Oblíbené položky

ESTEX obvaz krycí z aktivní uhlík.tk.10x10cm/10ks - recenze

Kód výrobku: 30702
Krycí obvaz ESTEX byl vyvinut pro aktivní čištění otevřených infikovaných ran.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - ESTEX obvaz krycí z aktivní uhlík.tk.10x10cm/10ks

Krycí obvaz ESTEX byl vyvinut pro aktivní čištění otevřených infikovaných ran.

Informace o produktu

Výrobce: BALADOR-ESTE S.R.O.
Značka: ESTEX
Kód výrobku: 30702
Kód EAN: 8594058280207
Držitel rozhodnutí: BALADOR-ESTE S.R.O.

Krycí obvaz ESTEX byl vyvinut pro aktivní čištění otevřených infikovaných ran. Aktivní uhlíková vrstva svým mohutným sacím efektem působí rychlé vyčištění rány od mediátorů zánětu, oslabuje zánětlivé reakce a urychluje přechod procesu hojení do granulační fáze. Klinicky ověřeno je výrazné zkrácení doby léčby bércových vředů, vředových komplikací na kůži při diabetes mellitus, dekubitů, dehiscencí, otevřených infikovaných exsudujících ran, sekundárně infikovaných ran a popálenin.

Při použití obvazu ESTEX pro krytí ran pooperačních včetně tamponace hlubokých pooperačních ran udržuje aktivní uhlíkové krytí ránu čistou a zabraňuje vzniku sekundární infekce a tím snižuje riziko pooperačních komplikací.

Při klinických zkouškách bylo kladně hodnoceno i preventivní použití krycího obvazu ESTEX v rámci první pomoci. Aktivní uhlíková tkanina výrazně snižuje dobu krvácení, působí antiedémově a svými sorpčními vlastnostmi eliminuje rozvoj sekundární infekce v ráně ještě před lékařským chirurgickým ošetřením. Použitím krytí ESTEX dochází ke snížení rizika komplikací, ke zkrácení doby hojení rány a omezení možnosti zhoršení výsledku léčby v důsledku působení infekce.

Krytí ESTEX působí na základě svých fyzikálních vlastností, neobsahuje žádné účinné látky, Nezatěžuje tedy organizmus a nezpůsobuje mikrobiální rezistenci nebo senzibilizaci organizmu. Účinná uhlíková vrstva není určena k adsorpci exsudátu a proto je k obvazu přiloženo sekundární sací krytí, které je možno znásobit přidáním dalšího sacího materiálu. Obvaz je netoxický a nedráždivý, při aplikaci byly potvrzeny jeho analgetické účinky. Při převazech nepůsobí traumaticky, nelepí se na ránu. Nezanedbatelné je i prodloužení frekvence výměn obvazu (24-72 hod.

Racionální použití krycího obvazu ESTEX společně s bezkonkurenční cenou vede k výraznému zkrácení doby léčby a k úsporám nákladů. Porovnávací studie ukazují, že doba hojení se zkracuje přibližně na 50% oproti klasické léčbě, počet převazů se snižuje o 75%, interval převazů se prodlužuje v průměru o 50%. Ošetřovatelským personálem je oceňována především jednoduchost manipulace, úspora času, zlepšení léčebného prostředí (dezodorační účinky), celkově efektivnější léčba ( snižuje se počat úkonů). Pacientům poskytuje použití krycího obvazu ESTEX rychlejší, méně bolestivé a účinnější řešení závažných zdravotních problémů.

Recenze

Recenze produktu ESTEX obvaz krycí z aktivní uhlík.tk.10x10cm/10ks

Diskuze

Diskuze k produktu ESTEX obvaz krycí z aktivní uhlík.tk.10x10cm/10ks

Přidat nový příspěvek do diskuze

Štítky

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám