Lékárna.cz
Hledat

Ženské problémy na dovolené. Poradíme vám, jak na ně.

Jak si mám poradit, pokud mě na dovolené přepadnou intimní problémy v podobě pálení či svědění pochvy?

Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Pavla Horáková

Snad každá žena někdy zažila problémy intimních partií jako je pálení, svědění nebo výtok. O to více nepříjemné to je, když vás postihnou na dovolené. Teplo, častější pobyt ve vodě, vlhké plavky, dehydratace – to vše podporuje v sezoně vznik bakteriálních či kvasinkových infekcí a zánětů, které mohou přejít i k zánětu močových cest.

Nejideálnějším řešením je předcházet vzniku těchto gynekologických problémů.

Máme pro vás pár rad jak na to:

  1. Po koupání si nenechávejte na sobě mokré plavky. V teplém a vlhkém prostředí si libují kvasinky. Ideální je se vždy převléct a zvolit vzdušné bavlněné prádlo.
  2. Vyhýbejte se přírodním vodním plochám a termálním koupalištím. V teple se daří sinicím, které také mohou způsobovat problémy v intimní oblasti. Můžete využít i tzv. koupací tampony.
  3. Omezte sladké, snažte se vyhýbat nadměrnému stresu a častějšímu užívání antibiotik. To vše negativně ovlivňuje vaginální mikrofloru a pH pochvy, které pomáhají chránit sliznici před usazením patogenů.
  4. Dostatečně pijte.
  5. Trpíváte-li na vaginální infekce, je ideální používání preparátů, které obsahují probiotika, kyselinu mléčnou či vitamín C .
  6. Používejte vhodné prostředky pro intimní hygienu. Nevhodné je mýdlo a klasické sprchové gely. Ideální jsou mycí gely na intimní hygienu s nižším pH (ideálně v rozmezí 3,8-4,5) a s obsahem tea tree či kyseliny mléčné.
  7. V případě, že se již pálení, svědění či výtok objevily, můžete sáhnout po čípkách či mastech s antimikrobiální účinnou látkou. Když i přesto problémy přetrvávají několik dní či se zhoršují, je vhodná návštěva lékaře.

 

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.