Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Doplňková výživa

INFATRINI 100 ML 1X100ML Roztok - recenze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 101782
Infatrini je nutričně kompletní lékařsky ověřená tekutá výživa pro kojence od narození do 1 roku, kteří špatně prospívají.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - INFATRINI 100 ML 1X100ML Roztok

Infatrini je nutričně kompletní lékařsky ověřená tekutá výživa pro kojence od narození do 1 roku, kteří špatně prospívají.

Příloha č. 1 etiketa
Infatrini 100 ml
Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely
Energeticky bohatá, nutričně kompletní tekutá výživa určená pro kojence s poruchami růstu od narození do 12 měsíců života, anebo vážící méně než 8 kg. Určeno pro přímou spotřebu. S unikátní směsí GOS/FOS* a LCP** mastnými kyselinami.
* GOS/FOS-galaktooligosacharidy+polyfruktóza
**LCP polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem
Důležitá upozornění:
Pouze pro enterální použití, není určen k podání do žíly.
Používejte jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě, po zvážení všech možností výživy, včetně kojení.
Vhodný jako jediný zdroj výživy pro děti od narození do 12 měsíců života anebo vážící do 8 kg. Určeno k dietnímu postupu při malnutrici (podvýživě) související s onemocněním, poruchami růstu, zvýšenou potřebou energie a/nebo omezeným příjmem tekutin.
Nevhodné pro pacienty s galaktosémií.
Baleno v ochranné atmosféře.
Ošetřeno UHT.
Minimální trvanlivost do: viz hrdlo lahvičky
Návod na použití:
Skladujte na suchém a chladném místě (4 25o C) mimo přímé sluneční světlo. Před otevřením zkontrolujte datum minimální trvanlivosti a zda není střed víčka vypouklý. Dobře protřepejte. Výživa při podávání může mít pokojovou teplotu, anebo je možné ji ohřát ponořením uzavřené lahvičky do teplé vody. Po ohřátí zkontrolujte teplotu výživy. Umyjte si ruce, vysterilizujte veškeré nádobí a savičku. Odšroubujte uzávěr a nasaďte vysterilizovanou savičku. Nepoužitou výživu uchovávejte v chladničce max. 12 hodin, při pokojové teplotě spotřebujte do 4 hodin. Nezmrazujte. Když je výživa podávaná přímo do úst z lahvičky, obsah znehodnoťte do hodiny po otevření.
Vždy znehodnoťte nedopitou výživu. Ošetřující lékař Vám poskytne instrukce pro podávání výživy. Po přelití výživy v aseptických podmínkách je možné ji použít maximálně 4 hodiny.

Návod na přípravu:
Nalijte potřebné množství výživy do vysterilizované láhve, sklenice nebo nádoby na sondovou výživu. Výživa při podávání může mít pokojovou teplotu, anebo je možné ji ohřát ponořením uzavřené lahvičky do teplé vody.
Po ohřátí zkontrolujte teplotu výživy. Neohřívejte v mikrovlnné troubě, horký povrch může způsobit popálení.
Složení: Demineralizovaná voda, maltodextrin, rostlinné oleje (obsahuje sójový lecitin), laktóza (z mléka), sušené odtučněné mléko, koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), vláknina (galaktooligosacharidy z mléčného cukru, polyfruktóza), emulgátor (E472c), dicitronan trivápenatý, rybí olej, citronan tridraselný, L-askorban sodný, chlorid draselný, hydroxid draselný, cholin chlorid, uhličitan horečnatý, chlorid sodný, taurin, mléčnan železnatý, inositol, beta karoten, DL--tokoferyl acetát, síran zinečnatý, L-karnitin, retinyl acetát, disodná sůl cytidin 5-monofosfátu, disodná sůl adenosin 5- monofosfátu, cholekalciferol, disodná sůl uridin 5- monofosfátu, disodná sůl inosin 5- monofosfátu, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, glukonan měďnatý, kyanokobalamin, disodná sůl guanosin 5- monofosfátu, síran manganatý, thiamin hydrochlorid, D-biotin, jodid draselný, kyselina listová, riboflavin, fytomenadion, pyridoxin hydrochlorid, seleničitan sodný, molybdenan sodný, chlorid chromitý.
Průměrný obsah ve 100ml
Energetická hodnota
415
kJ
100
kcal
Bílkoviny (10,4 En%)
2,6
g
Sacharidy (41,1 En%)
10,3
g
z toho cukry
5,9
g
- laktóza
5,4
g
Tuky (48,4 En%)
5,4
g
z toho nasycené mastné kyseliny
2,1
g
z toho kyselina arachidonová
17,8
mg
z toho kyselina dokosahexaenová
10,2
mg
Vláknina***
0,8
g
Minerální látky
Na
25
mg
K
93
mg
Cl
55
mg
Ca
80
mg
P
40
mg
Mg
8
mg
Fe
1
mg
Zn
0,9
mg
Cu
60
g
Mn
0,1
mg
Mo
3,0
g
Se
2,0
g
Cr
2,0
g
I
15
g
Vitamíny
Vitamín A
81
g -RE
Vitamín D3
1,7
g
Vitamín E
1,2
mg -TE
Vitamín K
6,7
g
Thiamin (Vit. B1)
0,15
mg
Riboflavín (Vit. B2)
0,15
mg
Niacin (Vit. B3)
1,2
mg - NE
Kys. pantothenová (Vit. B5)
0,45
mg
Vitamín B6
0,06
mg
Kyselina listová
15
g
Vitamín B12
0,41
g
Biotin
2,3
g
Vitamín C
12
mg
Karotenoidy
0,04
mg
Jiné
L-karnitin
2
mg
Cholin
14
mg
Myo-inositol
5
mg
Taurin
7
mg
Osmolarita
295
mOsmol/l
*** galaktooligosacharidy+polyfruktóza
100 ml e
Výrobce: N.V. Nutricia, Zoetermeer, Nizozemí
Kontakt pro ČR: Nutricia a.s., Na Pankráci 30, 140 21, Praha, ČR

GL

Informace o produktu

Výrobce: NUTRICIA
Značka: INFATRINI
Kód výrobku: 101782
Kód EAN: 8712400150354
Kód SÚKL: D0370
Držitel rozhodnutí: NUTRICIA

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Charakteristika:
Pro kojence 0-1 rok.

Infatrini je nutričně kompletní lékařsky ověřená tekutá výživa pro kojence od narození do 1 roku, kteří špatně prospívají. Může výživu doplnit nebo být jejím jediným zdrojem. Infatrini účinně doplní stravu u miminek, která mají nedostatečný příjem energie a živin.

Balení:
Lahvička 100 ml

Doporučené dávkování:
Infatrini může být jediným zdrojem výživy nebo může doplnit běžnou denní výživu kojence.< ? 1–2 lahvičky denně pro doplnění běžné stravy
? 5–7 lahviček denně jako celková náhrada stravy

Návod k použití:
Skladujte na suchém a chladném místě (4 – 25 °C)mimo přímé sluneční světlo. Před otevřením zkontrolujte datum minimální trvanlivosti a zda není střed víčka vypouklý. Dobře protřepejte. Výživa při podávání může mít pokojovou teplotu, anebo je možné ji ohřát ponořením uzavřené lahvičky do teplé vody. Po ohřátí zkontrolujte teplotu výživy. Umyjte si ruce, vysterilizujte veškeré nádobí a savičku. Odšroubujte uzávěr a nasaďte vysterilizovanou savičku. Nepoužitou výživu uchovávejte v chladničce max. 12 hodin, při pokojové teplotě spotřebujte do 4 hodin. Nezmrazujte. Když je výživa podávaná přímo do úst z lahvičky, obsah znehodnoťte do hodiny po otevření.

Důležitá upozornění:
Infatrini je potravina pro zvláštní lékařské účely – potravina pro zvláštní výživu. Pouze pro enterální použití, není určen k podání do žíly. Používejte jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě, po zvážení všech možností výživy, včetně kojení. Vhodný jako jediný zdroj výživy pro děti od narození do 12 měsíců života anebo vážící do 8 kg. Nevhodné pro pacienty s galaktosémií. Ošetřeno UHT.

Složení:
Demineralizovaná voda, maltodextrin, rostlinné oleje (obsahuje sójový lecitin), sušené odtučněné mléko, laktóza (z mléka), vláknina (galaktooligosacharidy z mléčného cukru (0,69 %), fruktooligosacharidy (0,08 %)), koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citrónovou), dicitronan trivápenatý, rybí olej, L-askorban sodný, chlorid draselný, hydroxid draselný, citronan draselný, cholin chlorid, uhličitan hořečnatý, taurin, chlorid sodný, mléčnan železnatý, inositol, beta karoten, DL-?-tokoferyl acetát, síran zinečnatý, L-karnitin, retinyl acetát, cytidin 5’-monofosfát, adenosin 5’- monofosfát, cholekalciferol, disodná sůl uridin 5’- monofosfátu, disodná sůl inosin 5’- monofosfátu, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, glukonan měďnatý, disodná sůl guanosin 5’- monofosfátu, kyanokobalamin, síran manganatý, thiamin hydrochlorid, D-biotin, jodid draselný, seleničitan sodný, kyselina pteroylmonoglutamová, riboflavin, fytomenadion, pyridoxin hydrochlorid.

Průměrný obsah ve 100ml:

Energetická hodnota 420 kJ
  101 kcal
Bílkoviny (10,2 En%) 2,6 g
Sacharidy (40,7 En%) 10,3 g
z toho cukry 5,9 g
laktóza 5,4 g
Tuky (48,0 En%) 5,4 g
z toho nasycené mastné kyseliny 2,1 g
z toho kyselina arachidonová 17,8 mg
z toho kyselina dokosahexaenová 9,97 mg
Vláknina (1,1 En%) 0,6 g
Minerální látky
Na 25 mg
K 93 mg
Cl 55 mg
Ca 80 mg
P 40 mg
Mg 8 mg
Fe 1 mg
Zn 0,9 mg
Cu 60 µg
Mn 0,08 mg
Mo 6,0 µg
Se 2,0 µg
Cr 4,0 µg
I 15 µg
Vitamíny
Vitamín A 81 µg -RE
Vitamín D3 1,7 µg
Vitamín E 1,2 mg ?-TE
Vitamín K 6,7 µg
Thiamin (Vit. B1) 0,15 mg
Riboflavín (Vit. B2) 0,15 mg
Niacin (Vit. B3) 1,2 mg - NE
Kys. pantothenová (Vit. B5) 0,45 mg
Vitamín B6 0,06 mg
Kyselina listová 15 µg
Vitamín B12 0,41 µg
Biotin 2,3 µg
Vitamín C 12 mg
Karotenoidy 0,04 mg
Jiné
L-karnitin 2 mg
Cholin 14 mg
Myo-inositol 5 mg
Taurin 7 mg
Osmolarita 295 mOsmol/l

Oznámit nežádoucí účinky

Recenze

Recenze produktu INFATRINI 100 ML 1X100ML Roztok

Diskuze

Diskuze k produktu INFATRINI 100 ML 1X100ML Roztok

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám