Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnické testy » Glukometry

FREESTYLE Libre čtečka

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 442532
90 %

Konec každodenního píchání do prstu. Přístroj zobrazuje aktuální hladinu a křivku glukózy, díky voděodolnému senzoru, který můžete nosit až 14 dní.
Z důvodu vysoké poptávky je dodací doba prodloužena přibližně na 5 pracovních dní.

Více informací

1 432 Kč

Skladem více než 5 kusů

Dnes odešleme, v pondělí 6. 4 u vás.

Máte tento produkt předepsaný od lékaře?

Dnes odešleme, v pondělí 6. 4 u vás.

Doprava až domů už od 29 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace FREESTYLE Libre čtečka

Sestava se skládá se Senzoru FreeStyle Libre , který je nutné zakoupit samostatně a čtečky FreeStyle Libre, která umožňují snadno porozumět vaším datům a provádět informovaná rozhodnutí pro lepší kompenzaci cukrovky.

Lepší kompenzace diabetu

Software nabízí řadu přehledových reportů, například Ambulantní glukózový profil, které lze použít k:

 • identifikaci hypoglykemií,
 • kontrole opakujících se vzorů,
 • identifikaci oblastí, na které se může váš lékař zaměřit,
 • sledování vývoje výsledků.
S každým bezbolestným skanem, zobrazí FreeStyle Libre aktuální hladinu glukózy, křivku hladiny glukózy, za posledních 8 hodin a trend ve formě šipku ukazující, kterým směrem se hodnota koncentrace glukózy pohybuje.

Snadno viditelné trendy

Trendové šipky vám usnadňují zachytit momenty, kdy koncentrace glukózy stoupá nebo klesá a jak rychle se mění. Možnost skenovat senzor tak často, jak chcete, vám umožňuje lépe porozumět vlivu stravování, cvičení a dávkování inzulinu, na hodnoty koncentrace glukózy.

Dále si můžete nastavit vlastní zvukové nebo vibrační upomínky a upozornění a vložit vlastní poznámky, které vám pomáhají k lepšímu porozumění dat ze senzoru.

Výhody výrobku

 • Pohodlný a diskrétní - Malá a lehká*, čtečka se snadno drží a můžete ji mít stále při sobě (*Rozměry čtečky 95 mm x 60 mm x 16 mm a hmotnost 65 gramů)

 • Rychlý sken senzoru, který zabere jen 1 sekundu a který funguje i přes oblečení, vám umožňuje skenovat tak často, jak chcete - diskrétně, kdykoliv a kdekoliv.

Specifikace výrobku

Rozsah analýzy glykemie 1.1 - 27.8 mmol/L
Rozsah analýzy ketolátek v krvi 0.0 - 8.0 mmol/L
Velikost čtečky 95 mm X 60 mm X 16 mm
Hmotnost čtečky 65 gramů
Napájecí zdroj čtečky Jedna lithium-iontová nabíjecí
Životnost baterie čtečky 7 dní typického používání
Paměť čtečky 90 dní typického používání
Provozní teplota čtečky 10 °C až 45 °C
Skladovací teplota čtečky -20 °C AŽ 60 °C
Ochrana čtečky proti vlhkosti Udržujte v suchu
Nadmořská výška při provozu a skladování -381 metrů až 3048 metrů
Rádiová frekvence 13.56 MHz RFID; ASK modulace 124 dBuV/m
Datový port Mikro USB
Minimální požadavky Systém lze použít pouze s počítačem vyhovujícím normě EN60950-1
Průměrná životnost 3 roky typického používání

Software FreeStyle Libre ke stažení

Minimální požadavky: počítač s USB 2.0, dvou-jádrový procesor 1,6 GHz, 2GB RAM

Windows 7, 8 a 10 (32 nebo 64 bit) ke stažení ZDE
macOS El Capitan a vyšší ke stažení ZDE

Indikace pro použití

Systém pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre zdravotnický prostředek indikovaný pro měření koncentrací glukózy v tkáňovém moku u osob s diabetem mellitem (ve věku od 4 let), včetně těhotných žen. Indikace pro děti (věk 4 - 12) je omezena na děti pod dohledem pečovatele ve věku minimálně 18 let. Pečovatel zodpovídá za práci se systémem nebo pomoc dítěti při práci se systémem pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre a také za interpretaci nebo pomoc dítěti při interpretaci zjištěných hodnot ze systému FreeStyle Libre.

Systém je určen jako náhrada za měření glykémie při samostatné léčbě diabetu s níže uvedenými výjimkami. Za níže uvedených okolností použijte glukometr ke kontrole aktuálních hodnot koncentrace glukózy ze senzoru systému pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre:

 • V době, kdy se rychle mění koncentrace glukózy, hodnota koncentrace glukózy v tkáňovém moku naměřená senzorem a hlášená jako aktuální nemusí přesně odrážet hladinu glykémie. Když koncentrace glukózy rychle klesá, hodnoty koncentrace glukózy ze senzoru mohou být vyšší než hladina glykémie. Naopak, když koncentrace glukózy rychle stoupá, hodnoty koncentrace glukózy ze senzoru mohou být nižší než hladina glykémie.
 • Pro potvrzení hypoglykémie nebo bezprostředně hrozící hypoglykémie naměřené senzorem.
 • Pokud příznaky neodpovídají hodnotě zjištěné systémem pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre. Neignorujte příznaky, které mohou být způsobeny nízkou nebo vysokou glykémií.

Kontraindikace

Systém pro okamžité monitorováni glukózy FreeStyle Libre musí být před snímkováním magnetickou rezonanci (MRI) odstraněn.

Výstraha

 • Systém pro okamžité monitorovaní glukózy FreeStyle Libre obsahuje male součásti, které mohou být při spolknuti nebezpečné.
 • V době rychle se měnící koncentrace glukózy (vice než 0,1 mmol/L za minutu) hladiny glukózy v tkáňovém moku naměřené senzorem systému pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre nemusejí přesně odrážet hladinu glykemie. Za těchto okolnosti zkontrolujte hodnoty koncentrace glukózy ze senzoru při odběru vpichem do prstu pomoci glukometru.
 • Pro potvrzeni hypoglykemie nebo hrozící hypoglykemie podle senzoru systému pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre proveďte test vpichem do prstu s použitím glukometru.
 • Neignorujte příznaky, které mohou být způsobeny nízkou nebo vysokou glykemii. Pokud mate příznaky, které neodpovídají hodnotám zjištěným systémem pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre, nebo pokud máte podezření, že vaše hodnoty mohou být nepřesné, zkontrolujte hodnotu provedením testu vpichem do prstu s použitím glukometru. Pokud mate příznaky, které neodpovídají zjištěným hodnotám koncentrace glukózy, poraďte se s lékařem nebo zdravotní sestrou.

Upozornění

 • Vzácně mohou být hodnoty koncentrace glukózy ze senzoru nepřesné. Pokud se domníváte, že hodnoty koncentrace glukózy nejsou správné a neodpovídají tomu, jak se cítíte, proveďte měřeni glykemie z prstu, abyste koncentraci glukózy potvrdili. Pokud problém přetrvává, sejměte stávající senzor a aplikujte novy.
 • Výkon systému při použiti s jinými implantovanými zdravotnickými přístroji, např. kardiostimulátory, nebyl vyhodnocen.
 • Čtečka je určena k použiti pouze jednou osobou. Nesmí se používat u vice osob, včetně členů rodiny, z důvodu rizika šíření infekce. Všechny součásti čtečky jsou považovaný za biologicky nebezpečné a mohou potenciálně přenášet infekční onemocnění, i po provedeni procedury čištěni.
 • Některé osoby mohou být přecitlivěle na lepidlo, které udržuje senzor na kůži. Pokud si povšimnete velkého podrážděni kůže kolem senzoru nebo pod nim, sejměte senzor a systém FreeStyle Libre přestaňte používat. Před dalším použitím systému FreeStyle Libre se poraďte s lékařem nebo zdravotní sestrou

Informace o systému

 • Systém pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre je určen k použiti pouze s testovacími proužky pro měřeni glykemie a ketolátek v krvi FreeStyle Optium a s kontrolním roztokem MediSense.
 • Zamezte přístupu prachu, nečistot, krve, kontrolního roztoku, vody nebo jiných látek do portů čtečky (USB portu a portů pro testovací proužky).
 • Fyziologické rozdíly mezi tkáňovým mokem a kapilární krvi mohou vest k rozdílům ve zjištěných hodnotách koncentrace glukózy. V době rychle změny glykemie, např. po jídle, podaní dávky inzulinu nebo po cvičeni, mohou být pozorovány rozdíly v hodnotách koncentrace glukózy v tkáňovém moku a v kapilární krvi.
 • Silná dehydratace a nadměrná ztráta vody mohou způsobit nepřesné výsledky. Pokud se domníváte, že jste dehydratovaní, poraďte se okamžitě s lékařem nebo zdravotní sestrou.
 • Soupravu senzoru uchovávejte při teplotách mezi 4 °C - 25 °C. I když soupravu senzoru nemusíte uchovávat v chladničce, můžete ji v chladničce skladovat, pokud je teplota chladničky mezi 4 °C - 25 °C.

Často kladené dotazy

 • Může mi lékař předepsat poukaz na úhradu pacienta, tak abych si celý produkt platil sám?
  Bohužel z důvodu výrobních kapacit jsou přednostně vybavovány klienti s platným zdravotním poukazem, s úhradou zdravotní pojišťovny
 • Můžu si LIBRE koupit na volný prodej?
  Podobně jako u poukazu s plnou úhradou, zatím tento způsob není možný. V případě změny Vás samozřejmě budeme informovat.
 • Možem si LIBRE nechať poslať na Slovensko, prípadne niekam inam do zahraničia?
  Aj keď je LIBRE na Slovensku registrovaný, tak v tejto chvíli lékárna.cz nedistribuje LIBRE do zahraničia
 • Jaký je doplatek na LIBRE?
  Libre přijímač má dvě úhrady pojišťovny. Pro děti a mladistvé jsou bez doplatku pacienta a pro dospělé už doplatek je.
  Senzor má úhrad vícero, a taky se liší podle věku a anebo podle počtu kusů určených na jeden rok.
 • Je na trhu vícero druhů čteček a senzorů LIBRE?
  Na trhu je pouze jeden druh čtečky a jeden druh senzoru. Jejich úhrada se liší právě kódem pojišťovny.
 • Mají všechny pojišťovny stejnou úhradu?
  Ano, všechny pojišťovny mají stejnou úhradu
 • Pokud zašlu do lékárny poukaz, kdy dostanu výrobek?
  Abychom Vám mohli LIBRE zaslat, musíte udělat objednávku na našich webových stránkách až pak zaslat poukazy poštou. Určitou dobu trvá, než k nám obálka dorazí a následně poukaz zpracujeme. A pak balíček cestuje k Vám domů. Celý proces může trvat až deset dnů.
 • Kolik kusů je v každém balení se senzorem?
  1 kus senzoru s aplikátorem
 • Může vydat poukaz na tento senzor diabetolog a je hrazen zdravotní pojišťovnou?
  Poukaz může vydat každý diabetolog a je hrazen dle platných číselníků VZP. Pro bližší možnosti předepsání kontaktujte svého diabetologa
 • Má glukometr vlastní baterii, která se nabíjí např. přes USB nebo se musí vyměňovat tužkové baterie?
  Glukometr FreeStyle Libre se nabíjí přes kabel USB, který je součástí balení výrobku. V horní části obrazovky čtečky najdete ukazatel stavu baterie.
 • Dostalo se mi informace, že SW tohoto produktu je pouze v angličtině. Jde změnit jazyk na češtinu?
  Software je opravdu pouze v anglickém jazyce. Manuál k přístroji je dodáván i v češtině.
 • Jak je popsáno, že nemusí být přesné měření senzorem, a je nutné při komplikaci se změřit vpichem do prstu.  Má tento přístroj možnost i měření použitím štítků? (nebo musím mít druhý náhradní přístroj) A pokud ano, jaké štítky lze použít?
  Systém pro okamžité monitorování glukózy FreeStyle Libre je určen k použití pouze s testovacími proužky pro měření glykémie a ketolátek v krvi FreeStyle Optium a s kontrolním roztokem MediSense.
 • Kdy bude dostupná druhá verze čtečky, s možností alarmu hypo-hyper ?
  Přístroj FreeStyle Libre 2 bude od roku 2019 postupně uváděn na trhy jednotlivých zemí Evropské unie. Přesný termín, kdy bude výrobek uveden na český trh, nemáme v současné době k dispozici.
 • Jsou dostupná nějaká pouzdra či obaly na čtečku FreeStyle Libre?
  Společnost Abbott žádná ochranná pouzdra nevyrábí. Pouzdra pro čtečku Libre je možné koupit v e-shopu :
  http://www.dia-way.com/cz-kategorie_684431-0-pouy-dra-pro-freestyle-libre.html
 • Kdy bude aplikace Librelink dostupná v českém obchodu Google Play?
  Pro český region se plánuje uvedení aplikace na rok 2019 - bohužel nemáme prozatím přesné datum, patrně to bude druhá polovina roku. Informace budou také později dostupné na internetové stránce https://www.freestylelibre.cz/ v sekci odběru novinek. Více informací o podporovaných mobilních telefonech a minimálních požadavků na ně najdete na: https://www.freestyle.abbott/ie/en/libre/compatibility-guide.html
   

 

Informace o produktu

Výrobce: ABBOTT LABORATOIRES S.R.O.
Značka: FREESTYLE LIBRE
Produktová řada: FREESTYLE LIBRE čtečka
Kód výrobku: 442532
Kód EAN: 5021791000746
Držitel rozhodnutí: ABBOTT LABORATOIRES S.R.O.

Rady lékárníka

Rady lékárníka FREESTYLE Libre čtečka

POTŘEBUJETE POMOC?

Bezplatná telefonní linka

 

Istruktážní videa

FreeStyle Libre roll

Recenze (2)

Recenze FREESTYLE Libre čtečka

Recenze od 2 uživatelů s celkovým hodnocením 90 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

Jako čtečka pro senzor jakž takž i když softwarově mnoho let zpět, jinak jako kontrolní nastroj pro stanovení glykemie proužky uplně mimo za prve se nikde nedočtete jak proužky vkladat a poté nereaguje ani na krev . K ničemu . Takže od tohoto výrobce k užitku a to opravdu slušnému pouze senzor a čtečka pro jeho aktivaci Poté stačí telefon s nfc a program o století dopředu .

žádný klad mimo výdrže jsem nenašel
Pouze doplněk pro start senzoru
80 %

Jedná se o poměrně revoluční nástroj na zvládání diabetu. Mít on-line informaci nejen o glykémii bez odběru krve (takže to lze dělat všude bez omezení) ale i o trendu, zda to jde nahoru nebo dolů a podle toho můžete reagovat, je informace k nezaplacení. Těch vypsaných negativ tam je sice více, než kladů (to proto, aby zájemci věděli na co se připravit), ale klady zde mají daleko vyšší váhu. Prostě takto lehce obdržené informace, které o své glykémii dostanete pouhým přiložením k paži lehce převáží nějaká ta negativa, včetně nutnosti doplácet.

on-line informace
přehledné grafy a předpřipravené reportování
Měření bez omezení místem nebo prostředím
Zobrazení trendu vývoje glykémie
Možnost sdílení naměřených výsledků s lékařem on-line
Humpolácký měkký displej někdy mylně reagující na doteky
Omezené možnosti nakládání s obdrženými daty
Software by mohl být vymazlenější
Někomu může chybět čeština
Dodávané bez pouzdra
Pojišťovna nehradí v plném rozsahu

Diskuze (34)

Diskuze FREESTYLE Libre čtečka

Přidat nový příspěvek do diskuze

Smyk - Informace pro využití čipu pouze s mobilem bez čtečky

(1) 21/05/2019

Na google play je k dispozici několik aplikací pro mobil, které umí sensory Libre číst (Glimp, Diabetes:M...). Problém je s aktivací čipu. Ta se originálně dělá pouze pomocí té nešťastné originální čtečky. Existuje však aplikace pro mobil Glimp S, která umí čip aktivovat. Je to však na Vaše riziko, protože se jedná o neoficiálnjí aplikaci, takže předpokládám, že po jejím použití zaniká záruka.… Více

Vstoupit do diskuze

Markéta - Free Style Libre

(2) 05/04/2019

Čtečky už nejsou dostupné čtvrtý měsíc!!! Jak je to možné??? Neustále se dostupnost posouvá už od ledna.

Vstoupit do diskuze

Lucie - Obal, pouzdro na čtečku

(2) 19/03/2019

Dobrý den, zajímá mne, zda nejsou dostupná nějaká ochranná pouzdra či obaly na čtečku. Děkuji za odpověď.

Vstoupit do diskuze

gabriel-martin - Dostupnost

(1) 11/03/2019

Dobrý den, kdy bude možné objednat čtečku? Mám poukaz od lékaře, ale čtečka je z důvodu výpadku zásob u dodavatele. Děkuji za odpověď.

Vstoupit do diskuze

BoBo - naskladnění čtečky

(2) 04/03/2019

Dobrý večer, kdy bude možné objednat čtečku? Mám napsaný poukaz od lékaře, ale čtečka je bohužel nedostupná z důvodu výpadku zásob u dodavatele :( ... tak abych to stihla než poukaz propadne .... díky

Vstoupit do diskuze

měrka - Jak to funguje ?

(0) 13/12/2018

Prosím diskutující, aby psali jak to měří jak přesně jaký je přínos..... má to smysl ?

Vstoupit do diskuze

proužky - proužky

(1) 30/11/2018

Dobrý den, které proužky k měření gl. lze použít s touto čtečkou?

Vstoupit do diskuze

FreeStyle 2. - FreeStyle Libre 2

(1) 30/11/2018

Dobrý den, kdy bude u vás dostupná druhá verze čtečky, s možností alarmu hypo-hyper?

Vstoupit do diskuze

Klára - Kontrola glykémie přes mobilní aplikaci

(1) 20/11/2018

Je možné sledovat glykémii přes mobil nebo jen přes čtečku? Libre slibovalo že to půjde přes mobilní aplikaci...

Vstoupit do diskuze

Wesa - Kontrola testovacími proužky

(2) 20/11/2018

Dobrý den, Jak je popsáno, že nemusí být přesné měření senzorem, a je nutné při komplikaci se změřit vpichem do prstu. Má tento přístroj možnost i měření použitím štítků ? (nebo musím mít druhý náhradní přístroj) A pokud ano , jaké štítky lze použít ? Děkuji za odpověď.

Vstoupit do diskuze

Zkušenosti uživatelů

Zbyněk

80 % 25/04/2019

Jedná se o poměrně revoluční nástroj na zvládání diabetu. Mít on-line informaci nejen o glykémii bez odběru krve (takže to lze dělat všude bez omezení) ale i o trendu, zda to jde nahoru nebo dolů a podle toho můžete reagovat, je informace k nezaplacení. Těch vypsaných negativ tam je sice více, než kladů (to proto, aby zájemci věděli na co se připravit), ale klady zde mají daleko vyšší váhu. Prostě takto lehce obdržené informace, které o své glykémii dostanete pouhým přiložením k paži lehce převáží nějaká ta negativa, včetně nutnosti doplácet.

Štítky

Glukometry

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám