Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Kapr 2016 - plovák

PANADOL JUNIOR ČÍPKY 10X250MG Čípek

96
10
starstarstarstarstar  96 %
Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
PANADOL JUNIOR ČÍPKY  10X250MG Čípek
Panadol Baby čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku a očkování. Více informací
Kód výrobku: 13877
Cena s DPH: 59 Kč
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Příbalová informace výrobku PANADOL JUNIOR ČÍPKY 10X250MG Čípek

1/2
Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn.: sukls21792/2006
Příbalová informace "VP"
Informace pro použití, čtěte pozorně!
PANADOL JUNIOR ČÍPKY
( Paracetamolum)
Čípky
Držitel rozhodnutí o registraci: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline
Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie
Výrobce: Farmaclair, 440 avenue du Générale de Gaulle, Hérouville-Saint Clair, Francie
Složení:
Paracetamolum 250 mg v jednom čípku
Pomocné látky:ztužený tuk
Indikační skupina:
Analgetika, antipyretika
Charakteristika:
Panadol Junior čípky obsahují paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky
( antipyretikum).
Indikace:
Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční
onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování. Panadol
Junior čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku
při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy. Přípravek je určen pro děti o tělesné hmotnosti nad 15 kg.
Kontraindikace:
přpravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol nebo kteroukoli další složku
přípravku. Dále se paracetamol nesmí podávat při těžkém onemocnění jater včetně akutní žloutenky,
při těžké hemolytické anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek) a při krvácení
z konečníku, zánětu tlustého střeva ( proktokolitida) nebo po operačním zákroku. Panadol Junior se
nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater.
Podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním jater, ledvin nebo s deficitem enzymu glukózo-6-
fosfátdehydrogenázy musíte se o vhodnosti užívání přípravku předem poradit s lékařem.
Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek určen pro děti o tělesné hmotnosti do15 kg.
Nežádoucí účinky:
Podobně jako všechny léky, může mít i Panadol Junior čípky nežádoucí účinky, které se ale nemusí
vyskytnout u každého.
Přípravek Panadol Junior čípky je při dodržování doporučeného dávkování obvykle dobře snášen, ale může se
vyskytnout kožní vyrážka, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném
výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte přípravek dítěti podávat a poraďte se s lékařem.
2/2
Interakce:
Užívá-li dítě jiné léky (na lékařský předpis i bez něho), poraďte se o vhodnosti současného podávání tohoto
přípravku s lékařem. Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků. Současné
dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik může vést
k poškození jater. Metoklopramid nebo domperidon může zvýšit rychlost vstřebávání paracetamolu,
cholestyramin ji může snížit. Při pravidelném dlouhodobém užívání paracetamolu může být zvýšen účinek
léků snižujících srážlivost krve (warfarin nebo jiné kumarinové přípravky) s následným zvýšením rizika
krvácivých projevů. Občasné užívání nemá významný vliv.Současné dlouhodobé užívání Panadolu Junior
čípky a kyseliny acetylsalicylové nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků může vést k poškození
ledvin.
Dávkování a způsob použití:
Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem o tělesné hmotnosti 15-30 kg 1 čípek až 4krát denně v časových
odstupech nejméně 6 hodin. Dětem o tělesné hmotnosti nad 30 kg se podávají 1 až 2 čípky až 4krát denně
v časových odstupech nejméně 6 hodin. Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nepodává dětem o
tělesné hmotnosti do 15 kg.
Nepřekračujte doporučené dávkování. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku
závažného poškození jater.
Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1-2 minuty hýždě
rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.
Upozornění:
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.
Obsahuje paracetamol, nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol.
Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem
nepodávejte přípravek dítěti déle než 3 dny. U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned
s lékařem. Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení s
bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte neprodleně lékaře.Ve všech
případech podezření na předávkování nebo při náhodném požití čípků ihned vyhledejte lékaře i když nelze
pozorovat žádné příznaky.
Panadol Junior čípky je určen pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý nesmí jej užívat bez
doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během léčby se nesmí pít alkoholické nápoje.
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25oC. Chraňte před mrazem.
Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení: 10 čípků.
Datum poslední revize: 16.6.2010
Oznámit nežádoucí účinky
Vánoce 2016

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

PharmDr. Pavel Škvor, MBA
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz
Ověření legálního provozu E-shopu