Lékárna.cz

Unikátní novinka - opalovací krém s přírodním UV filtrem

Víte, že z lidské pokožky se každoročně uvolní až 14 tun opalovacích emulzí, které skončí v oceánech? Jde převážně o přípravky s chemickými filtry, které následně škodí mořskému ekosystému. Proto jsme se rozhodli podpořit a uvést na český trh novinku z laboratoře českých vědců a české kosmetické firmy.

Opalovací přípravky Nafigate s přírodním filtrem

O co vlastně jde?

Česká kosmetická firma Nafigate Cosmetics ve spolupráci s VUT a společnostmi Nafigate Corporation a Chemservis vyvinula opalovací krém s přírodním UV filtrem. 

Roli UV filtru v přípravku plní přírodní polymer P3HB. Ten chrání pokožku před UVA a UVB paprsky, účinkuje ihned po aplikaci a navíc je biokompatibilní, takže neškodí člověku ani přírodě. 

Opalovací přípravky s často využívaným syntetickým UV filtrem oxybenzonem totiž může vyvolat u člověka alergickou reakci a hormonální změny, u zvířat dokonce změnu pohlaví nebo genetické mutace. Prvními státy, které zakázaly používání opalovacích přípravků s chemickými UV filtry, aby tak ochránily korálové útesy na svém území, jsou Havaj a Palau. 

Věříme, že nový opalovací přípravek, který je chemie prostý a šetrný k životnímu prostředí, tak nadchne především zastánce zdravého životního stylu a ty, kterým není osud přírody lhostejný.

Vaši Lékárníci

Více o společnosti Nafigate Cosmetics se dozvíte v rozhovoru s jejím ředitelem, panem Ondřejem Mynářem.

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.