Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

LEDEN

 

Motivace jako první krok k úspěchu

Patříte mezi osoby, které chtějí s příchodem nového roku změnit svůj dosavadní životní styl, skoncovat s kouřením nebo se zaměřit více na pohyb? Leden je jako stvořený pro nový začátek, ale důležité je ve svém přesvědčení vytrvat. 

Jaký bude váš rok 2022? Naplánujte si vše důležité!

Než s plánováním, co chcete pro tento rok změnit začnete, ujasněte si pár věcí, abyste byli správně motivováni, věděli důvody svých rozhodnutí a byli schopni předsevzetí splnit. Stáhněte si seznam, který jsme pro vás připravili, vytiskněte si ho, vyplňte dle svých potřeb a přání a dejte si ho třeba na ledničku, abyste ho měli pěkně na očích :) Na konci roku si pak můžete sami zkontrolovat, co se vám podařilo splnit a co ne. Držíme palce, ať vaše předsevzetí vyjdou!

 • Proto si nastavte reálné cíle a ty si rozdělit na menší úkoly,
 • skutečně se přesvědčte, že víte, čeho chcete dosáhnout,
 • zapisujte si své výsledky,
 • vnitřně se motivujte,
 • za každý úspěch se odměňte,
 • mluvte o svých plánech s blízkými,
 • a při prvním neúspěchu to NEVZDÁVEJTE.

Důležité je pečovat o sebe s láskou a vědomím, že jste se rozhodli udělat něco pro své zdraví. Postupně se vaše kroky k lepšímu JÁ začnou objevovat navenek i uvnitř - můžete začít pociťovat více energie, mít lepší náladu, zlepší se vám stav pokožky, obranyschopnost nebo se přestanete tolik stresovat. A myslete na to, že předsevzetí o změně životního stylu si můžete dát kdykoliv, nikoli jen v lednu.

Naše rada

Nejtěžší je vytvořit si z nových hodnot návyky. Proto musíte mít pevnou vůli a silnou motivaci pro změnu. Víte o tom, že třeba kávu můžete nahradit Matcha Tea?

 

 

•••

Zdravé potraviny a Lékárníkovy čaje

Chcete dbát o svoje zdraví i na talíři? To co jíme se odráží nejen na naší hmotnosti, ale i na pokožce, náladě, energii, vitalitě a celkovém zdraví.

Je třeba vnímat potřeby svého těla, respektovat individuální snášenlivost, preference a také potravinové alergie a schopnost těla dané potraviny strávit

Připravili jsme pro vás nabídku speciálních sladidel, zdravé a bezlepkové potraviny či mouky a samozřejmě i zelené potraviny v BIO kvalitě. Pestrou stravu je vhodné doplnit vitamíny a minerály, které najdete v oříškách či seminkách. Rovněž u nás najdete i sekci tzv. superpotravin, které tělu doplní potřebné antioxidanty a chrání tělo před vnějšími vlivy.

 

Víme, že vždy není možné dodržovat správný jídelníček - a to je vyvážený poměr zeleniny, ovoce, obilovin a bílkovin. Potom je vhodné doplnit stravu o doplňky stravy. S výběrem vám pomohou naši lékárnici.

Náš tip: Když vás hodí mlsná a máte nutkání sáhnout po nezdravých potravinách, vyměňte je radši za natural kešu oříšky, nebo si přidejte do kaše ořechové máslo.

Příprava jídla je neodmyslitelnou součástí zdravého stravování, proto se podívejte do naší nabídky kuchyňských spotřebičů a začněte vařit a jíst lépe už dnes.
 

Myslete i na pitný režim, nejlepší je samozřejmě čistá voda, kterou můžete doplnit o bylinné čaje. Naši lékárníci pro vás namíchali speciální sypané čaje s lahodnou chutí a nejlepšími účinky. Na doplnění pitného režimu a posílení zdraví, koukněte do naší nabídky čajů.

Pro změnu stravování je důležité začít myslet jinak:

 • jezte pravidelně a v klidu,
 • najděte si čas na jídlo,
 • snažte se jíst pestře,
 • myslete na kvalitu potravin 
 • a samozřejmě se odměňte, třeba kvalitní čokoládou. 

 

WOLFBERRY MATCHA TEA ALLNATURE PASTILKY LÉKÁRNÍKOVY ČAJE

 

 

Akční nabídka zdravých potravin

 

Všechny zdravé potraviny

 

Čaje našich lékárníků

 

•••

 

Fitness a aktivní pohyb

Každý rok si dáváte předsevzetí, že chcete žít aktivně? Navštívíte fitness a po měsíci je vaše permanentka zaprášená a volá „všimni si mě?”

Rychlé změny k aktivnímu způsobu života jsou předem odsouzené a marné. Doporučujeme začít pomalu, zařadit každodenní kratší procházky, najít si sport, který vás bude vyhovovat, po kterém budete šťastní a budete se mu chtít i nadále věnovat. Pravidelný pohyb ve velké míře odbourává stres, úzkost, špatnou náladu a negativní emoce.

Pravidelný pohyb působí pozitivně na krevní tlak, správnou hladinu cholesterolu, průtok krve či snižuje riziko osteoporózy. Věděli jste, že lidé kteří se týdně věnují fyzické aktivitě alespoň 150 minut, žijí v průměru o 3-5 let déle, než lidé bez pohybu?

 

Pohyb je rovněž důležitý pro zdravé srdce. Správně zvolený kardio trénink ho posílí a podílí se i na jeho správné fungování. Běh, skákání na švihadle, procházka do kopce či projížďka na kole, potěší srdce.

Aktivní pohyb působí pozitivně i na fungování mozku - aerobní cvičení posiluje verbální paměť, posilování svalů zase asociativní. My volíme jógu - ta podporuje kreativitu a soustředění.

Při zvýšené aktivitě nezapomeňte dodržovat pitný režim, dodávat tělu potřebné živiny, vitamíny a minerály, které jsou obsažené ve sportovní výživě a pro váš dobrý pocit bude třešničkou na dortu i vyvážený jídelníček.

Běh v zimě

Rozbředlý sníh, nižší teploty, tma nebo mlhavé počasí nemusí nutně zastavit vaše běžecké aktivity. Tipy, na co si dát při běhu v nižších teplotách pozor najdete v našem článku.

 

Náš tip: Při zátěži kloubů doporučujeme doplnit i kolagen.

Abyste si udrželi zdravý životní styl můžete si pořídit chytré hodinky, které vás upozorní, když dlouho sedíte, změří srdeční frekvenci, míru stresu či jak dlouho spíte. Pro zdravý život je důležité i dobíjení energie kvalitním spánkem.

Fyzická aktivita má pro nás mnoho benefitů, díky ní máme:

 • více energie,
 • lépe zvládáme stres,
 • jsme optimističtější,
 • lépe spíme,
 • cítíme se sebevědomější
 • a méně vyhledáváme lékaře.

Hýbat  by jsme se měli denně alespoň 30 minut! Posledním benefitem je to, že se nevěnujeme sociálním sítím, žijeme teď a tady. Do své aktivity můžeme zapojit celou rodinu i přátele. Vyražte společně na procházku se čtyřnohým členem rodiny a nezapomeňte myslet, ani na zdraví jejich kloubů

 
ALAVIS pro mazlíčky Hodinky a sluchátka VOLTAREN Cvičení míče

 

 

Akční nabídka pro aktivní pohyb

 

Všechny přípravky na klouby a pohyb

 

•••

Hubnutí a jídelníček

Trápí vás pár kilo navíc či chcete shodit a cítit se ve svém těle dobře? Potom máte několik možností. Buď můžete sáhnout po ověřených doplňcích stravy, zábalech, detoxu organismu nebo se rozhodnete hubnout s rozumem pomocí celkové změny životní stylu. Tento způsob vám zabere více času, ale vyvarujete se tak jojo efektu. 

Pokud chcete opravdu rapidně snížit váhu, například kvůli problémům se zády, poraďte se s odborníkem. Ten vám vytvoří jídelníček na míru a i představí plán pohybových aktivit. My doporučujeme pořídit fitness hodinky. Díky nim si můžete snadno změřit, kolik denně ujdete kroků, srdeční frekvenci, míru stresu a dámy si mohou zaznamenat i svou periodu.

 

Nic jako zaručený recept, jak rychle zhubnout bez cvičení, neexistuje. Rovněž nelze hubnout jen problematickou partie. Proces hubnutí se odráží na celém těle. Pokud potřebujete zhubnout břicho, je dobré si najít cviky právě na něj, ale neměli byste zapomenout posilovat i zbytek těla. Protože i zhubnutí břicha nebo zadečku můžete opticky rozbít posílením horní poloviny těla. A bohužel problematické partie hubneme naposled.

 

Jak nastartovat hubnutí a dietu?

 • Důležité je se zaměřit na pravidelný jídelníček s vyváženým množstvím vitamínů a minerálů.
 • Omezit přidaný cukr a sladkosti. 
 • Jíst potraviny bohaté na vlákninu (ovesné vločky, zelenina, ovoce, ořechy, celozrnné pečivo, luštěniny).
 • Jezte hodně ovoce a zeleninu, nejlépe v syrovém stavu.
 • Uberte na alkoholu a kávě. Alkohol představuje velké množství prázdných kalorií a káva odvodňuje.
 • Zvyšte příjem bílkovin.
 • A samozřejmě zařaďte do své denní rutiny pravidelný pohyb.

Proč jíst více bílkovin?

Jsou základním stavebním kamenem všech tkání v těle. Podporují růst, obnovu tkání a při dietě slouží jako náhradní zdroj energie. Nedostatek bílkovin v organismu se může projevit i na snížení imunitě.

Pamatujte, že pokud chcete zredukovat tuk, nastartovat spalování nebo se přivítat se zapomenutou fyzičkou, je důležité se věnovat komplexně změně životního stylu. Z jídelníčku nemusíte odstranit všechny vaše oblíbené potraviny - například čokoláda. Můžete si ji dopřát jako odměnu, třeba každý den, ale v omezeném množství, nikoli po kilech. Ani oříšků se zříkat nemusíte, jen vyměňte ty slané za natural. Rovněž nemusíte držet drastickou dietu, nežeňte se za iluzí vysněné postavy, ale užijte si samotnou cestu.  

A nezapomeňte si jednou týdně dopřát i pořádný odpočinek a čas pro sebe.

 

KetoMix balíčky TOPNATUR Chlorella, Spirulina, Psyllium WOLFBERRY Matcha, sušené ovoce, semínka a ořechyg DITERPEX

 

Akční nabídka na hubnutí a zdravý jídelníček

 

Celá nabídka potravin a přípravků na hubnutí

 

•••

 

Odvykání a zdravý životní styl

Změnit dosavadní návyky a životní styl není nic jednoduchého. Ať už se rozhodnete zbavit závislostí, odložit cigaretu, zaměřit se na svůj jídelníček, začít se stravovat doma, omezit noční nálety na ledničku a sladké nebo pití kávy, být vstřícnější k okolí či pracovat s náladovostí. Myslete na to, že je důležité vytrvat. Představte své rozhodnutí rodině, požádejte je o pomoc, zbavte se věcí, které vám váš zlozvyk připomínají, anebo požádejte o radu odborníka.

Myslete na to, že nic nejde ze dne na den. Odvykání na nikotinu, nezdravé stravě a nastolení zdravého životního stylu s dostatkem spánku, relaxování, věnování se své osobě a koníčkům, je běh na dlouhou trať.

Důležité je začít s očistou těla ale i mysli, protože negativní myšlenky a první neúspěchy vás mohou od původního záměru odradit. 

 

NICORETTE NIQUITIN NICORETTE PASTILKY MAGNE B6

 

 

Akční nabídka produktů

 

Chci přestat kouřit a zbavit se dalších závislostí

 

 

•••

 
 

Zdraví je na prvním místě

Doporučujeme důvěřovat vlastnímu tělu, nepřetěžovat se a zbytečně se nestresovat, moderní technologie, které vás mohou demotivovat. Nejezte zbytečně moc léků a důvěřujte vlastní imunitě, starejte se o duševní i fyzické zdraví, věnujte se pohybu a snažte se omezit čas strávený u televize. Tím získáte i čas na své koníčky, četbu či přátele. A hlavně choďte pravidelně k lékaři a starejte se o své zdraví.

 

Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.