Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Allnature

Vybíráme z naší nabídky

MACMIROR COMPLEX 1X30GM+APL Poševní mast

MACMIROR COMPLEX  1X30GM+APL Poševní mast

Informace pouze pro odborníky ve zdravotnictví. Zásilkový prodej léků na předpis nepovoluje legislativa ČR i EU.
Cena doplatků přípravků se může v jednotlivých lékárnách lišit, proto ji zde neuvádíme.

Příbalová informace výrobku MACMIROR COMPLEX 1X30GM+APL Poševní mast


Příbalová informace
Informace pro použití, čtěte prosím pozorně!
MACMIROR COMPLEX
vaginální mast
Držitel rozhodnutí o registraci:
POLICHEM SA
50, Val Fleuri, L-1526 Luxembourg, Lucembursko
Výrobce: DOPPEL FARMACEUTICI S.r.l., Cortemaggiore, Itálie
Složení přípravku
100 g vaginální masti obsahuje:
Léčivé látky:
Nifuratelum 10,0 g
Nystatinum 4 000 000 I.U
Jedna dávka (2,5 g) obsahuje:
Nifuratelum 250,0 mg
Nystatinum 100 000 I.U
Pomocné látky:
Ester makrogolu, glycerol, methylparaben, propylparaben, krystalizující sorbitol 70%, propylenglykol, karbomer, trolamin, čištěná voda
Indikační skupina:
Gynekologikum, chemoterapeutikum.
Charakteristika:
Přípravek MACMIROR COMPLEX vaginální mast obsahuje jako léčivé látky nifuratel a nystatin. Jejich kombinace umožňuje komplexní léčbu zánětů pochvy způsobených bakteriemi, trichomonádami, kvasinkami a plísněmi a obnovení normálních poměrů poševní flóry. Současně se předchází opakování zánětů, které obvykle následují po zdánlivém uzdravení z primární infekce. Snášenlivost přípravku je velmi dobrá.
Kdy se používá MACMIROR COMPLEX?
MACMIROR COMPLEX se používá k léčbě smíšených vaginálních infekcí způsobených bakteriemi, trichomonádami, kvasinkami a plísněmi. Přípravek byl předepsán Vašim lékařem pro Vás, proto byste jej neměla dát nikomu jinému.
Kdy byste neměla MACMIROR COMPLEX používat?
MACMIROR COMPLEX se nesmí používat při známé přecitlivělosti na složky přípravku. Pokud máte v tomto směru jakékoliv nejasnosti, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Přípravek se nedoporučuje podávat v prvních 3 měsících těhotenství.
Může mít MACMIROR COMPLEX nežádoucí účinky?
MACMIROR COMPLEX je obvykle velmi dobře snášen. Ojediněle se mohou vyskytnout případy místní přecitlivělosti, které se projeví zarudnutím nebo svěděním. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším používání přípravku poraďte s lékařem.
Může MACMIROR COMPLEX ovlivňovat účinnost jiných léků?
Vzájemné ovlivnění přípravku MACMIROR COMPLEX s jinými léky není známo.
Jak používat MACMIROR COMPLEX ?
Dodržujte prosím dávkování, které Vám určil lékař. Obvykle se zavádí do pochvy 2,5 g vaginální masti 1-2x denně po dobu 6-12 dnů podle závažnosti infekce.
Vhodná je kombinace s vaginálními globulemi MACMIROR COMPLEX 500. V tomto případě se doporučuje podávat mast ráno a globuli večer. Při zvlášť úporných infekcích se doporučuje zároveň užívat i tablety MACMIROR.
V některých případech je potřebná i současná léčba sexuálního partnera kombinací masti MACMIROR COMPLEX a tablet MACMIROR. Dávkování určí vždy lékař. Přípravek lze podávat dětem od kojeneckého věku. U dětí do 6 let se podle doporučení lékaře podává nižší dávka.
Způsob podání (viz. obrázek)
Vaginální mast se zavádí do pochvy pomocí přiloženého dávkovače. Po připevnění dávkovače pomocí závitu na tubu se do něj vytlačí mast až po příslušnou značku, tuba se odpojí, dávkovač se zavede do pochvy a mast se vytlačí. Doporučuje se mast v pochvě rozetřít po co největší ploše. Pro použití přípravku u dětí je v pístu dávkovače tenký aplikátor, který se připevní na dávkovač.
Upozornění:
Přípravek by neměl být podáván v prvních třech měsících těhotenství. V dalších měsících a v období kojení jej lze podávat na doporučení lékaře.
Předávkování je vzhledem k místnímu podávání velmi nepravděpodobné. Při náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte lékaře.
Po dobu trvání menstruace je nutno podávání přípravku přerušit a po jejím skončení v léčbě pokračovat. Špinění není překážkou místní léčby.
Uchovávání:
Přípravek uchovávejte při teplotě do 25°C.
Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Velikost balení:
30 g masti
Datum revize textu:
11.2. 2009
Vybíráme z naší nabídky

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

Mgr. Pavla Horáková
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz