Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na chřipku a nachlazení » Léky na kašel » Léky na vlhký na kašel

FENORIN 375 MG TOBOLKY 100X375MG Tobolky - diskuze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 15807
K pomocné léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou nadměrně vazkého hlenu a problémy s jeho vykašláváním.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - FENORIN 375 MG TOBOLKY 100X375MG Tobolky

K pomocné léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou nadměrně vazkého hlenu a problémy s jeho vykašláváním.
Příbalová informace Vp
INFORMACE PRO UŽIVATELE
Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však Fenorin musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.
Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, musíte se poradit s lékařem.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
V této příbalové informaci naleznete:
Fenorin 375 mg tobolky
tobolky
carbocisteinum
1. Co je Fenorin a K ČEMU SE POUŽÍVÁ
Co je přípravek Fenorin
Mukolyticum, expektorans.
Přípravek Fenorin snižuje viskozitu (vazkost) hlenu, který se tvoří v dýchacích cestách, usnadňuje jeho vykašlávání, usnadňuje dýchání a snižuje intenzitu kašle. U chronických onemocnění dýchacích cest přípravek Fenorin v první fázi zvyšuje objem hlenu a následně dochází k útlumu jeho tvorby.
K čemu se používá přípravek Fenorin
Přípravek Fenorin je určen k pomocné léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou nadměrně vazkého hlenu a problémy s jeho vykašláváním.
V případech bakteriální infekce nemůže přípravek Fenorin nahradit případnou antibiotickou léčbu.
2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, než začnete PŘÍPRAVEK Fenorin UŽÍVAT
Neužívejte přípravek Fenorin
- jestliže jste alergický/á (přecitlivělostí/á) na karbocystein, nebo na kteroukoli další složku přípravku Fenorin.
Přípravek Fenorin není určen pro děti do 2 let, léková forma tobolek není vhodná pro děti do 12 let.
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Fenorin je zapotřebí
- jestliže trpíte vředovou chorobou žaludku, nebo duodena, případně se u Vás vyskytl vřed v jiném místě zažívacího traktu.
Zvýšené opatrnosti je nutné dbát, pokud trpíte průduškovým astmatem. Pokud by se v průběhu užívání přípravku vyskytly potíže s dýcháním ve smyslu astmatického záchvatu (bronchospasmu), je nezbytné okamžitě přerušit užívání přípravku a poradit se o dalším postupu s lékařem. U pacientů vyššího věku s dechovou nedostatečností, nebo s porušenou schopností odkašlávat může dojít při zvýšení produkce hlenu v dýchacích cestách k zhoršení základního onemocnění.
Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky
O vhodnosti užívání přípravku Fenorin spolu s jinými léky se poraďte s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.
Účinky přípravku a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo začnete užívat a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.
Přípravek Fenorin by neměl být užíván souběžně s léky tlumícími kašel (antitusika). Současně by přípravek Fenorin neměl být užíván spolu s tetracyklinovými antibiotiky, erythromycinem, ampicillinem a amfotericinem B. Mezi užitím přípravku Fenorinu a přípravků obsahující tyto látky by měl být dodržen minimální interval dvou hodin.
Užívání přípravku Fenorin s jídlem a pitím
Tobolky se polykají celé a zapíjí se malým množstvím tekutiny.
Při užívání přípravků s mukolytickým účinkem, mezi které přípravek Fenorin patří, je důležité pít dostatek tekutin. Doporučují se rovněž vlhké inhalace.
Těhotenství a kojení
Bezpečnost přípravku Fenorin v průběhu těhotenství a kojení nebyla dosud stanovena. Přípravek by neměly užívat ženy v období těhotenství a kojení. V době těhotenství a kojení je možné přípravek užívat pouze na doporučení lékaře v případech, kdy předpokládaný přínos vyváží možná rizika.
Řízení dopravních prostředků a strojů
Přípravek Fenorin neovlivňuje schopnost řízení motorových vozidel a obsluhy strojů.
3. Jak SE Fenorin UŽÍVÁ
Vždy užívejte přípravek Fenorin přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Pokud lékař neurčí jinak, dospělí obvykle užívají 2 tobolky třikrát denně. Při ústupu potíží je možné dávku snížit na 1 tobolku třikrát denně.
Jestliže se během tří dnů užívání přípravku příznaky nezlepší, nebo se naopak zhorší, či se objeví nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.
Jestliže jste užil/a více přípravku Fenorin, než jste měl/a
Nejsou známy informace o klinických známkách otravy karbocysteinem. Nadměrné dávky mohou vyvolat pocit na zvracení a zvracení. Léčba je v těchto případech podpůrná. Pokud zjistíte, že jste vy, nebo dítě užili nadměrnou dávku přípravku, vyhledejte lékaře.
Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Fenorin
Pokud zapomenete vzít dávku léku v určený pravidelný čas, užijte ji v co nejkratší možné době bez změny původního dávkovacího schématu.
4. Možné nežádoucí účinky
Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Fenorin nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnout bolesti hlavy, příznaky přecitlivělosti, nebo zúžení dýchacích cest (bronchospasmus), který se projevuje pocitem ztíženého dýchání. Po požití vysokých dávek byly popsány případy zažívacích potíží, jako je pocit na zvracení, zvracení, dyspepsie a průjem.
Při případném výskytu nežádoucích účinků, nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
Při výskytu příznaků přecitlivělosti (kopřivka, svědění), nebo bronchospasmu (pocit ztíženého a namáhavého dýchání) přerušte užívání přípravku a vyhledejte lékaře.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
5. JAK PŘÍPRAVEK Fenorin UCHOVÁVAT
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Uchovávejte při teplotě do 25C v původním vnitřním obalu a v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékarníka, jak máte likvidovat přípravky, které nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránít životní prostředí.
6. Další informace
Co přípravek Fenorin obsahuje:
Léčivá látka: carbocisteinum 375 mg v jedné tobolce
Pomocné látky: monohydrát laktosy, sodná sůl karmelosy, hydrogenovaný rostlinný olej, koloidní oxid křemičitý, mastek, magnesium-stearát, oxid titaničitý, tartrazin, želatina.
Druh a velikost balení
30 a 100 tobolek v krabičce
Dostupnost
Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu
Držitel rozhodnutí o registraci
Lek Pharmaceuticals, d.d., Verovškova 57, Ljubljana, Slovinsko.
Výrobce
Lek Pharmaceuticals, d.d., Verovškova 57, Ljubljana, Slovinsko.
Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci Sandoz s.r.o., Praha, office.cz@sandoz.com
Datum poslední revize této příbalové informace
23.1.2008

Informace o produktu

Výrobce: LEK PHARMACEUTICAL D.D.
Značka: FENORIN
Kód výrobku: 15807
Kód EAN:
Kód SÚKL: 94924
Držitel rozhodnutí: LEK PHARMACEUTICAL D.D.

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

K čemu se používá přípravek Fenorin Přípravek Fenorin je určen k pomocné léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou nadměrně vazkého hlenu a problémy s jeho vykašláváním. V případech bakteriální infekce nemůže přípravek Fenorin nahradit případnou antibiotickou léčbu.

Oznámit nežádoucí účinky

Recenze

Recenze produktu FENORIN 375 MG TOBOLKY 100X375MG Tobolky

Diskuze

Diskuze k produktu FENORIN 375 MG TOBOLKY 100X375MG Tobolky

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám