Moje srdcovky

Úvodní strana » Domácnost a zvířata » Domácí elektrospotřebiče » Ostatní elektrospotřebiče

GREENTEST ECO 4B

Kód výrobku: 370861

Greentest je zařízení pro rychlé zjištění hladiny dusičnanů v čerstvém ovoci, zelenině a mase.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt skladem

Podrobné informace

GREENTEST ECO 4B

Greentest Eco je zařízení pro rychlé zjištění hladiny dusičnanů v čerstvém ovoci, zelenině a mase. Zároveň poskytuje změření úrovně radioaktivity v předmětech, v potravinách, stavebních materiálech a dalších , které mohou být kontaminované radiací. 

Ze všech látek, které se dostanou do ovoce a zeleniny z hnojiv, jsou dusičnany nejškodlivější, pokud přesáhnou běžné množství. Dusičnany a dusitany jsou přidávány do masných výrobků během zpracování, aby se omezilo množení bakterií a zvýraznila barva.

Trvalý příjem většího množství potravin s obsahem dusičnanů může vést ke zvýšenému riziku rakoviny střev, methemoglobinémie, cukrovky, Alzheimerovy choroby a otravy dusičnany.

Zůstávat v místě se zvýšenou radiací, stejně jako v blízkosti radioaktivních předmětů může vést k poškození vašeho zdraví. Příliš vysoká radiace na pozadí vede k předčasnému stárnutí, zhoršení zraku, selhání imunitního systému, stresu, hypertenzi a vývojovým vadám u dětí.

Greentest měří:

Koncentraci různých solí v testovaných produktech, ať už solí obsahujících důležité živiny, tak i solí, které jsou škodlivé pro zdraví. Greentest pomáhá detekovat koncentrace iontů takových látek jako: chlór (Cl), síran (SO4), dusičnany (NO3) a dusitany (NO2). Je zkalibrován, aby zobrazil přesné množství pouze dusitanových iontů. Toto zařízení umí detekovat ionty různých solí, ale dusičnany jsou jejich největší součástí. Všechny ostatní soli tvoří méně než 2 % celkového množství solí v zelenině a ovoci. Kvůli tomu jsou i tyto soli započítány do měření, protože odchylka je zanedbatelná.
Soli dusičnanů, které se hromadí ve vysokých koncentracích kvůli nesprávnému pěstování ovoce a zeleniny, jsou velmi vážným ohrožením lidského zdraví. Na základě výsledků, které jsou porovnány s mezinárodní úrovní bezpečné koncentrace, Greentest doporučí, zda je toto ovoce nebo zelenina vhodná pro konzumaci nebo zdraví nebezpečná.
Radiace na pozadí je určena množstvím ionizujícího záření. Greentest Eco změří radiaci porovnáním s mezinárodními standardy.

Technické specifikace

 • Min/max rozsah měření pro koncentraci dusičnanů:  0 – 9999 mg./kg, rozsah indikace úrovně radiace na pozadí (mSv / h (mR / h): 0 - 9,99 (999,9)
 • Rozsah úrovně indikace kumulativní dávky, mSv (mR):  0 - 9,99999 (0 - 99999), doba měření:  ~3 sek.
 • Možná odchylka měření: 10 - 24 % (v závislosti na měřeném vzorku)
 • Napájení:   integrovaný Li-Ion akumulátor, kapacita baterie:  720 mAh
 • Nabíjení:   USB kabel
 • Nabíjecí proud přes USB: 310 mA
 • USB napájení:  5 V
 • Doba použití:  až 20 hodin
 • Rozměry:   122 x 52 x14 mm.
 • Hmotnost:  90 g.
 • Rozlišení barevného TFT displeje: 320 x 240
 • Pracovní teplota:   -20 – +60 °                                                 

Informace o produktu

Výrobce: GM electronic, spol. s r.o.
Značka: GREEN TEST
Kód výrobku: 370861
Kód EAN: 6971136000087
Držitel rozhodnutí: GM electronic, spol. s r.o.

Recenze

Diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Online - Poradíme Vám