Podrobné informace

Přináší úlevu, zklidňuje a příjemně chladí pokožku nadměrně ozářenou sluncem, nebo obdobně podrážděnou.

Informace o produktu

Výrobce: CONTRAX S.R.O.
Značka: PANTHENOL
Kód výrobku: 53698
Kód EAN: 8595150708354
Držitel rozhodnutí: CONTRAX S.R.O.

Přináší úlevu, zklidňuje a příjemně chladí pokožku nadměrně ozářenou sluncem, nebo obdobně podrážděnou. Na zasažených plochách se snadno a bez bolesti roztírá. Díky svému jedinečnému složení se za několik minut po nanesení sám úplně vstřebá bez nutnosti další vtírání, které by mohlo být na postižených místech bolestivé. Urychluje obnovu poškozených tkání. Podporuje tvorbu kožního pigmentu po opalování. Zlepšuje kvalitu, výživu a růst vlasů.

Panthenol

Obě formy vitamínu B5 – panthenol a kyselina pantothenová – se mohou vzájemně v organismu na sebe přeměňovat. Panthenol je vhodnější pro dermatologické a kosmetické použití, protože se lépe vstřebává do hlubších vrstev pokožky než pantothenová kyselina, která potom z něho v buňkách vzniká. Účinný je pouze jeden z izomerů, D-forma (D-panthenol). Má nezastupitelnou funkci pro metabolismus buněk kůže. Panthenol, resp. kyselina pantothenová, jsou nezbytné pro udržení zdravé pokožky, při prevenci vzniku a rozvoje vrásek a dalších projevů stárnutí kůže. Podporuje také zadržování vody v pokožce, tedy její hydrataci. Velice významný je i jeho pozitivní vliv na růst a zdraví vlasů a rovněž nehtů. Jeho nedostatek se významně projeví na kůži – snížením pružnosti, rychlejším stárnutím kůže, svraskáváním a rozvojem vrásek, a na vlasech – zhoršením jejich kvality, ztrátou lesku a větší lámavostí.

V dermatologii a v kosmetických přípravcích se využívá protizánětlivých, hydratačních a regeneračních vlastností panthenolu a jeho schopnosti stimulovat růst epiteliálních buněk. Podporuje granulaci, epitelizaci a hojení drobných poranění kůže, urychluje hojení popálenin, včetně těžkých popálenin 2. a 3. stupně, až o polovinu. Panthenol má i účinky protizánětlivé, které se nejvíce projeví při aplikaci přípravků s obsahem panthenolu po slunění.Důležitá je i koncentrace panthenolu v dermatologických přípravcích či přípravcích léčebné kosmetiky. Prokazatelně účinné jsou přípravky s obsahem panthenolu od 1 % a účinek se zvyšuje do obsahu 5 %.

Recenze

Recenze produktu Panthenol 4 % spray na opalování OF 25 pro děti 150 ml

Diskuze

Diskuze k produktu Panthenol 4 % spray na opalování OF 25 pro děti 150 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze