Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

KREON 10 000 50 Tobolky

100
1
starstarstarstarstar  100 %
Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
KREON 10 000  50 Tobolky
K léčbě trávicí nedostatečnosti při chronickém zánětu slinivky břišní, zánětu žlučníku se žlučníkovými kaménky, jaterní cirhózy. Více informací
Kód výrobku: 23478
Cena s DPH: 226 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Příbalová informace výrobku KREON 10 000 50 Tobolky

Charakteristika:

Technologický postup výroby Kreonu 25 000 umožňuje optimální využití enzymatických aktivit pankreatinu pro trávení potravy. Minimikropelety jsou potaženy vrstvičkou odolnou proti kyselinám, obsahují všechny enzymy slinivky břišní a jsou uzavřeny do lehce rozpustné želatinové tobolky.

Tobolka se během 2-3 minut v žaludku rozpouští, Minimikropelety se uvolní a rovnoměrně mísí s tráveninou. Po vstupu do dvanáctníku nastává rychlé uvolnění enzymů z Minimikropelet, a tak je podpořen trávicí proces.

Složení - účinné látky:

Pancreatinum z vepřového pankreatu 300 mg v 1 želatinové tobolce s acidorezistentními Minimikropeletami s obsahem 25 000 j. Ph.Eur. lipázy, 18 000 j. Ph.Eur. amylázy a 1 000 j. Ph.Eur. proteáz.

Složení - pomocné látky:

Macrogol 4000, lehký tekutý parafin, ftalát hypromelózy, dimetikon 1000, dibutyl-ftalát.

Tobolka obsahuje: želatinu, dále červený oxid železitý, žlutý oxid železitý, oxid titaničitý.

Indikační skupina:

Pankreatické enzymy.

Kontraindikace:

Kreon 25 000 nesmí být podáván pacientům se známou přecitlivělostí na vepřový pankreatin nebo na jinou složku přípravku.

Nežádoučí účinky:

Výskyt nežádoucích účinků je velmi nízký. Nejčastěji se může objevit bolest břicha, méně často zácpa, změny stolice, průjem, nevolnost, zvracení a kožní alergické reakce.

U pacientů s cystickou fibrózou, kteří užívali silně účinné enzymové doplňky, bylo pozorováno poškození oblastí tlustého střeva. Kontrolované klinické studie neprokázaly spojení mezi Kreonem a postižením tlustého střeva. Jako předběžné opatření však mají být sledovány neobvyklé břišní příznaky nebo jejich změna, aby se vyloučila možnost poškození tlustého střeva - zvláště pokud pacient užívá vysoké dávky (více než 10 000 jednotek lipázy/kg/den).

Případný výskyt neobvyklých reakcí oznamte svému lékaři.

Interakce:

Nejsou dosud známy.

Těhotenství a kojení:

Použití přípravku Kreon 25 000 v době těhotenství a během kojení je možné pouze ze zvlášť závažných důvodů.

Dávkování:

Dávkování a délku léčby stanoví vždy lékař, závisí na individuálních potřebách, druhu onemocnění a složení stravy.

Doporučuje se užívat třetinu až polovinu celé dávky (viz níže) na počátku jídla a zbytek v jeho průběhu. Je důležité zajistit vždy odpovídající zavodnění, zvláště v obdobích zvýšených ztrát tekutin. Nedostatečná hydratace může zhoršit zácpu.

Dávkování u cystické fibrózy = dávkování enzymů podle hmotnosti lze začít 1 000 jednotkami lipázy/kg hmotnosti a jídlo u dětí mladších 4 let a 500 jednotkami lipázy/kg hmotnosti a jídlo u dětí nad 4 roky věku; lékař upraví dávkování podle závažnosti onemocnění a výskytu tuku ve stolici tak, aby byl udržován dobrý stav výživy; většina pacientů má zůstat pod hladinou 10 000 jednotek/kg hmotnosti těla za den nebo nemá tuto hodnotu překračovat.

Dávkování u ostatních onemocnění spojených s nedostatečnou funkcí slinivky břišní = Dávkování je individuální a závisí na stupni zhoršení trávení a obsahu tuku v dietě. Obvyklá úvodní dávka Kreonu 25 000 je 1 tobolka s každým hlavním jídlem nebo svačinou. Počet tobolek užívaných s hlavním jídlem nebo svačinou určí lékař podle individuálních potřeb pacienta tak, aby byl udržován dobrý stav výživy. Obvykle se užívá 1-2 tobolky Kreonu 25 000 při hlavním jídle a 1 tobolka při svačině.

Způsob užití:

Tobolky ani jejich obsah se nesmí žvýkat ani kousat, užívají se nerozkousané během hlavního jídla nebo svačiny a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (přibližně 100 ml).

Pokud polknutí tobolky činí obtíže, např. dětem či starším lidem, lze tobolky otevřít a Minimikropelety přidat k měkkému jídlu, které nevyžaduje žvýkání nebo je podat s tekutinou.

Každá směs Minimikropelet s potravou a tekutinami se musí užít ihned a nemá se skladovat.

Předávkování:

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku Kreon 25 000 dítětem se poraďte s lékařem.

Upozornění:

Přípravek Kreon 25 000 neovlivňuje schopnost řízení motorových vozidel.

Přípravek mohou užívat i diabetici, protože Kreon 25 000 neobsahuje cukr ani laktózu.

Kreon 25 000 by neměl být užíván při časných stádiích akutního zánětu slinivky břišní.

Uchovávání:

Přípravek uchovávejte při teplotě do 25 st. C, v původním vnitřním obalu (dobře uzavřené lahvičce), aby byl přípravek chráněn před vlhkem.

Varování:

Přípravek Kreon 25 000nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a musí být uchováván mimo dosah dětí.

Výrobce:

Abbott Laboratories GmbH, Neustadt a. Rbge, Německo

Držitel registračního rozhodnutí:

Abbott Laboratories GmbH,Hannover, Německo

Balení:

50 tvrdých tobolek.
Oznámit nežádoucí účinky

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz
Ověření legálního provozu E-shopu