Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Svaly, klouby a kosti » Svalové křeče

MOBILAT 1X30GM Mast - recenze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 70799
 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - MOBILAT 1X30GM Mast


Příbalová informace -VP
INFORMACE PRO POUŽITÍ , ČTĚTE POZORNĚ !
MOBILAT
krém
Držitel rozhodnutí o registraci
STADA Arzneimittel AG, Bad Vilbel, Německo
Výrobce
STADA Arzneimittel AG, Bad Vilbel, Německo
Mobilat Produktions GmbH, Luitpoldstrasse 1, 85276 Pfaffenhofen, Německo
Složení
Léčivé látky: Glycosaminoglycani polysulfas 0,2 g, Acidum salicylicum 2,0 g
Extractum suprarenale 1,0 g ve 100 g krému
Pomocné látky: myristylalkohol, emulgující cetylstearylalkohol, kyselina stearová 95%, dihydrát dinatrium-edetátu, thymol, isopropylalkohol, mast s alkoholy tuku z ovčí vlny, glycerol 85%, olamin, čistěná voda
Indikační skupina
Analgetikum a protizánětlivá látka ke kožnímu podání.
Charakteristika
Mobilat, krém je vhodný zejména tam, kde je zapotřebí dlouhodobého protizánětlivého účinku a snižování bolesti. Mobilat, krém obsahuje kombinaci léčivých látek, které odlišnými způsoby urychlují procesy hojení. Krém je specificky a dlouhodobě účinný ve tkáni postižené zánětem, kde zvyšuje prokrvení, zlepšuje látkovou výměnu a podporuje hojení,což vede k rychlému ústupu bolesti, ke zmenšení otoku a k návratu hybnosti
Mobilat, krém je velmi dobře snášen i po podání na přecitlivělou kůži. Neobsahuje olejové ani mastící složky. Léčivé látky obsažené v krému jsou komplexně vstřebávány kůží a působí tak přímo na postiženou oblast bez nepříznivého ovlivnění trávícího ústrojí. Krém je vhodný i pro podání pod zábaly a obvazy.
Indikace
Přípravek Mobilat, krém se používá u poúrazových stavů jako jsou např. namožení a natažení svalů a šlach, podvrtnutí kloubů a krevní výrony a při bolestech zad.
Při léčbě svalového revmatismu, bolestivého svalového napětí, u syndromu ztuhlého ramenního kloubu, u zánětů šlach, šlachových úponů a pouzder, u zánětlivých onemocnění kloubů lze přípravek použít po poradě s lékařem.
Přípravek zmenšuje pohybovou bolest a otoky při zánětech kloubů, svalů, šlach a měkkých tkání v okolí kloubů. Přípravek mohou používat dospělí i děti od 3 let.
Kontraindikace
Mobilat, krém nemají užívat pacienti s přecitlivělostí na léčivé a pomocné látky a heparin. Mobilat, krém nesmí používat pacienti s planými neštovicemi, s reakcemi na vakcinaci, plísňovými či bakteriálními infekcemi kůže, u projevů specifických kožních chorob (např. tuberkulosy, lues) v místě podání.
U kojenců, malých dětí do 3 let a též u pacientů s postižením ledvin by se měl Mobilat, krém používat jen pokud je to naprosto nutné.
Nežádoucí účinky
V řídkých případech může nastat místní podráždění pokožky; v ojedinělých případech se mohou vyskytnout kontaktní alergie. V takových případech je třeba léčbu Mobilatem přerušit.
Interakce
Kyselina salicylová může zvýšit vstřebávání jiných současně používaných přípravků k zevnímu použití. Bez porady s lékařem nenanášejte na stejná místa jiné krémy, masti nebo spreje.
Dávkování a způsob použití
Nanést proužek 5-15 cm krému jednou nebo několikrát denně a vetřít jemně do pokožky. Použije-li se krém s obkladem, je třeba dávku zvýšit podle rady lékaře a frekvence ošetření by se měla omezit na jedenkrát denně.
Běžně trvá léčba Mobilatem 2 týdny. Přípravek mohou používat děti od 3 let.
Mobilat, krém se též užívá v kombinaci s fyzikální léčbou a může sloužit k masáži místo obvyklého masážního gelu.
Upozornění
Jestliže se do 7 dnů od zahájení léčby Mobilatem, krém příznaky nezlepší nebo se dokonce zhoršují, či se projeví nežádoucí účinky přípravku, vyhledejte okamžitě lékaře!
Používáte-li Mobilat, krém, oznamte to při předepisování dalších léků lékaři. O vhodnosti užívání jiných volně prodejných léků současně s přípravkem Mobilat, krém se poraďte s lékařem.
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte lékaře.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 250C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
Varování
Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti označené na obalu.
Doba použitelnosti po prvním otevření: 6 měsíců
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení
30 g, 50 g a 100 g krému.
Datum poslední revize:
11.2.2010

Informace o produktu

Výrobce: STADA PHARMA CZ s.r.o.
Značka: MOBILAT
Kód výrobku: 70799
Kód EAN:
Kód SÚKL: 107187
Držitel rozhodnutí: STADA PHARMA CZ s.r.o.

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Přípravek Mobilat mast se používá při léčbě svalového revmatismu, bolestivého svalového napětí, u syndromu ztuhlého ramenního kloubu, u zánětů šlach, šlachových úponů a pouzder, u zánětlivých onemocnění kloubů a při bolestech páteře. Mobilat mast je rovněž vhodnou pomocnou léčbou u poúrazových stavů jako jsou např. namožení a natažení svalů a šlach, podvrtnutí kloubů a krevní výrony. Přípravek zmenšuje pohybovou bolest a otoky při zánětech kloubů, svalů, šlach a měkkých tkání v okolí kloubů. Přípravek mohou používat dospělí i děti od 3 let.

Oznámit nežádoucí účinky

Recenze

Recenze produktu MOBILAT 1X30GM Mast

Diskuze

Diskuze k produktu MOBILAT 1X30GM Mast

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám