Oblíbené položky

Úvodní strana » Děti a maminky » Dětská výživa » Kojenecká mléka » Pokračovací kojenecká mléka

NUTRILON 3 HA Prosyneo 800 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely
Kód výrobku: 448998

Speciální batolecí mléko je dietetická potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu malých dětí od ukočeného 12 měsíce dítěte.

Více informací

499 Kč (0,62 Kč/g)

Skladem

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Vše za 99 Kč

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace NUTRILON 3 HA Prosyneo 800 g

Speciální batolecí mléko je dietetická potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu malých dětí od ukočeného 12 měsíce dítěte.

Věděli jste, že miminku, jehož rodiče trpí alergií, může hrozit vyšší riziko rozvoje alergie? Okolní vlivy v raném věku ovlivňují, zda alergie u dítěte s vrozenými sklony k jejímu rozvoji skutečně propukne. Každé 3. dítě má zvýšené riziko vzniku alergie. Snížit riziko vzniku alergie lze mimo jiné i správnou stravou ve velmi raném věku dítěte. Nejlepší výživou kojenců a prevencí alergií je kojení. V případě, že dítě nemůže být kojené, poraďte se s pediatrem o možnosti použití Nutrilon 3 HA PROSYNEO – speciálního batolecího mléka pro děti s alergií v rodině.

Nutrilon 3 HA PROSYNEO je nová generace mlék pro podporu imunity* dětí, které mají alergii v rodině..

Obsahuje unikátní složení, které tu ještě nebylo:

 • s částečně naštěpenou bílkovinou pro děti s rizikem vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a SYNEO™ – unikátní směs prebiotik GOS/FOS a probiotik Bifidus Breve
 •  *s vitamíny C a D, které přispívají ke správné funkci imunitního systému

Imunitní systém dítěte není při narození ještě plně vyvinut a dozrává postupně. Je citlivý k dědičným i vnějším faktorům, které ho mohou ovlivňovat a přispívat tak k rozvoji rizika vzniku alergií. Jedná se například o:

 • alergie v rodině
 • porod císařským řezem
 • časné užívání antibiotik
 • vystavení dítěte tabákovému kouři

V čem je Nutrilon 3 HA PROSYNEO speciální mléko pro malé děti jedinečné?

Obsahuje unikátní složení, které tu ještě nebylo:

 • částečně naštěpenou bílkovinou pro děti s rizikem vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a SYNEO™ – unikátní směs prebiotik GOS/FOS a probiotik Bifidus Breve
 • jedinečná receptura, která kombinuje SYNEO™ a unikátní strukturu bílkoviny naštěpené na menší části pro děti s alergií v rodině.  
 • vitamíny C a D pro správnou funkci imunitního systému
 • vyvinuto na základě 40 let výzkumu mateřského mléka

Složení:

Laktóza (z mléka), koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový), galaktooligosacharidy (z mléka) 8,9 %, emulgátory (estery mono– a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou, sójový lecitin), fruktooligosacharidy 0,6 %, dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid vápenatý, fosforečnan vápenatý, rybí olej, olej z Mortierella alpina, cholin chlorid, kyselina L – askorbová, taurin, L-askorban sodný, síran železnatý, Bifidobakterium Breve M-16V, síran zinečnatý, inositol, sodná sůl uridin 5´- monofosfátu, cytidin 5‘-monofosfát, DL--tokoferyl acetát, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, L-karnitin, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, síran měďnatý, retinyl palmitát, DL--tokoferol, riboflavin, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, síran manganatý, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), fytomenadion, D-biotin, seleničitan sodný, cholekalciferol, kyanokobalamin. Bifidobacterium Breve M-16V 3x10^7 cfu/g.

Návod na přípravu výživy:

 1. Umyjte si důkladně ruce.
 2. Převařte čerstvou pitnou vodu, nechte ji vychladnout. Pro zachování příznivých účinků Bifidobacterium Breve v kojeneckém mléce dodržujte při přípravě striktně teplotu převařené vody do 40 °C.
 3. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obale) vlijte do hrnečku. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.
 4. Do hrnečku přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obale). Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí ploché části nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 5. Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (min. 10 vteřin), než se prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.
 6. Před podáváním ověřte teplotu připraveného mléka kápnutím na vnitřní stranu zápěstí. Chuť je vzhledem k obsahu hydrolyzované bílkoviny mírně nahořklá.

Výživové hodnoty

  Na 100 g prášku
Energetická hodnota 1925 kJ
  459 kcal
Tuky 20,2 g
z toho nasycené mastné kyseliny 9,3 g
Sacharidy 56,5 g
z toho cukry* 55,6 g
Vláknina 3,8 g
Mléčné bílkoviny (hydrolyzované) 10,8 g
Sůl 0,42 g

Vitamíny

 
A 404 µg
D₃ 9,7 µg
E 8,8 mg
K₁ 34 µg
C 64 mg
B₁ 0,34 mg
B₂ 0,81 mg
Niacin 3,1 mg
B₆ 0,28 mg
Kyselina listová 58 µg
B₁₂ 0,57 µg
Biotin 12 µg
Kyselina pantothenová 2,35 mg

Minerální látky

 
Sodík 170 mg
Draslík 527 mg
Chloridy 209 mg
Vápník 417 mg
Fosfor 234 mg
Hořčík 36 mg
Železo 7,2 mg
Zinek 3,6 mg
Měď 0,29 mg
Mangan 0,05 mg
Fluoridy < 0,04 mg
Selen 10 µg
Jód 90 µg
Nukleotidy 22 mg
Cytidin 5'-monofosfát 7,4 mg
Uridin 5'-monofosfát 5,3 mg
Adenosin 5'-monofosfát 4,6 mg
Guanosin 5'-monofosfát 1,6 mg
Inosin 5'-monofosfát 3,1 mg
Ostatní důležité látky  
L-karnitin 6,8 mg
Cholin 67 mg
Inositol 23 mg
Taurin 38 mg
LCP mastné kyseliny ze skupiny ω-3 a ω-6  
LA - kyselina linolová 2,6 g
ALA - kyselina alfa linolenová 0,48 g
AA - kyselina arachidonová 0,04 g
DHA - kyselina dokosahexaenová 0,04 g
* z toho laktóza = 53,5 g/100 g prášku  
scGOS/IcFOS = 0,8 g/100 ml mléka  

Vypočítaná Výživová hodnota

  na 100g    
Energetická hodnota (kJ) 1925    
Energetická hodnota (kcal) 459    
Tuky (g) 20.2    
z toho nasycené (g) 9.3    
Sacharidy (g) 56.5    
z toho cukry (g) 55.6    
Vláknina (g) 3.8    
Bílkoviny (g) 10.8    
Sůl (g) 0.42    
Vitamin A (µg) 404    
Vitamin E (mg) 8.8    
Vitamin C (mg) 64    
Thiamin (Vitamin B1) (mg) 0.34    
Riboflavin (Vitamin B2) (mg) 0.81    
Niacin (Vitamin B3) (mg) 3.1    
Vitamin B6 (mg) 0.28    
Kyselina listová (µg) 58    
Vitamin B12 (µg) 0.57    
Biotin (µg) 12    
Kyselina pantothenová (mg) 2.35    
Draslík (mg) 527    
Chloridy (mg) 290    
Vápník (mg) 417    
Fosfor (mg) 234    
Železo (mg) 7.2    
Hořčík (mg) 36    
Zinek (mg) 3.6    
Měď (mg) 0.29    
Mangan (mg) 0.05    
Fluoridy (mg) <0.04    
Selen (µg) 10    
Jód (µg) 90    

Upozornění:

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Nutrilon 2 HA PROSYNEO je určený pro zvláštní výživu kojenců starších 6 měsíců. Má být pouze součástí smíšené stravy a nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců života. Není vhodný jako jediný zdroj výživy. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním. Při zavádění příkrmů se řiďte doporučením lékaře v závislosti na individuálním vývoji kojence. Používejte jen pod lékařským dohledem. Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin. Nespotřebovanou stravu zlikvidujte. Neohřívejte v mikrovlnné troubě, může dojít k opaření dítěte. Pro zachování příznivých účinků Bifidobacterium Breve dodržujte při přípravě striktně teplotu převařené vody do 40 °C. Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Jakékoliv pochyby a dotazy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Přípravek není vhodný při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka. * Nutrilon obsahuje vitamíny A, C a D, které přispívají k správné funkci imunitního systému.

Informace o produktu

Výrobce: NUTRICIA
Značka: NUTRILON
Produktová řada: NUTRILON HA Prosyneo pro alergii v rodině
Kód výrobku: 448998
Kód EAN: 5900852038051
Držitel rozhodnutí: NUTRICIA

Upozorňujeme: Kojení je nejpřirozenější způsob výživy vašeho dítěte, protože mateřské mléko je v prvních měsících života to nejlepší. Obsahuje vše, co dítě potřebuje ke zdravému vývoji a zároveň poskytuje ochranu před různými nemocemi a přináší výhody pro vás i vaše dítě. Pokračovací kojenecké mléko není určeno jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla věku šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy, farmacie nebo péče o matku a dítě, v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Při krmení dítě vždy držte v náručí. Neponechávejte dítě bez dohledu, jinak může dojít k zalknutí.

Recenze

Recenze NUTRILON 3 HA Prosyneo 800 g

Diskuze

Diskuze NUTRILON 3 HA Prosyneo 800 g

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám