Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

18 otázek a odpovědí

Na posílení žilní stěny je vhodné užívat tabletky, dále jsou pak k dostání gely a krémy, které se nanášejí lokálně a které potlačují bolest a zánět.

Celá odpověď

Zánět žil většinou po dvou až třech týdnech odezní. Žíly ale mohou být dá ztvrdlé i několik týdnů poté.

Celá odpověď

Zánět žil bývají častější na dolních končetinách, kde obvykle dochází k většímu namáhání žilní stěny. Zánět poznáme podle teploty okolí a bolestivosti jednotlivých žil, které mohou být hmatatelné a ztvrdlé.

Celá odpověď

Pokud se bavíme o povrchovém zánětu žil, tzv. tromboflebitidě, je často doporvázen varixy (křečovým žilami) a bolestivostí žíly, která je zánětem zasažena. Oblast kolem ní je teplá a oteklá. Zánět žil může dospět až do stádia hluboké žilní trombózy, kdy se vytvoří krevní sraženina, která žílu ucpe a zastaví, nebo výrazně omezí, přívod krve do končetiny.

Celá odpověď

Ano, nadměrná konzumace alkoholu může být jedním z rizikových faktorů rozvoje anginy pectoris.

Celá odpověď

Rodinné predispozice mohou riziko vzniku anginy pectoris zvýšit. Jedná se však pouze o jeden z mnoha rizikových faktorů. Dalšími, těmi neovlivnitelnými, faktory jsou věk a pohlaví. Co člověk ale může ovlivnit, čím může tomuto onemocnění předejít, je zdravější životní styl - především hlídání správné hodnoty krevního tlaku, hladiny lipidů a cukrů v krvi, udržování dobré fyzické kondice, hlídání si tělesné hmotnosti a omezit konzumaci alkoholu a nekouřit.

Celá odpověď

První pomocí při záchvatech anginy pectoris jsou nitráty. Tyto léky jsou na lékařský předpis a každý, u koho již záchvat dříve proběhl, je jimi od lékaře vybaven. Pravidelně se pak užívají léky na ředění krve, snižování cholesterolu, případně betablokátory pro zvýšení tolerance zátěže. V dlouhodobém horizontu je při léčbě anginy pectoris zcela zásadní změna životního stylu - přestat kouřit, hlídat si jídelníček, omezit příjem tuků, alkoholu, léčit vysoký krevní tlak, sportovat a hlídat si tělesnou hmotnost. Dostupná je i chirurgická léčba, při které dojde k rozšíření zúžených cév nebo…

Celá odpověď

Angina pectoris je onemocnění srdečního svalu, které vzniká v důsledku omezeného zásobování srdce krví a dochází tak ke sníženému přívodu kyslíku do srdce. Ve většině případů je snížené zásobování srdce krví způsobeno aterosklerózou, při které dochází k ucpávání cév. Typickými příznaky anginy pectoris jsou tlak a svíravá bolest za hrudní kostí vystřelující do spodní čelisti, levého ramene nebo vnitřní části levé paže (hovoříme o stenokardii). Dotyčný člověk může pociťovat i dušnost, slabost a úzkost. Na rozdíl od infarktu myokardu nastává angina pectoris při zátěži, obvykle platí čím větší…

Celá odpověď

Vnitřní hemoroidy nejsou typicky tak bolestivé a projevují se jako světle červené krvácení doprovázející stolici. V některých případech mohou během stolice vyhřeznout a zase se vrátit zpátky. V případě objevení krve na toaletním papíře je dobré pro jistotu navštívit lékaře, aby vyloučil jiná onemocnění a popřípadě napsal léky na předpis na hemeroidy. Na léčbu vnitřních hemoroidů se používají čípky, nebo masti s aplikátory, které se po zavedení dostanou hlouběji do konečníku, kde působí.

Celá odpověď

Během těhotenství se hemeroidy mohou vyskytovat častěji, vzhledem k tlaku, kterým plod působí hlavně ke konci těhotenství na pánev a konečník. Základem léčby a prevence je dostatečný pitným režim a zvýšený příjem vlákniny, která pomáhá předcházet zácpě a následnému bolestivému vyprazdňování. Na hemeroidy v těhotenství i po porodu můžeme použít čípky nebo mast, která se nanáší do okolí konečníku, popřípadě se pomocí aplikátoru dá zavést do konečníku, takže se stejně jako čípky užívá i na léčbu vnitřních hemoroidů. Dále je možné použít i přípravky s obsahem dubové kůry, ať už ve formě gelu,…

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.