Oblíbené položky

Úvodní strana » Potřeby pro děti a maminky » Dětská výživa » Nápoje pro děti » Vody pro děti » Neochucené vody pro děti

Neochucené vody pro děti

Na existenci vody je vázán veškerý život. Voda je naprosto unikátní kapalina. Má spoustu úžasných vlastností, mezi které patří například schopnost vázat a rozpouštět a transportovat jiné látky. Díky tomu nám je velice prospěšná, protože pomáhá odvádět z těla škodlivé elementy, probíhá v ní také většina biochemických reakcí.

Lidské tělo obsahuje 40–60 % vody. Její koloběh, stejně jako v přírodě, funguje i v našem těle. Vylučujeme vodu močí, kůží a dýcháním. Proto je třeba vodu tělu pravidelně a dostatečně dodávat. A to nejen dospělým, ale i našim nejmenším. Ti jsou o to víc citlivější na správné složení veškeré potravy i tekutin, které přijímají. Kojenecká voda zaručí, že svému děťátku dáváte přesně to, co potřebuje. Je totiž speciální technologií zbavená nežádoucích látek, zachován však zůstal nezbytný obsah minerálů.

K úbytkům vody v těle dochází i v noci. Vhodný pitný režim by tak měl pokrýt nejen denní ale i noční výdej. Objem přijaté vody potřebné k udržení její správné hladiny v těle se liší, závisí od stáří člověka a jeho fyzické aktivitě a v neposlední řadě i na ročním období. Veskrze se však dá říci, že by měl být pro člověka 2–3 litry denně.

Pokud je tělo dehydratované, začínáte pociťovat žízeň, máte suché rty či pokožku, bolí vás hlava a cítíte únavu. Ač jsme bez vody schopni přežít i několik dní, rozhodně to není důvod pitný režim svědomitě u svých dětí svědomitě nehlídat.

Pokračovat

Mohlo by se vám líbit...


Načítám

V této kategorii momentálně nejsou žádné produkty

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám