Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Allnature

Herbata Plod jalovce 50 g

akceHerbata Plod jalovce 50 g
Jalovec má svíravé a stahující účinky, pije se jako močopudný prostředek s účinkem proti kožním vyrážkám. Používá se do čajových směsí při bylinných...Více informací
Kód výrobku: 54369
Běžná cena: 44 Kč (ušetříte: 8 Kč = 18 %)
Cena s DPH: 36 
Dostupnost: do 2 dnů
Odešleme ze skladu: Středa 3.5.2017
Přidat do oblíbených
ks
29 Kč za všechny druhy dopravy!
Doprava zdarma od 1500 Kč

Podrobný popis výrobku Herbata Plod jalovce 50 g

Užití
Jalovec působí výrazně diureticky a zároveň antisepticky, takže bývá využíván při zánětlivých chorobách močových cest nebo při zadržení tekutin v těle (jalovcová silice zrychluje zpracování tekutin v ledvinách). Vedle toho při vnitřním použití zlepšuje trávení, povzbuzuje chuť k jídlu, působí proti nadýmání a pomáhá při revmatismu. Vnitřní užití jalovce je však poněkud problematické, neboť vedle příznivých účinků zároveň poněkud dráždi ledviny. Zevně se užívá na bolestivé klouby či při bolestech páteře (zvyšuje prokrvení pokožky a působí hojivě).

Při revmatických potížích, kde se uplatňuje v léčbě bolestí kloubů a páteře, zlepšuje trávení (pomáhá při nadýmání - nejlépe ve směsi), odstraňuje bolesti žaludku spojené s nedokonalým trávením, pomáhá při průjmech, zlepšuje hospodaření organismu se žlučí, zevně - silice ve formě mastí nebo oleje působí dráždivě, takže zlepšuje místní prokrvení a urychluje hojivé procesy.

Dávkování
Vnitřně se podává buď ve formě nálevu z drcených jalovčinek (1 čajová lžička jalovčinek na šálek vody se přivede k varu a nechá se 10 až 20 minut luhovat, podává se 2x denně, nejdéle však po dobu 6 týdnů) nebo se podávají přímo syrové plody (při revmatismu se podává první den 3x denně 1 jalovčinka, druhý den 3x denně 2 jalovčinky atd. až 21. den 3x denně 21 jalovčinek a pak se jde zpět tak, že se naopak každý den jedna jalovčinka ubírá, při poruchách trávení se vrací zpět 15. den, tedy při dávce 3x denně 15 jalovčinek. První kůra by měla být aplikována nejvíce 1x za rok, druhou (menší) kůru lze brát 2x ročně. Zevně se jalovec aplikuje nejčastěji ve formě masti nebo oleje.

Kontraindikace
Jalovec by nikdy neměli užívat lidé, kteří mají nebo v minulosti měli nemocné ledviny a dále kojící a těhotné ženy (jalovec pravděpodobně podporuje děložní stahy). Nikdo by jej pak neměl užívat dlouhodobě, tedy déle než 6 týdnů. Podle některých autorů rovněž zhruba u 30% nemocných sennou rýmou se po jeho užití objevují různé, zejména kožní alergické reakce. Vzácně se může vyskytnout i alergie projevující se bolestí ledvin. V takovém případě je třeba terapii okamžitě ukončit a ani v budoucnosti ji raději již nikdy neopakovat.

Jalovec
Staří Egypťané používali jalovec jako jednu z přísad pro balzamování, ale i do různých léků. V zemích Evropy se jalovec vždy spojoval s očistou a léčbou. Kouřem ze zapáleného jalovce a rozmarýnu se ve francouzských nemocnicích čistil vzduch, v kadidle se používal proti zlým duchů. Jalovcový olej se používal v masážních směsích k léčení horečky a neštovic.

Jalovec je v České republice chráněný, na Slovensku nikoli. Pro farmaceutické účely se jalovec dováží, zejména z Albánie. Jalovec obsahuje celou řadu účinných léčivých látek. Patří mezi léčiva, jejichž okruh použití byl v moderní fytoterapii zcela přehodnocen. Plod jalovce sice působí jako vysoce účinné diuretikum (tj. prostředek podporující vylučování moči), při zánětlivých chorobách močových cest aj., ale přitom dráždí ledviny, takže plody jalovce byly z užívání v urologii vyřazeny.

Složení
Droga obsahuje asi 0,5 až 2% silice (např. pinen, terpinolen, kamfen, kafr, borneol, geraniol, sabinen aj.), asi 30% sacharidů (glukosa, fruktosa), asi 9% pryskyřice, katechinové třísloviny, flavonoidy, hořčinu juniperin, leukoanthokyaniny, vitamín C, organické kyseliny, soli vápníku a draslíku, kaučuk, terpinol, prchavý olej aj.

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

Mgr. Pavla Horáková
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz