Podrobné informace

Bezpečné odstranění přisátých klíšťat + pinzeta - Ixoderm klíště rychle paralyzuje a usmrtí a ránu dezinfikuje.

Informace o produktu

Výrobce: VETRISOL, S.R.O.
Značka: VETRISOL
Kód výrobku: 200189
Kód EAN: 8594160560266
Držitel rozhodnutí: VETRISOL, S.R.O.

Přípravek k rychlému zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte.

Složení výrobku

Lihoetherový roztok jódu. Jód, jodid draselný, ethanol, diethylether, nitrocelulóza.Indikační skupina: Zdravotní prostředek. Reg.č. 18731 B/2010

Kontraindikace

Přípravek neužívejte při známé přecitlivělosti na účinnou nebo na některou pomocnou látku.

Způsob podávání a použití

Aplikovat pomocí tuby jednu až tři kapky na přisáté klíště, tak aby došlo k jeho úplnému pokrytí a po 2 až 5 minutách klíště odstranit pinzetou či jiným vhodným způsobem. Na postižené místo je možno nakápnout ještě jednu kapku přípravku a tuto opět po cca 2 minutách odstranit.

Otvor tuby s přípravkem Ixoderm se po odšroubování uzávěru opatrně přiloží až ke klíštěti a samovolně, případně velmi mírným stlačením tuby se na klíště nanese jedna až tři kapky přípravku tak, aby bylo klíště přípravkem zcela pokryto. Asi po 2 až 5 minutách (podle množství použitého přípravku) se částečně zaschlý přípravek odstraní a klíště je možné odstranit přiloženou pinzetou, která se přiloží co nejblíže kusadlům klíštěte, či jiným vhodným způsobem. Pohyb při odstraňování klíštěte je kývavý, nikoliv otáčivý. Po odstranění klíštěte je vhodné nakápnout na postižené místo ještě jednu kapku přípravku.

Dále je doporučeno místo měsíc sledovat, zda se neobjeví na kůži v místě, kde bylo klíště přisáto, začervenání, které se postupně může rozšiřovat (v tomto případě je třeba neodkladně vyhledat lékaře).

Další důležité informace

Přípravek je hořlavina I. třídy, při zacházení dbejte zvýšené opatrnosti. Předávkování: Po dlouhodobě aplikovaných vysokých dávkách se může projevit podráždění kůže.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Chraňte před světlem a mrazem! Neotvírejte ani jinak nemanipulujte s přípravkem v blízkosti otevřeného ohně či jiných zdrojů tepla! Doba použitelnosti je označena na obalu.

Bezpečnostní varování

Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek uchovávejte mimo dosah dětí. 

Nežádoucí účinky - Při běžném dávkování se při užívání Ixoderm nežádoucí účinky nevyskytují. Pouze ve vzácných případech po dlouhodobě aplikovaných vysokých dávkách se může proj evit podráždění kůže. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Balení obsahuje 10 ml.

Recenze (16)

Recenze produktu IXODERM Klíšťák 10 ml

Recenze od 16 uživatelů s celkovým hodnocením 85 %.

Přidat recenzi produktu

(5) (7)

100 %

(4) (7)

100 %

(6) (5)

100 %

(3) (7)

100 %

(7) (8)

100 %

(5) (6)

100 %

(7) (6)

80 %

(7) (7)

60 %

Po prvním použití tuba skoro vyschla a nešlo to vymačkat.

(6) (6)

20 %

(6) (5)

60 %

Diskuze

Diskuze k produktu IXODERM Klíšťák 10 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze