Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnický materiál » Obinadla, obvazy, gázy, folie

Kompres Hydrotac sterilní 10x10cm/3ks

Kód výrobku: 209225
HydroTac® - polyuretanové pěnové krytí s hydrogelem účinně hydratuje i absorbuje zároveň, efektivně podporuje přirozené procesy hojení.

Více informací

342

Dostupnost: skladem do 24 hodin

Zboží odešleme 27. 2. 2018, předpokládaný termín doručení 28. 2. 2018.

Doprava od 29 Kč nebo zdarma
 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

HydroTac® - polyuretanové pěnové krytí s hydrogelem účinně hydratuje i absorbuje zároveň, efektivně podporuje přirozené procesy hojení.

Informace o produktu

Výrobce: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: KOMPRES
Kód výrobku: 209225
Kód EAN: 4049500737005
Držitel rozhodnutí: HARTMANN - RICO a.s.

Je účinný i pod tlakem kompresivní terapie. Sterilní.

HydroTac® kombinuje při léčbě ran nejlepší vlastnosti vlhkého krytí a polyuretanové pěny. Díky technologii AquaClear ránu aktivně hydratuje, čímž vytváří příznivé prostředí pro další hojení. Zároveň účinně absorbuje exsudát a uzamyká ho uvnitř materiálu - brání tak vzniku macerací a podporuje proces granulace. Povrch krytí tvoří tenký polyuretanový film, který brání sekundární infekci, ale umožňuje ráně volně dýchat. HydroTac® je součástí promyšleného řešení pro moderní ošetřování ran - umožňuje vysoce efektivní léčbu suchých i exsudujících ran.

HydroTac® - Jak produkt funguje
Ve struktuře hybridního polymeru polyuretanového hydrogelu je vázáno až 60 % molekul vody. Po aplikaci krytí na ránu se molekuly začnou postupně uvolňovat a aktivně ránu hydratovat. Díky polyuretanovému jádru zároveň dochází k absorpci přebytečného exsudátu a k jeho uzamčení uvnitř materiálu. V ráně se tak vytváří optimální prostředí pro procesy hojení HydroTac disponuje efektem „InitialTack" - díky hydrogelové vrstvě snadno přilne a neposunuje se mimo oblast rány. Přitom nedochází k přilepení krytí ke tkáni. Snadnou vizuální kontrolu absorpční kapacity lze provést bez sejmutí krytí. Obvaz je možné z rány bezbolestně a beze zbytku odstranit.

HydroTac, HydroTac comfort vyberte podle velikosti rány tak, aby krytí přesahovalo o 1- 2 cm přes okraj rány. V případě potřeby je možné HydroTac přistřihnout sterilními nůžkami. HydroTac comfort má po celém obvodu samolepicí okraj, není tedy nutné zapotřebí dalšího materiálu k fixaci.

Typ rány: akutní, chronická, povrchová, neinfikovaná, suchá, mírně secernující, středně secernující.

Charakteristika: spojení polyuretanového krytí a hydrogelu, dvojím účinkem efektivně podporuje přirozené procesy hojení, účinný i pod tlakem kompresivní terapie, dodává nové sterilní verzi.

Výhody: hydrogels technologie AquaClear obsahuje až 60 % vody, vysoká absorpce a retence exsudátu, snadná fixace s „Initial Tack" - krytí po přilnutí nesklouzává ani nelepí, absorpční kapacitu lze kontrolovat vizuálně bez sejmutí krytí, pro suché i exsudující rány.

Složení
Elastická fólie propouštějící vodní páru vyrobená z polyuretanu, jádro z měkké absorpční pěny z polyuretanu, vrstva aktivního hydrogelu (hybridní polymer polyuretanu)

Recenze

Recenze produktu Kompres Hydrotac sterilní 10x10cm/3ks

Diskuze

Diskuze k produktu Kompres Hydrotac sterilní 10x10cm/3ks

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám