Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na kožní problémy » Léky na lupénku

EXCIPIAL U Lipolotio emulze 200 ml

Léčivý přípravek
Kód výrobku: 23813

94 % 70 recenzí

Excipial U Lipolotio zlepšuje a normalizuje stav pokožky. Vyhlazuje její drsný povrch. Vhodný i na svědivé projevy, atopický ekzém a lupénku.

Více informací

149
Ušetříte: 21 % (40 Kč) Běžná cena: 189 Kč

Skladem do 24 hodin

Odesíláme v úterý 26. 2., u vás ve středu 27. 2.

Odesíláme v úterý 26. 2., u vás ve středu 27. 2.

Doprava už od 39 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám
Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze (70)
Diskuze (6)

Podrobné informace

Podrobné informace - EXCIPIAL U Lipolotio emulze 200 ml

Excipial U Lipolotio zlepšuje a normalizuje stav pokožky. Vyhlazuje její drsný povrch. Vhodný i na svědivé projevy, atopický ekzém a lupénku.

Excipial U Lipolotio
kožní emulze

(urea)

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře, nebo lékárníka. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4. Pokud se do 6 týdnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Co naleznete v této příbalové informaci
1. Co je Excipial U Lipolotio a k čemu se používá
2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Excipial U Lipolotio používat
3. Jak se Excipial U Lipolotio používá
4. Možné nežádoucí účinky
5 Jak Excipial U Lipolotio uchovávat
6. Obsah balení a další informace

1. CO JE EXCIPIAL U LIPOLOTIO A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Excipial U Lipolotio je přípravek určen k ochraně a ošetřování pokožky. Zlepšuje a normalizuje její stav hydratací a tvorbou přirozeného ochranného filmu z lipidů. Tím vyhlazuje její drsný povrch a napomáhá jí udržovat si svou elasticitu a odolnost proti vnějším vlivům. Excipial U Lipolotio je vhodný speciálně pro velkoplošné použití k ochraně a ošetřování citlivé nebo mírně podrážděné kůže.

Přípravek je určen pro suchou až velmi suchou kůži a jako podpůrný prostředek při kožních onemocněních, jejichž důsledkem je vysušená pokožka. Používá se také při doplňkové místní léčbě kožních onemocnění silně účinnými kožními přípravky, kterou určí lékař (např. za dne Excipial U Lipolotio, na noc přípravky s obsahem kortikoidů) a při péči o pokožku při doléčování kožních onemocnění. Excipial U Lipolotio mohou používat dospělí, dospívající a děti všech věkových skupin. Přípravek se může používat i v době těhotenství a kojení.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE EXCIPIAL U LIPOLOTIO POUŽÍVAT

Nepoužívejte Excipial U Lipolotio
jestliže jste alergický(á) na močovinu nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).

Další léčivé přípravky a Excipial U Lipolotio
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. O současném používání přípravku Excipial U Lipolotio s jinými léčivými přípravky nanášenými na kůži se poraďte s lékařem.

Těhotenství a kojení
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek používat. Přípravek Excipial U Lipolotio používejte v těhotenství a po dobu kojení vždy podle pokynů svého lékáře.

3. JAK SE EXCIPIAL U LIPOLOTIO POUŽÍVÁ

Vždy používejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud lékař neurčí jinak, přípravek se nanáší 2- až 3-krát denně na postižená místa. Při kombinaci se silně účinnými kožními přípravky určí lékař vhodný léčebný postup, který je nutno dodržovat.

Jestliže se do doby 6 týdnů od zahájení léčby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem. Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem. Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Excipial U Lipolotio může způsobovat následující nežádoucí účinky

MedDRA třída orgánového systému  -  Frekvence                               - Nežádoucí reakce 

Poruchy kůže a podkožní tkáně             - Vzácné (≥1/10 000 až <1/1 000) - přecitlivělost (zarudnutí, pálení a svědění)

Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu

Státní ústav pro kontrolu léčiv,
Šrobárova 48,
100 41 Praha 10,
Webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. JAK EXCIPIAL U LIPOLOTIO UCHOVÁVAT

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce za EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Uchovávejte při teplotě do 25 °C.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

Co Excipial U Lipolotio obsahuje
Léčivou látkou je urea. 1 ml emulze obsahuje 40 mg močoviny. Pomocnými látkami jsou roztok mléčnanu sodného 60 %, kyselina mléčná, pentylenglykol, glycerol- a sorbimakrogol-isostearát, ester makrogolu, kopolymer methomakrogolu s dodekandiolem, lehký tekutý parafin, střední nasycené triacylglyceroly, dimetikon, myristyl-laktát, parfém, čištěná voda.

Jak Excipial U Lipolotio vypadá a co obsahuje toto balení
Excipial U Lipolotio je bílá, homogenní, jemně parfémovaná emulze. Balení obsahuje 200 ml emulze v bílé lahvičce.

Držitel rozhodnutí o registraci
Galderma-Spirig Česká a Slovenská republika a.s.,
Bratislava, Slovenská republika

Výrobce
Laboratoires Galderma - Alby sur Cheran
ZI Montdésir, Alby sur Cheran, 74540, Francie

Tato příbalová informace byla naposledy revidována 28.7.2016

sp.zn. sukls204556/2016

Informace o produktu

Výrobce: SPIRIG AG, EGERKINGEN
Značka: EXCIPIAL
Kód výrobku: 23813
Kód EAN: 7612076354814
Kód SÚKL: 97152
Držitel rozhodnutí: SPIRIG AG, EGERKINGEN

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Oba přípravky jsou vhodné speciálně pro velkoplošné použití k ochraně a ošetřování citlivé nebo mírně podrážděné kůže. Excipial U Hydrolotio je určen pro normální až mírně suchý typ kůže. Excipital U Lipolotio pro suchou až velmi suchou kůži a jako podpůrný prostředek při kožních onemocněních, jejichž důsledkem je vysušená pokožka. Oba přípravky jsou vhodné k doplňkové místní léčbě kožních onemocnění silně účinnými kožními přípravky, kterou určí lékař (např. za dne Excipital U, na noc přípravky s obsahem kortikoidů) a k péči o pokožku při doléčování kožních onemocnění. Oba přípravky mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových skupin, mohou se používat i v době těhotenství a kojení.


Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

EXCIPIAL U Lipolotio emulze 200 ml – příbalový leták

Příbalovou informaci k produktu EXCIPIAL U Lipolotio emulze 200 ml zobrazíte nebo stáhnete zde: EXCIPIAL U Lipolotio emulze 200 ml.

Recenze (70)

Recenze produktu EXCIPIAL U Lipolotio emulze 200 ml

Recenze od 70 uživatelů s celkovým hodnocením 94 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

100 %

dobrý
100 %

Krém používám již od dětství, krémem atopický ekzém mažu vždy po sprše, pokožka je ihned zklidněna a nesvědí. Doporučuji všem

promašťuje
zklidňuje
pomáhá proti atopickému ekzému
80 %

100 %

Super na suchou pokožku ke sklonu k exzémům. Nám doporučila dětská lékařka a již leta nekupuji nic jiného.

100 %

80 %

Krásně zklidňuje ekzém.

60 %

100 %

80 %

Skvěle hydratuje pokožku a pleť, poměrně rychle se vstřebává, výborný na vysušenou pokožku, používám na loupající se pleť, oblast obočí a přechod mezi pletí a vlasy

Jeho přirozená vůně nemusí každému sednout

Diskuze (6)

Diskuze k produktu EXCIPIAL U Lipolotio emulze 200 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze

Dáša - Rada

(0) 22/10/2017

Milé používateľky Excipialu. Čítala som recenzie, pretože ma dosť zaujímajú, tiež som ekzematička. Ako som pozerala, niektorá sa sťažuje, že nepomáha, niektorá, že je moc mastný, niektorá, že sa zle roztiera. Skúste to takto, kúpiť aj Lipolotio, aj Hydrolotio, ekzematikom ho predpíše lekár..... do dlaní dať pár kvapiek jedného, aj druhého a zmiešať. Verte, že budete spokojné.Jedno je totiž… Více

Vstoupit do diskuze

- Skvělý přípravek, překvapil mě.

(0) 10/05/2017

Roky jsem se strápil s exémem na rukou a po několika dnech promazávání se úplně ztratil. Přípravek budu používat dál, emulze celkem dlouho vydrží a za těch pár peněz ten klid na rukou stojí.

Vstoupit do diskuze

- U mě asi funguje opačně

(0) 09/07/2014

Po půlhodině od aplikace jsem měla kůži na rukou ještě sušší než předtím.

Vstoupit do diskuze

- Skvělý

(1) 02/01/2008

Když byl syn malý, tak jsme to používali na jeho suchou kůži-skvělý výsledek, mohu jen doporučit.

Vstoupit do diskuze

- Fantastický přípravek

(0) 28/02/2007

Můžu jej vřele doporučit, krásně se roztírá a vstřebává - má konzistenci tělového mléka a okamžitě zjemní drsnou kůži při ekzémech.

Vstoupit do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám