však bývá nalézána u děti. Je dlouhá 2-4 mm, samička klade denně 3-4 vajíčka, která připevňuje pevně k vlasu v těsném sousedství pokožky (tzv.hnidy). Žije asi 3 týdny a za tu dobu naklade 100-140 vajíček. Rychlost vývoje pak závisí na teplotě, z vajíček se líhnou larvy, z nich pak asi za 20 dnů dospělé vši. Larvy i dospělé vši se živí krví, kterou sají přizpůsobeným ústním ústrojím několikrát denně. Bodnutí silně svědí, při škrábání může být do kůže zanesena bakteriální infekce a vzniká obraz ekzému a hnisání kůže. Poznat zavšivení je celkem snadné, upozorní nás na ně mnohdy nesnesitelné svědění kůže hlavy, které nutí děti ke škrábání. Dospělé vši můžeme vyčesat hustým hřebenem (tzv.všrváček) nejlépe na bílý papír, prohlídkou hlavy můžeme pouhým okem nalézt stříbřitě bílá vajíčka - hnidy, kterých je nejvíce za ušima a v zátyli. Podle výšky hnid na vlasu můžeme odhadnout délku trvání infekce. Jsou-li hnidy těsně u hlavy, je napadení vší hlavovou čerstvé.

Veš dětská se šíří hlavně přímým stykem, zejménav kolektivech, jako je rodina, předškolní a školní kolektivy, ubytovny a pod. V menší míře pak prostřednictvím různých předmětů (hřebenů, kartáčů na vlasy, pokrývek hlavy, ložního prádla). Postiženy jsou především osoby s nízkou hygienickou úrovní, napadeny však mohou být i osoby přísně dodržující osobní hygienu.

Přípravek působí mechanicky:
Kokosový olej obalí parazity tenkou neprodyšnou vrstvou, která vši zadusí a ty zahynou. Odvšivovací prostředek ve spreji Parasidose umožní odstraněni všech hnid přilepených ve vlasech-oddělením hnid od vlasů dochází k jejich zahubení.

Poznámka
Neaplikujte přípravek na poškozenou či podrážděnou pokožku. Zvýšená citlivost na některou z látek přípravku není vyloučena. Zamezte styku s očima. Pn zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc. Nepoužívejte poškozený přípravek Či přípravek s prošlou dobou použitelnosti.

1. aplikujte rozstřikem dostatečné množství (2 až 25ml, při dlouhých vlasech více než 25ml) odvšivovacího přípravku Parasidose po celé délce vlasů a na celé pokožce hlavy tak, aby došlo k úplnému pokrytí přípravkem všch hnidavší. Přípravek dobřevmasirujte ke kořínkům vlasů, až do vytvořeni pěny a vlasy hřebenem nebo kartáčem důkladně pročešte.
2. Přípravek nechte působit ve vlasech a na pokožce po dobu 45 minut.
3. Na vlasy naneste obvyklý vlasový šampon a pomocí teplé vody vytvořte pěnu a vlasy myjte po dobu 5 minut. Vlasy opláchněte teplou vodou. Opět naneste vlasový šampon, vlasy důkladně umyjte po dobu dalšíchó minut a vlasy dostatečně opláchněte teplou vodou.
4. Vlasy ihned důkladně vyčešte hřebenem proti vším, aby došlo k odstranění zahubených parazitů a hnid zvlhkých vlasů.
5. Vlasy vysušte.

Upozornění:Ve všech případech je nutno provést po 3 až5 dnech druhou aplikaci pňpravku. Aby bylo zabráněno riziku další nákazy, je vhodné použít speciální prací prostředek k ošetření prádla a textilu čepice, ložní prádlo..) a speciální přípravek určený k ošetření ostatního textilu (čalouněný nábytek, opěrky hlavy..) Vši se přenášejí přímým kontktem z osoby na osobu. K zamezení nákazy je doporučeno nenosit rozpuštěné vlasy a nepůjčovat kartáče na vlasy, čepice, šály, sluchátka.

Složení
Roztok přírodních olejů. Obsahuje přírodní aktivní látky, bez insekticidů, šetrný k vlasům.

Recenze

Recenze produktu PARASIDOSE odvšivovací balíček

Diskuze

Diskuze k produktu PARASIDOSE odvšivovací balíček

Přidat nový příspěvek do diskuze