Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

MOBILAT 1X30GM Mast

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
MOBILAT  1X30GM Mast
Kód výrobku: 70799
Výrobce: STADA PHARMA CZ s.r.o.

Příbalová informace výrobku MOBILAT 1X30GM Mast


Příbalová informace -VP
INFORMACE PRO POUŽITÍ , ČTĚTE POZORNĚ !
MOBILAT
krém
Držitel rozhodnutí o registraci
STADA Arzneimittel AG, Bad Vilbel, Německo
Výrobce
STADA Arzneimittel AG, Bad Vilbel, Německo
Mobilat Produktions GmbH, Luitpoldstrasse 1, 85276 Pfaffenhofen, Německo
Složení
Léčivé látky: Glycosaminoglycani polysulfas 0,2 g, Acidum salicylicum 2,0 g
Extractum suprarenale 1,0 g ve 100 g krému
Pomocné látky: myristylalkohol, emulgující cetylstearylalkohol, kyselina stearová 95%, dihydrát dinatrium-edetátu, thymol, isopropylalkohol, mast s alkoholy tuku z ovčí vlny, glycerol 85%, olamin, čistěná voda
Indikační skupina
Analgetikum a protizánětlivá látka ke kožnímu podání.
Charakteristika
Mobilat, krém je vhodný zejména tam, kde je zapotřebí dlouhodobého protizánětlivého účinku a snižování bolesti. Mobilat, krém obsahuje kombinaci léčivých látek, které odlišnými způsoby urychlují procesy hojení. Krém je specificky a dlouhodobě účinný ve tkáni postižené zánětem, kde zvyšuje prokrvení, zlepšuje látkovou výměnu a podporuje hojení,což vede k rychlému ústupu bolesti, ke zmenšení otoku a k návratu hybnosti
Mobilat, krém je velmi dobře snášen i po podání na přecitlivělou kůži. Neobsahuje olejové ani mastící složky. Léčivé látky obsažené v krému jsou komplexně vstřebávány kůží a působí tak přímo na postiženou oblast bez nepříznivého ovlivnění trávícího ústrojí. Krém je vhodný i pro podání pod zábaly a obvazy.
Indikace
Přípravek Mobilat, krém se používá u poúrazových stavů jako jsou např. namožení a natažení svalů a šlach, podvrtnutí kloubů a krevní výrony a při bolestech zad.
Při léčbě svalového revmatismu, bolestivého svalového napětí, u syndromu ztuhlého ramenního kloubu, u zánětů šlach, šlachových úponů a pouzder, u zánětlivých onemocnění kloubů lze přípravek použít po poradě s lékařem.
Přípravek zmenšuje pohybovou bolest a otoky při zánětech kloubů, svalů, šlach a měkkých tkání v okolí kloubů. Přípravek mohou používat dospělí i děti od 3 let.
Kontraindikace
Mobilat, krém nemají užívat pacienti s přecitlivělostí na léčivé a pomocné látky a heparin. Mobilat, krém nesmí používat pacienti s planými neštovicemi, s reakcemi na vakcinaci, plísňovými či bakteriálními infekcemi kůže, u projevů specifických kožních chorob (např. tuberkulosy, lues) v místě podání.
U kojenců, malých dětí do 3 let a též u pacientů s postižením ledvin by se měl Mobilat, krém používat jen pokud je to naprosto nutné.
Nežádoucí účinky
V řídkých případech může nastat místní podráždění pokožky; v ojedinělých případech se mohou vyskytnout kontaktní alergie. V takových případech je třeba léčbu Mobilatem přerušit.
Interakce
Kyselina salicylová může zvýšit vstřebávání jiných současně používaných přípravků k zevnímu použití. Bez porady s lékařem nenanášejte na stejná místa jiné krémy, masti nebo spreje.
Dávkování a způsob použití
Nanést proužek 5-15 cm krému jednou nebo několikrát denně a vetřít jemně do pokožky. Použije-li se krém s obkladem, je třeba dávku zvýšit podle rady lékaře a frekvence ošetření by se měla omezit na jedenkrát denně.
Běžně trvá léčba Mobilatem 2 týdny. Přípravek mohou používat děti od 3 let.
Mobilat, krém se též užívá v kombinaci s fyzikální léčbou a může sloužit k masáži místo obvyklého masážního gelu.
Upozornění
Jestliže se do 7 dnů od zahájení léčby Mobilatem, krém příznaky nezlepší nebo se dokonce zhoršují, či se projeví nežádoucí účinky přípravku, vyhledejte okamžitě lékaře!
Používáte-li Mobilat, krém, oznamte to při předepisování dalších léků lékaři. O vhodnosti užívání jiných volně prodejných léků současně s přípravkem Mobilat, krém se poraďte s lékařem.
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte lékaře.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 250C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
Varování
Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti označené na obalu.
Doba použitelnosti po prvním otevření: 6 měsíců
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení
30 g, 50 g a 100 g krému.
Datum poslední revize:
11.2.2010
Oznámit nežádoucí účinky

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz
Ověření legálního provozu E-shopu