Podrobné informace

Informace o produktu

Značka: SANOSTOL
Kód výrobku: 11837
Kód EAN:
Kód SÚKL: 14079
Přípravek se používá jako prevence nedostatku vitamínů (u dětí od 1 roku) v těhotenství, v době kojení, při ztrátě chuti k jídlu, vnímavosti vůči infekcím, při poruchách vývoje a růstu, při stavech vyčerpanosti, oslabeného soustředění a školní únavy, ke zlepšení celkového stavu po prodělané nemoci. Přípravek mohou užívat děti od 1 roku, mladiství a dospělí.

Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

Informace pro použití, čtěte pozorně!

Multi – Sanostol
sirup


Multivitamínový přípravek pro děti obsahující 9 důležitých vitamínů a vápník. Přípravek se používá jako prevence nedostatku vitamínů (u dětí od 1 roku), v těhotenství, v době kojení, při ztrátě chuti k jídlu, vnímavosti vůči infekcím, při poruchách vývoje a růstu, při stavech vyčerpanosti, oslabeného soustředění a školní únavy, ke zlepšení celkového stavu po prodělané nemoci. Přípravek mohou užívat děti od 1 roku, mladiství a dospělí.

Složení

10 ml sirupu obsahuje:

Léčivé látky: Retinoli palmitas (vitamín A) 1,3 mg (2400 m.j.),Colecalciferolum (vitamín D3) 0,005 mg (200 m.j.),Thiamini hydrochloridum (vitamín B1) 2 mg, Riboflavini natrii phosphas (vitamín B2) 2 mg, Pyridoxini hydrochloridum (vitamín B6) 1 mg, Acidum ascorbicum (vitamín C) 100 mg, Tocoferoli alfa acetas (vitamín E) 2 mg, Nicotinamidum (vitamín B3) 10 mg, Dexpanthenolum (Dexpanthenol) 4 mg, Calcii gluconas (monohydrát glukonanu vápenatého) 50 mg, Calcii lactophosphas (kalcium-laktofosfát) 50 mg,

Pomocné látky: Sacharosa, tekutá glukosa, kyselina citronová, agar, tragant, hustý sladový extrakt, natrium-benzoát, tetrahydrát kalcium-sacharátu, polysorbát 80, silice oplodí sladkého pomeranče, grapefruitové aroma, sušená pomerančová šťáva, kyselina sorbová, čištěná voda.

Indikační skupina


Multivitamínový přípravek. Indikace: Přípravek se používá jako prevence nedostatku vitamínů (u dětí od 1 roku), v těhotenství, v době kojení, při ztrátě chuti k jídlu, vnímavosti vůči infekcím, při poruchách vývoje a růstu, při stavech vyčerpanosti, oslabeného soustředění a školní únavy, ke zlepšení celkového stavu po prodělané nemoci.Přípravek mohou užívat děti od 1 roku, mladiství a dospělí.

Kontraindikace: Multi-Sanostol se nesmí užívat při přecitlivělosti na některou složku přípravku, při hypercalcemii (zvýšený obsah kalcia v krvi) a hypercalciurii (zvýšené vylučování kalcia vmoči), při hypervitaminóze A a D.

Nežádoucí účinky: Nejsou žádné.

Interakce

Nejsou známy v rozsahu doporučených dávek.

Dávkování a způsob použití: Děti od 1 do 5 let užívají denně 10 ml ve dvou jednotlivých dávkách (1 kávová lžička odpovídá zhruba 5ml), děti od 6 let a dospělí 20ml ve dvou jednotlivých dávkách (1 dětskálžíce odpovídá zhruba 10ml). Tato dávka se nesmí překročit! U těhotných žen nepřekračovatdávku 20ml/den!

Délka používání Multi-Sanostol je možno užívat po dobu 3 měsíců. Při delším používání se poraďte s lékařem.

Upozornění

Užíváte-li jiné léky (na lékařský předpis i bez něj) poraďte se o vhodnosti užívání přípravku Multi-Sanostol s lékařem.Při delším podávání než 3 měsíce, nebo při použití vyšších než dvojnásobných dávek se poraďte s lékařem. Při překročení doporučeného dávkování, a zejména při současnémužívání jiných přípravků obsahujících vitamín A a vitamín D, existuje možnost předávkování vitamíny A a D.

Pro diabetiky: 10ml Multi-Sanostolu obsahuje zhruba 8g stravitelných sacharidů.

Příležitostné žluté zabarvení moči po užití Multi-Sanostolu je způsobeno obsahem vitamínu B2 a je tudíž zcela neškodné.O vhodnosti současného užívání jiných volně prodejných léků se poraďte s lékařem. Připředpisu jiných léků oznamte lékaři, že užíváte Multi-Sanostol.Bez porady s lékařem neužívejte současně další přípravky s obsahem vitamínů nebominerálů.Při požití většího množství přípravku zvláště dětmi se poraďte s lékařem.

Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25 C.Po otevření lahvičky je doba použitelnosti přípravku 12 týdnů.

Balení


300, 600, g sirupu.

Držitel rozhodnutí o registraci
Takeda GmbH
78467 Konstanz
Německo

Výrobce
Takeda Pharma Sp.Z o.o.
99-420 Lyszkowice
Polsko

Datum poslední revize:
30.5.2013

Recenze

Recenze produktu MULTI-SANOSTOL 1X600GM Sirup

Diskuze (1)

Diskuze k produktu MULTI-SANOSTOL 1X600GM Sirup

Přidat nový příspěvek do diskuze

(0) (0) (0) 19/09/2017

marketa g. - multisanostol

dobrý den,proč není 600 g balení dostupné na našem trhu?Děkuji M.Gocieková

Vstoupit do diskuze