Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

nutri mixéry

Pangamin Jodamin 200tbl.

98
7
starstarstarstarstar  98 %
Prodej výrobku
skončíl
Pangamin Jodamin 200tbl.
Komplexně řeší nedostatek jodu v potravě.Většina jodu je uložena ve štítné žláze. Protože štítná žláza reguluje metabolizmus a jod ovlivňuje její...Více informací
Kód výrobku: 136351
Běžná cena: 87 Kč (ušetříte: 13 Kč = 15 %)
Cena s DPH: 74 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Alternativní produkt

Popis výrobku a recenze

PANGAMIN Jodamin 200 tablet

PANGAMIN Jodamin 200 tablet
Kód výrobku 359544
Cena s DPH: 86 Kč
Dostupnost:
skladem
Přidat do oblíbených
ks

Podrobný popis výrobku Pangamin Jodamin 200tbl.

Bezlepkový produkt vhodný pro bezlepkovou dietu. 

Složení: šetrně sušené pivovarské kvasnice, přírodně vázaný jod.

JODAMIN obsahuje sušené pivovarské kvasnice a unikátním způsobem biologicky (přírodně) vázaný jod. Jeho využitelnost organizmem je výrazně vyšší, než u výrobků jodizovaných běžným způsobem.

Většina jodu je uložena ve štítné žláze. Protože štítná žláza reguluje metabolizmus a jod ovlivňuje její činnost. Doporučený denní příjem jodu pro dospělé je 150 mikrogramů. Zvýšenou spotřebu jodu mají těhotné ženy, kojící matky, ale i ženy v klimaktériu.

Jedinečnost JODAMINU spočívá v tom, že komplexně a zcela přirozenou cestou řeší nedostatek jodu v naší potravě a současně posiluje odolnost našeho organizmu. Denní dávka tablet JODAMINU obsahuje 149 mikrogramů jodu. Rozložení denní dávky do několika tablet umožňuje doplnění jodu podle aktuálního přísunu jodu z jiných zdrojů.

JOD je stejně důležitý jako vitamíny

  • Z popele vystupují modrofialové páry, které kondenzují v modročerné krystaly. To byl výsledek pokusu získat z množství řas potaž pro výrobu ledku. Došlo k tomu v roce 1811 v domácí laboratoři francouzského lékárníka Bernarda COURTOISE. Teprve o dva roky později bylo zjištěno, jak významný objev se mu podařil. Z par získané krystaly byly dosud neznámým chemickým prvkem. Byl nazván JOD podle řeckého slova „iodes“ (modrofialový). Záhy byl používán v lékařství jako všestranný lék na všechny možné choroby. Když byl v roce 1915 izolován hormon štítné žlázy, zjistilo se, že štítná žláza bez tohoto životně nezbytného stopového prvku nemůže fungovat.

 

  • Naše štítná žláza potřebuje pro své hormony trijodthyronin a thyronin, které ovládají mnohé životně důležité funkce našeho těla. Nedostatek jodu vede ke snížení funkce štítné žlázy.

 

  • Pravidelný a dostatečný přísun jodu je důležitý především u těhotných a kojících žen, dětí a mládeže.

 

  • Kromě mořských produktů, živočišných nebo rostlinných, obsahuje naše strava jen nepatrné stopy jodu. Konzumace mořských produktů však není příliš vysoká. Není tedy divu, že se často vyskytuje zvětšená štítná žláza – struma – a s tím spojené závažné zdravotní důsledky. Otázka nedostatku jodu je závažným celosvětovým problémem. Jeho řešení je v poslední době věnována zvýšená pozornost celosvětových organizací jako jsou: Spojené národy, Světová zdravotnická organizace a UNICEF.

 

  • Částečným řešením nedostatku jodu je jodace jedlé soli jodidem draselným (KI), která však není dokonalá, neboť jod se pro svoji nestálost poměrně rychle z této vazby uvolňuje, zvláště při balení soli pouze do papírových obalů. Navíc se stoupajícím procentem tzv. civilizačních nemocí (především vysoký krevní tlak, žaludeční vředy aj.) se doporučuje snížit příjem soli na minimum. Nejhodnotnější je proto přísun jodu do lidského těla přirozenou cestou – tedy v organické vazbě. Ideálním řešením je pravidelné užívání přípravku JODAMIN, který obsahuje unikátním způsobem biologicky vázaný jod.

 

  • Doporučená denní dávka tablet JODAMINU obsahuje 149 g jodu, což je doporučená denní spotřeba tohoto prvku.

 

 • Biologicky vázaný jod umožňuje plné využití jodu již od jeho vstupu do trávicího traktu.

Vitaminy, minerály, stopové prvky, bílkoviny a řadu dalších v kvasnicích obsažených látek je třeba vnímat jako biologický komplex, který tvoří přes někdy relativně nízký obsah účinných prvků v přípravku protiváhu řadě multivitamínových preparátů. Svým vzájemným přirozeným působením tyto prvky několikanásobně zvyšují prospěšnost lidskému organizmu.

Přirozenou součástí sušených pivovarských kvasnic jsou zejména:

  • Biologicky cenné látky dusíkaté
   (proteiny, cerevisin, zymokasein, nukleoproteidy, glutathion, esenciální aminokyseliny).

 

  • Glycidy
   (zvl. glykogen, ribosa, desoxyribosa)

 

  • Lipidy
   (nenasycené mastné kyseliny, zvl. kys. linolová a linoleová, označovaná jako vitamín F).

 

  • Fosfatidy a steroly
   (lecitin, kefalin, er;sterol, a steroly podobné pohlavním hormonům).

 

  • Minerální látky
   (Ca, P, K, Mg, Na)

 

  • Stopové prvky
   (Fe, J, Cu, Zn, Mn atd.)

 

  • Vitaminy
   (Thiamin – B1, riboflavin – B2, pyridoxin – B6, niacin – B3, kys.listová, kys.pantotenová – B5, kys.p-aminobenzoová, kys.pangamová – B15, kalciferol – D, cholin, kobalamin – B12).

 

  • Enzymy jak ze skupiny hydrolýz, tak desmolaz.

 

  • Ostatní biologicky účinné látky
   (biotin - H, inozitol, protianemický faktor, glykokininy, cytochrom, melaninové pigmenty atd).

 

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz