Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na kožní problémy » Léky na odvšivení

Léky na odvšivení

Už samotný název vší nezní moc hezky a pokud už máte s těmito parazity zkušenosti, tak vás jímá hrůza, kdy se zase objeví. Ne nadarmo se říká „protivný jak veš“. Dnes už zdaleka neplatí, že vši mají jen ti, co nedodržují hygienické návyky. Dříve to možná byla ostuda - dnes vši najdete opradu všude.

Věděli jste, že vší existuje asi 500 druhů? Posuďte sami, jak slabá je útěcha, že u nás jich žije „jen“ kolem 25 druhů.

Ta, která nás trápí a otravuje nejvíce, je veš dětská (Pediculus capitis). Tu naše děti čas od času přinesou ze školy, ze školky nebo vlastně odkudkoliv. Není také výjimkou, že takové zkoušení si čepic, klobouků apod.,může vést k přenosu vší, takže je mohou snadno chytit i dospělí.

Odvšivení není radno odkládat. Samička klade denně 3 - 4 vajíčka tzv. hnidy, z kterých se líhnou další vši, takže pokud nepoužijete přípravky z naší nabídky ihned, můžete také se vešmi bojovat pěkně dlouho.

Nejlepší rada je „být připraven“. Právě proto jsme hledali za vás a nabízíme vám osvědčené přípravky, které fungují na hnidy i vši. Není pověra, že už si i na nějaké přípravky vši zvykly, proto sáhněte po takových, které je zlikvidují co nejrychleji.

Jaké přípravky se na odvšivení z vlasů osvědčily

Prevence? Bohužel téměř žádná neexistuje. Existuje jen právě ono vyhlášení rychlé a neúprosné války těmhle malým parazitům.

1. pomoc a vaše záchrana je kvalitní a účinný šampón a balzám proti vším – opravdu funguje a vši ho „moc neznají“ a jen těžko odolají,  jelikož takový přípravek obsahuje přírodní extrakty, s kterými si vši ani hnidy neporadí.

Obecně se ve světě výskyt vši dětské zvyšuje. Na vině je právě zmíněná vybudovaní odolnost proti některým přípravkům.

Hned po důkladném umytí následuje „to nejhorší“ - vyčesávání hnid a vší z vlasů. Samozřejmě horší je vyčesávání z dlouhých vlásků a kdo na to nemá trpělivost, musí sáhnout po nůžkách. Odvšivení je boj a je potřeba opravdu vyčesávat speciálním hřebenem pramen po prameni.

Důležité je zkontrolovat všechny členy rodiny. Velmi důležitou etapou boje odvšivení je také vyprání ručníků, ložního prádla i čepic a také důkladné vyčistění všech hřebenů u vás doma.

Babské rady na vši a hnidy 

Zmíněné přípravky na odvšivení pomáhají, ale pokud chcete, můžete ještě vyzkoušet osvědčené babské rady – právě přírodní cestou.

  • Ocet  - běžný kuchyňský ocet funguje na hnidy, stačí nanést na vlasy, hlavu zabalit do igelitu  asi na hodinu a pak hnidy  pečlivě vyčesat.
  • Olej a klasická francovka – stačí namíchat v poměru 3:1, vlasy promastit, opět je nechat asi hodinu zabalené v igelitovém sáčku a pak umýt šamponem.

Většina rodičů ale vsadí na osvědčený přípravek na odvšivení. Není divu. Mějte odvšivovací přípravky doma „po ruce“. Nikdy nevíte, kdy se ty malé potvůrky objeví.

Pokračovat

Mohlo by se vám líbit...


Načítám

V této kategorii momentálně nejsou žádné produkty

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám