Podrobné informace

Lopuch je vhodný k použití při poruchách trávení, nebo jako podpůrné léčivo při katarech žaludku a vředové chorobě. Vyznačuje se močopudnými a potopudnými účinky.

Informace o produktu

Výrobce: HERBATA
Značka: HERBATA
Kód výrobku: 88420
Kód EAN: 8594015480824
Držitel rozhodnutí: HERBATA

Použití
Lopuchový kořen je droga tonizující a chránící organismus před nemocemi - posiluje imunitu. Ale nejen to - čaj z kořene je dobrým posilujícím prostředkem při jarní únavě, čistí krev. Kořen se užívá při kožních chorobách (i hnisavých), ekzémech, uhrovitosti, nežitech, a to jak zevně v koupelích a obkladech, tak i vnitřně v čisticích čajích. V obkladech se dává na mokvavé vyrážky a špatně se hojící zhnisané rány.

V lidovém léčitelství se jako obklady a náčinky na zhmožděniny používaly i listy čerstvé i sušené, ve formě kašovitých obkladů. Hlavně se ale čerstvými, mírně rozdrcenými listy obalovala bolavá kolena jako u cmuntu z podbělu. Lopuch pomáhá při kašli a zahlenění, upravuje špatné trávení, je velice dobrým podpůrným lékem při gastritidách a vředové chorobě. Protože je močopudný, potopudný a dezinfekční, pomáhá při potížích močových cest, kaméncích a písku, při dně. Moderní výzkumy prokázaly dobré výsledky při léčení cukrovky v počátečním stadiu.

Dávkování
Čaj: 2 Čajové lžičky drceného sušeného kořene na 1/2 I vody, krátce povařit nebo namočit na noc a ráno jen přihřát. Vypije se v průběhu dne.

Odvar na koupele, obklady, omývání: 1 plná lžíce na 1/21 vody, povařit a přikryté nechat ustát.

Složení
Kořen obsahuje mnoho léčivých látek - silice, třísloviny, slizy, inulin, minerály, fytoncidy aj.

Recenze (5)

Recenze produktu HERBATA Kořen lopuchu bal.50g

Recenze od 5 uživatelů s celkovým hodnocením 92 %.

Přidat recenzi produktu

(9) (8)

80 %

(9) (8)

100 %

(8) (7)

100 %

(13) (6)

100 %

(10) (9)

80 %

ZATÍM JSEM HO JEŠTĚ NEPOUŽILA ALE CHYSTÁM SE KTOMU.NA OPLACHOVÁNÍ PO MYTÍ VLASŮ

Diskuze

Diskuze k produktu HERBATA Kořen lopuchu bal.50g

Přidat nový příspěvek do diskuze