Podrobné informace

Určeno k dietnímu postupu pro pacienty s poruchou metabolizmu glukózy. Glucerna Select je speciální výživa s vysokým obsahem bílkovin a s unikátní směsí sacharidů, fruktooligosacharidů (FOS) a vlákniny.

Informace o produktu

Výrobce: ABBOTT LABORATOIRES S.R.O.
Značka: GLUCERNA SR
Kód výrobku: 246773
Kód EAN: 8427030011479
Kód SÚKL: 33680
Držitel rozhodnutí: ABBOTT LABORATOIRES S.R.O.

Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

1.
Speciálna výživa
Špeciálna výživa
Glucerna Select
Speciální výživa s unikátní směsí sacharidů pro lepší regulaci glykemie
Speciálna výživa s unikátnou zmesou sacharidov pre lepšiu reguláciu glykémie
Vanilková příchuť/příchuť
Potravina pro zvláštní lékařské účely
Dietetická potravina na osobitné medicínske účely
e 500 ml
2.
Určeno k dietnímu postupu pro pacienty s poruchou metabolizmu glukózy.
Glucerna Select je speciální výživa s vysokým obsahem bílkovin a s unikátní směsí sacharidů, fruktooligosacharidů (FOS) a vlákniny.
Prokázané glykemické odpovědi
Vysoký podíl bílkovin napomáhá k hojení ran
NÁVOD K POUŽITÍ: Před otevřením dobře protřepejte a důkladně očistěte uzávěr lahve. Neotevřenou výživu uchovávejte při pokojové teplotě. Nevystavujte dlouhodobě světlu.
Perorální podání: Lze podávat při pokojové teplotě nebo chlazené Po otevření výživu uzavřete a uchovávejte v chladničce. Výživu, kterou nespotřebujete do 24 hodin, znehodnoťte.
Podávání sondou: Průtok a množství výživy při podávání sondou závisí na stavu a toleranci pacienta. Dodatečnou potřebu tekutin lze pokrýt podáním vody. Dávejte pozor, aby nedošlo ke kontaminaci přípravku při jeho přípravě a podání. Výživu napojenou na enterální set znehodnoťte do 24 hodin od napojení.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Glucerna Select je vhodná jako jediný nebo doplňkový zdroj výživy. Používejte na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.Není určeno pro děti, pokud to nedoporučí lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti výživy. Bez lepku. Bezlaktózový. Neužívat při galaktosémii. Nepodávat parenterálně.
Pre diétny režim pacientov s poruchou metabolizmu glukózy.
Glucerna Select je špeciálna výživa s vysokým obsahom proteínov a s unikátnou zmesou sacharidov, fruktooligosachardov (FOS) a vlákniny.
Preukázaná glykemická odpoveď
Vysoký obsah bielkovín napomáha hojeniu rán
NÁVOD NA POUŽITIE: Pred otvorením dobre pretrepte a dôkladne očistite uzáver fľaše. Neotvorenú výživu skladujte pri izbovej teplote. Nevystavujte dlhodobo svetlu.
Perorálne podanie: Môže sa podávať pri izbovej teplote alebo chladené. Po otvorení výživu uzavrite a uchovávajte v chladničke. Výživu, ktorú nespotrebujete do 24 hodín znehodnoťte.
Podanie sondou: Prietok a množstvo výživy závisia na stave a tolerancii pacienta. Dodatočnú potrebu tekutín je možné pokryť podaním vody. Pri príprave a podávaní postupujte s opatrnosťou, aby nedošlo ku kontaminácii výživy. Výživu nespotrebovanú do 24 hodín od napojenia na enterálnu súpravu znehodnoťte.
DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: Glucerna Select je vhodná ako jediný alebo doplnkový zdroj výživy. Môže sa používať len pod lekárskym dohľadom. Nie je určený pre deti, pokiaľ ho neodporučí lekár alebo zdravotnícky pracovník kvalifikovaný v oblasti klinickej výživy. Bezgluténový. Neobsahuje laktózu. Nepoužívať pri galaktosémii. Nepodávať vnútrožilovo.
Složení/Zloženie: voda, sodná a vápenatá sůl kaseinu (mléčné bílkoviny)/ soľ kazeínu (mliečne bielkoviny), maltodextrin/maltodextrín, řepkový/repkový olej, slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové/slnečnicový olej s vysokým obsahom kyseliny olejovej, fruktóza, maltitol, sójové polysacharidy, izolovaná sójová bílkovina/sójová bielkovina, fruktooligosacharidy,
minerály:
chlorid draselný, citronan sodný/trinátriumcitrát, chlorid hořečnatý/horečnatý, citronan vápenatý/kalciumcitrát, uhličitan vápenatý, hydrogenfosforečnan hořečnatý/horečnatý, hydrogenfosforečnan draselný, citronan draselný/káliumcitrát, síran železnatý, síran zinečnatý/zinočnatý, síran manganatý, síran mědnatý/ meďnatý, chlorid chromitý, molybdenan/molybdénan sodný, jodid draselný a selenan /selénan sodný; emulgátor (E 322, sójový lecithin/sójový lecitín), aroma/aróma, inositol/inozitol, vitamíny: cholin-chlorid/cholíniumchlorid, kyselina askorbová (vitamín C), nikotinamid/nikotínamid, pantothenan vápenatý/
kalciumpantotenát, pyridoxin-hydrochlorid/pyridoxínhydrochlorid (vitamín B6),
thiamin-hydrochlorid/ tiamínhydrochlorid (vitamín B1), riboflavin/riboflavín(vitamín B2), retinyl-palmitát (vitamín A), DL-alfa-tokoferyl-acetát (vitamín E), beta karoten/ betakarotén, kyselina listová, fytomenadion/fytomenadión (vitamín K1), biotin/biotín, cholekalciferol (vitamín D3) a kyanokobalamin/kyanokobalamín (vitamín B12); hydroxid draselný, stabilizátor (E 407), taurin/taurín a L-karnitin/L-karnitín.
Může obsahovat/Môže obsahovať: chlorid sodný.
3.
Nutriční informace
Nutričné informácie
Ve 100ml
V 100ml
Energetická hodnota/FOS
100 kcal
417 kJ
Bílkoviny/Bielkoviny
5.00 g
Tuky
5,44 g
z toho nasycené/nasýtené
0.45 g
Sacharidy
7,46 g
z toho cukry
2,41 g
Z toho polyoly
1,90 g
Dietní vláknina/
Dietetická vláknina
1,44 g
Fruktooligosacharidy
0,67 g
Voda
84,3 g
Taurin/Taurín
11 mg
Karnitin/Karnitín
7,8 mg
Inositol/Inozitol
85 mg
Biotin/Biotín
4,0 g
Cholin/Cholín
43 mg
Vitamíny
Minerály
Vitamín A
(palmitan/palmitát)
45 g RE
Na
94 mg
Vitamín A
(betakaroten/betakarotén)
13 g RE
K
130 mg
Vitamín D3
0,93 g
Cl
125 mg
Vitamín E
1,9 mg -TE
Ca
70 mg
Vitamín K1
10,0 g
P
65 mg
Vitamín C
11 mg
Mg
21 mg
Kyselina listová
25 g
Fe
1,3 mg
Vitamín B1
0,15 mg
Zn
1,2 mg
Vitamín B2
0,18 mg
Mn
0,35 mg
Vitamín B6
0,21 mg
Cu
140 g
Vitamín B12
0,30 g
I
11 g
Niacin/Niacín
1,7 mg NE
Se
5,0 g
Kyselina pantothenová/pantoténová
0,75 mg
Cr
8,5 g
Mo
10,0 g
Osmolarita 378 mOsm/l
Výrobce/Výrobca: Abbott Laboratories BV, Zwolle, Holandsko
Dovozce pro ČR: Dovozca pre SR:
Abbott Laboratories s.r.o. Abbott Laboratories Slovakia s.r.o.
Hadovka Office Park Karadžičova 10
Evropská 2590/33d 821 08 Bratislava 2
160 00 Praha 6 Slovenská republika
Česká republika
BALENÉ V OCHRANNÉ ATMOSFÉŘE/BALENÉ V OCHRANNEJ ATMOSFÉRE.
Minimální trvanlivost do konce: viz hrdlo láhve
Minimálna trvanlivosť do konca: viď hrdlo fľaše
EAN
Recyklační značky

Recenze

Recenze produktu GLUCERNA SELECT VANILKOVÁ PŘÍCHUŤ 1X500ML Roztok

Diskuze

Diskuze k produktu GLUCERNA SELECT VANILKOVÁ PŘÍCHUŤ 1X500ML Roztok

Přidat nový příspěvek do diskuze