Podrobné informace

Odsávačka na mateřské mléko pro kojící maminky. Měkký silikonový polštářek pro extra jemné odsávání. Široký podstavec.

Informace o produktu

Výrobce: MAPA GMBH
Značka: NUK
Kód výrobku: 91807
Kód EAN: 4008600097495
Držitel rozhodnutí: MAPA GMBH

Pro kojící maminky, snadné použiti i čištěni. Lze použít k odsávání přebytečného mateřského mléka.

Na začátku kojení, má-li matka mléka více, než stačí dítě vypít, takže tvorba mléka a potřeba dítěte ještě nejsou v rovnováze, je někdy nutné přebytky mléka odstříkávat. Také v případě, nemůže-li matka své dítě z různých důvodů kojit, může mléko odstříkat a podat dítěti lžičkou nebo z láhve, aby nebylo o výhody výživy mateřským mlékem ochuzeno.

Nahromadění mléka v prsou v prvních dnech po porodu je bolestivé, někdy provázené horečkou, třesavkou, malátností. Naplněné vývody mléčné žlázy brání dítěti ve správném přisátí. Kojení je pak pro matku bolestivé a dítě nemůže účinně sát. Navíc hrozí poškození bradavek trhlinami, které se mohou stát vstupní branou pro infekci a příčinou vzniku skutečného infekčního zánětu prsu (mastitidy).

Všem těmto nepříjemným pocitům může zabránit pouze od prvního kojení (bezprostředně po porodu) správným způsobem prováděné přikládání dítěte k prsu. Nahromaděni mléka v některém laloku mléčné žlázy, způsobené náhle vzniklou poruchou odtoku mléka příslušným vývodem, například při ucpáníi zaschlým mlékem, vrozeným zúžením nebo z jiných příčin, může stejnými příznaky připomínat zánět a matka je pak zbytečně léčena antibiotiky.

V této situaci jde o retenci mléka, která vyžaduje uvolnění odtoku mléka a jeho odstříkání. Společným důsledkem nahromadění mléka a poruchy odtoku je pokles jeho tvorby. Pod zvýšeným tlakem se v mléčné žláze tvoří tzv. inhibiční bílkoviny, které vlivem hormonů tvorbu mléka omezí. Za všech těchto situací, je včasnou a účinnou pomocí, odstříkání nahromaděného mléka rukou nebo odsávačkou.

Recenze

Recenze produktu NUK-Ruční odsávačka mateřského mléka 252068

Diskuze

Diskuze k produktu NUK-Ruční odsávačka mateřského mléka 252068

Přidat nový příspěvek do diskuze