Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.
Mgr. Pavla Horáková
vám poradí s klasickými léčivy
PharmDr. Kamila Horníčková
vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií
Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.
Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.
Obecně je dobré synka sprchovat, až budou všechny neštovičky zaschlé. Do té doby mu jen opatrně žínkou umývejte citlivé partie. Většinou si děti samy řeknou, že ještě sprchovat nechtějí, nebo že už je to v pořádku. Koupání nedoporučuji. Do dětského kolektivu nebo mezi větší množství lidí by neměl jít ještě týden po zaschnutí stroupků. Sice už není infekční, ale je ještě oslabený a je potřeba dát těl…
Prasklý koutek je nepříjemnou záležitostí. Mnohdy bolí, svědí nebo krvácí. Nemůžete se pořádně napít, najíst či se usmát. Užuž to vypadá, že se zahojí, ale pak více otevřete ústa a zase praskne. Praskání koutků může být způsobeno sychravým či mrazivým počasím, nedostatkem tekutin či vitamínů skupiny B, železa, kyseliny listové, suchou pokožkou nebo ekzémem v okolí úst, infekcí, ojediněle i z…
Veš dětská (Pediculus capitis) žije ve vlasech. Nejčastěji se vyskytuje u dětí ve věku 6-15 let, ale získat ji mohou i mladší děti a dospělí. Jelikož se veš živí krví, určitě ji nepřehlédnete, protože vás hlava svědí a nutí vás se neustále drbat. Samička klade vajíčka (hnidy) a přilepuje je pevným tmelem na vlasy těsně u pokožky hlavy. Za 7-19 dní (dle teploty) se z vajíček líhnou larvy. Z larvy se po několik dnech vylíhne nymfa …
Při "chrochtání" u miminek zkuste zvlhčovat vzduch, větrat a podložit nohy u postýlky, aby měla hlavu ve zvýšené poloze. Pokud kojíte, zvyšte u Vás i u ní příjem tekutin a častěji přikládejte k prsu. Pokud je na umělém mléku, dávejte jí co nejvíce pít. Do nosu můžete stříkat mořské vody. Kdyby se situace nezlepšila do tří dnů, doporučuji konzultaci s pediatrem.
Nejen pro děti od 1. roku je vhodná desinfekce ve spreji bez štípání, bez zápachu,bez barvy a bez jódu Dettol nebo Neocide. Ránu omyjte vodou a aplikujte 1 stříknutí, které necháte působit 5 minut, poté přebytečnou tekutinu setřete a ránu zalepte. Mýdlo může rušit účinek přípravku, proto jej nepoužívejte k omytí rány. Dalším přípravkem, který neštípe, je hnědý jodový roztok Betadine - na r…
V tomto případě doporučuji na vlhký kašel u dětí např. Hedelix sirup v dávce 3x2,5ml nebo Stopkašel sirup pro děti a to 2krát denně 2,5 ml sirupu, nejlépe ráno po snídani a večer před spaním. Po užití se doporučuje půl hodiny nejíst a nepít. Je dobré zýšit příjem tekutin, dobrý je čaj s medem. Pokud se mu neuleví do 5 dní, doporučuji návštěvu lékaře.
Dávkování Kinedrylu: Děti 2-6 let užívají čtvrt tablety Kinedrylu hodinu před cestou. Ve věku 6-15 let podáváme 1/4 - 1/2 tablety. Dospělí užívají 1 tabletu hodinu před cestou. Při dlouhotrvající cestě stačí podávat v intervalu 2-3 hodiny. Doporučuji pořádně zapít. Děti do 2let, těhotné a kojící ženy by neměly Kinderyl užívat vůbec. Informace o volně prodejných lécích, které máme na našich stránkách…
Na nadýmání a bolest bříška u dětí jsou velmi dobré kapičky Espumisan pro miminka a kojence nebo Infacol, které pomohou s nahromaděnými prdíky. Použít můžete i kapičky s přírodními oleji Baby calm kapky. V každém případě bych miminku každý den podávala Biogaiu. Jedná se o kapičky s obsahem probiotik vhodných právě na koliky a bolest břicha u novorozenců a kojenců.
Pro kojence nejsou klasické repelenty vhodné. Doporučila bych spíše repelenty na přírodní bázi. Přírodními repelenty jsou některé aromatické látky. Např. citronelový olej, eukalyptový olej, čajovníkový olej, mentol, kafr, extrakty z kopretiny či chryzantémy mají insekticidní působení. Repelentní přípravky s citronelovým a jiným repelentním olejem jsou vyráběny i ve formě náplastí či náramků,…
Účinná látka je u obou ibuprofen. Nurofen pro děti 4% je novější, silnější a je určen pro starší děti od šesti let (20kg). "Slabší" Nurofen pro děti je určen pro děti od tří měsíců. Oba jsou ve dvou příchutích, pomeranč a jahoda.
Nejdříve se musíte přihlásit.