Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Doplňková výživa

Nutrego DIA oříšek por.sol.1x330ml

Potravina pro zvláštní lékařské účely
Kód výrobku: 449866

Klinická výživa pro pacienty s diabetem I. a II. typu, při glukózové intoleranci. Výživa obsahuje kvalitní bílkoviny a má nízký glykemický index.

Více informací

82 Kč

Skladem

Zítra odešleme, u vás v pondělí 24. 2.

Zítra odešleme, u vás v pondělí 24. 2.

Vše za 99 Kč

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace Nutrego DIA oříšek por.sol.1x330ml

Klinická výživa pro pacienty s diabetem I. a II. typu, při glukózové intoleranci. Výživa obsahuje kvalitní bílkoviny a má nízký glykemický index.

Jde o speciální přípravek enterální výživy. Přípravek je určen diabetikům, u nichž použití běžných prostředků enterální výživy prokazatelně zhoršuje kompenzaci diabetu.

Potravina pro zvláštní lékařské účely je hrazena úměrně k příjmu běžné stravy, max. do limitu 600 kcal/den, jako doplněk stravy u anatomické či funkční poruchy vedoucí k nedostatečnému příjmu potravy, pokud trvá déle než 10 dní či neumožňuje příjem větší než je 75 % potřeb nemocného. Současně musí jít o nemocného s jasným rizikem rozvoje komplikací souvisejících s nedostatečnou výživou. To se týká nemocných, kteří mají již rozvinutou podvýživu, kdy BMI je menší než 18,8 nebo nechtěný váhový úbytek představuje víc jak 5 % za poslední měsíc či více jak 10 % za poslední 3 měsíce.

Onkolog tuto potravinu pro zvláštní lékařské účely předepisuje k úhradě pouze v případě časové a místní nedostupnosti nutriční ambulance, maximálně po dobu 4 týdnů na základě provedení nutričního screeningu dle dotazníku Pracovní skupiny pro nutriční péči České onkologické společnosti (PSNPO) s výsledným skóre 2,3, nebo 4 řádně zaznamenaného ve zdravotní dokumentaci.

Jednoznačnou podmínkou použití je schopnost gastrointestinálního traktu strávit a vstřebat nutriční přípravek. Efektivita podávání přípravku musí být součástí pravidelných kontrol u předepisujícího lékaře a současně zaznamenaná v dokumentaci.

Složení

 voda, bílkoviny z kravského mléka, isomaltulóza, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, maltodextrin, inulin, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, čokoládové aroma, citronan vápenatý, citronan draselný, hydrogenfosforečnan hořečnatý, cholin bitartrát, citronan sodný, fosfát draselný, chlorid sodný, emulgátor E 471, stabilizátor E 407, aroma, L-askorban sodný, D-α-tokoferyl-acetát, pyrofosforečnan železitý, chlorid chromitý, síran zinečnatý, molybdenan sodný, jodid draselný, nikotinamid, seleničitan sodný, síran manganatý, D-panthothenát vápenatý, retynil-acetát, kyanokobalamin, thiamin hydrochlorid, D-biotin, cholekalciferol, síran měďnatý, pyridoxin hydrochlorid, kyselina listová, riboflavin, fluorid sodný, fylochinon.

Nutriční hodnoty v jednom balení (330 ml):

• energie: 337 kcal
• bílkoviny: 17 g
• tuky: 12 g
• cukry: 16,8 g
 

Doporučené dávkování

1-2 lahvičky při doplňkové výživě a 5-6 lahviček při kompletní výživě

Informace o produktu

Výrobce: BOHEMILK
Značka: NUTREGO
Kód výrobku: 449866
Kód EAN: 8592206345211
Kód SÚKL: 0217239
Cesta podání: Perorální podání
Držitel rozhodnutí: BOHEMILK

Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

Příbalový leták Nutrego DIA oříšek por.sol.1x330ml

Příbalovou informaci k produktu Nutrego DIA oříšek por.sol.1x330ml zobrazíte nebo stáhnete zde: Nutrego DIA oříšek por.sol.1x330ml.pdf

Recenze

Recenze Nutrego DIA oříšek por.sol.1x330ml

Diskuze

Diskuze Nutrego DIA oříšek por.sol.1x330ml

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám