Podrobné informace

Dlouhotrvající repelentní spray na odpuzování klíšťat, komárů, ovádů a much obsahuje látku DEET, která maskuje pachy a potlačuje schopnost hmyzu najít hostitele

Informace o produktu

Výrobce: SPIRIG AG, EGERKINGEN
Značka: SPIRIG AG, EGERKINGEN
Kód výrobku: 246818
Kód EAN: 7612076361829
Držitel rozhodnutí: SPIRIG AG, EGERKINGEN

Proč ExoPic?
členovci sající krev lidí a zvířat se výraznou měrou podílejí na přenosu původců (viry, bakterie, parazitičtí prvoci, helminti) mnoha infekčních chorob 7 z 10 nejdůležitějších infekčních chorob sledovaných WHO přenášejí členovci choroby donedávna typické pro tropy a subtropy se opakovaně začínají vyskytovat i v prostředí střední Evropy

Jak funguje?
ExoPic forte obsahuje látku DEET (N,N-Diethyl-meta-toluamide), maskuje pachy a potlačuje schopnost hmyzu najít hostitele. Díky tomu odpuzuje klíšťata, komáry, ovády a mouchy. Při vyhledávání hostitele využívají klíšťata a hmyz optické a chemické signály. Koncentrace CO2 v atmosféře je 0,03 %, v dechu člověka 4,5 %. Parazitičtí článkonožci dokáží zaznamenat změnu koncentrace CO2 dokonce v setinách %. Stejně neodolatelně přitahuje klíšťata a hmyz pach kyseliny máselné a mléčné (pot) a také aceton a fenoly (dech a moč).

Komu je určen?
ExoPic forte mohou používat osoby od 12 let a starší.

Jak dávkovat?
Inovativní systém Upside Down umožňuje nastříkat produkt v každé poloze. Při nástřiku na oděv a obuv přípravek neroztírejte. Nastříkejte na nechráněnou kůži a následně rozetřete rukou. Repelentní účinek proti klíšťatům je asi 1 – 2 hodiny, proto aplikaci opakujte cca každé 2 hod. Při aplikaci na oděv se účinek podstatně prodlužuje. Za běžných podmínek chrání ExoPic před komáry 5 – 6 hodin.

Upozornění
Nepoužívejte u těhotných a kojících přímo na kůži! Zabraňte kontaktu s umělými vlákny (hodinkami a laky)! Kombinování produktu s obsahem DEET-u s UV filtry může oslabit jejich účinnost (SPF).

Varování

Dráždivý

Složení

DEET (N,N-Diethyl-meta-toluamide)

Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Recenze

Recenze produktu ExoPic forte 100 ml

Diskuze

Diskuze k produktu ExoPic forte 100 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze