Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

ELMEX zubní kartáček sensitive extra soft + 2 x vzorek zubní pasty

100
1
starstarstarstarstar  100 %
Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
ELMEX zubní kartáček sensitive extra soft + 2 x vzorek zubní pasty
Zubní kartáček vyvinut speciálně pro jemné čištění obnažených zubních krčků a nadměrně citlivých zubů. Více informací
Kód výrobku: 134527
Cena s DPH: 94 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku ELMEX zubní kartáček sensitive extra soft + 2 x vzorek zubní pasty

Zubní kartáček elmex sensitive extra soft je speciálně vyvinutý pro jemné, ale účinné čištění odhalených zubních krčků či přecitlivělých zubů. Podporuje použití Stillmanovy techniky čištění, kterou zubní lékaři doporučují pacientům s odhalenými zubními krčky. Stillmanova technika čištění zubů - vlákna zubního kartáčku se apikálně pod úhlem 45° přiloží na dáseň a provádí se stírací pohyb směrem kokluzi. Indikací jsou gingivální recesy, ale je možno ji použít i u zdravého parodontu. Modifikovaná Stilmanova technika - navíc se provádí malé vibrační pohyby v krčkové oblasti.

2x denně nanést na zubní kartáček elmex sensitive extra soft zubní pastu elmex sensitive a čistit minimálně po dobu dvou minut. Doporučujeme péči doplnit o použití ústní vody elmex sensitive.

Zabraňuje vzniku zubního kazu, snižuje kazivost chrupu. Odstraňuje zubní plak.

Zánět dásní (odborně chronická gingivitida a parodontitida) je mezi hlavními onemocněními, které jsou způsobeny zubním plakem. Zánět dásní je infekce vyvolaná škodlivými bakteriemi zubního plaku - měkkého povlaku, který ulpívá na zubech a dásních. Bakterie uvolňují jedovaté látky, které dráždí dásně, činí je krvácivými, zduřelými, zarudlými a citlivými. Zánět může být v okolí jednoho nebo více zubů či celém chrupu. Při zánětu dásní ještě nedochází k narušení závěsného aparátu zubu, který drží zub v kostním lůžku. Je to stav, který lze úspěšně a bez následků vyléčit. Probíhá-li však neléčený zánět dásní příliš dlouho, často přechází v obávanou parodontitidu. Kdo trpí neléčeným chronickým zánětem dásní, dochází k tomu, že bakterie zubního plaku v souladu s pravidlem, že kapka nehloubí kámen silou, ale vytrvalostí, způsobí spolu s dalšími vlivy (zubní kámen, kouření, stres apod.) hlubší poškození. Porušuje se pak spojení zubu s kostním lůžkem a kost sama. Velmi důležité je zjistit přítomnost zánětu dásní a včas jej zastavit, nejlépe ještě před tím, než zánět postihne kostěné zubní lůžko a závěsný aparát zubu.

Základním léčebným opatřením, které má za cíl zastavit proces destrukce závěsného aparátu zubu, je dokonalé odstraňování zubního plaku a to všemi dostupnými prostředky. Dále je důležité odstranit všechny zevní škodlivé faktory a již vzniklé parodontální choboty. Nemocný by měl být proto informován o metodách zubní hygieny a jejím zásadním významu. Pro nemocného s chronickým plakem způsobeným zánětem dásní a parodontitidou se totiž péče o dokonalou ústní hygienu skutečně stává léčebnou metodou. Proto ji musí provádět o mnoho pečlivěji a intenzivněji než lidé se zdravým parodontem. V první řadě je nezbytné si pečlivě čistit zuby správnou technikou a vhodně zvoleným zubním kartáčkem, a to nejméně 2x denně vždy po dobu minimálně dvou minut. O správné technice čištění by měl být pacient instruován zubním lékařem nebo dentální hygienistkou. Při intenzivním používání ztrácí kartáček brzy účinnost, a proto je nezbytné jej po 2-3 měsících vyměnit za nový. Pozornost je nutno věnovat také mezizubním prostorům a používání speciálních mezizubních kartáčků a zubních nití.

Složení
Cca 52 kónických vláken. Tvrdost plochy vláken je 3,6 cN/mm2. Rukojeť je složena z polypropylenu (složka rukojetí, bílá), z TPE tvrdost 35, složka rukojeti, zelená),TPE (tvrdost 35, opěrka pro palec).

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz