Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Kompres Sys pur-derm st.7.5x10cm/10ks 999585/6

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
Kompres Sys pur-derm st.7.5x10cm/10ks 999585/6
Kompres z měkké pěny k čištění a hojení rány. Více informací
Kód výrobku: 29418
Cena s DPH: 1 412 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Kompres Sys pur-derm st.7.5x10cm/10ks 999585/6

Syspur-derm je dvouvrstvý kompres z polyuretanové měkké pěny bez dalších přísad. Mechanismus účinku a terapeutické vlastnosti jsou dány diferencovanou strukturou obou vrstev pěnové hmoty. Spodní strana s otevřenými póry a hutná krycí vrstva s jemnými póry jsou spolu neoddělitelně spojeny termicky bez použití lepidla.

  • Spodní strana s otevřenými póry, přiléhající na plochu rány, má vysokou schopnost absorpce exsudátu. Syspur-derm tak zajišťuje rychlé a intenzivní čištění infikovaných ran. Nekrotická tkáň, buněčný detritus a zbytky mikroorganismů se při výměně obvazu odstraní spolu s krytím.
  • Ve fázi granulace působí vrstva Syspur-dermu z pěnové hmoty s velkými póry jako matrice pro tvorbu nové tkáně a vytváří tak mechanické stimuly pro tvorbu granulací. V krátké době se vytvoří čistá, dobře vaskularizovaná granulační tkáň jako předpoklad pro spontánní epitelizaci nebo úspěšnou transplantaci kůže.
  • Hutná krycí vrstva Syspur-dermu s jemnými póry navíc přebírá se svou mikroporézní labyrintovou strukturou důležité fyziologické vlastnosti kůže. Působí jako bariéra proti druhotné infekci, omezuje ztráty tekutin a díky své permeabilitě pro plyny současně zajišťuje nutnou ventilaci rány.

  • K čištění všech plošných mechanických a termických ran, např. infikovaných odřenin, popálenin 2. a 3. stupně apod.
  • Pro vytvoření dobře vaskularizované granulační tkáně u vyčištěných nebo primárně čistých hlubokých defektů kůže nebo měkkých tkání, např. u velkoplošných mechanických defektů, u otevřených fraktur, po vertikální nekrektomii, po velkých operačních excizích apod.
  • K čištění ran a k podpoře procesu granulace u ran se špatnou tendencí k hojení, např. u ulcus cruris, při dekubitech, u vředů po ozáření apod.
  • K nerušené reepitelizaci u čistých odřenin, na místech odběru epidermálních štěpů kůže nebo po tangenciální nekrektomii.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz