Oblíbené položky

ELANCYL Cellu reverse 100 ml - proti celulitidě

Kód výrobku: 83131
Již po 14 dnech používání přípravku lze konstatovat zeštíhlení po obvodu boků, stehen a vyhlazení pomerančové kůže. Pokožka je hladší a pevnější.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - ELANCYL Cellu reverse 100 ml - proti celulitidě

Již po 14 dnech používání přípravku lze konstatovat zeštíhlení po obvodu boků, stehen a vyhlazení pomerančové kůže. Pokožka je hladší a pevnější.

Informace o produktu

Výrobce: PIERRE FABRE DERMO-COSMETIQUE TCHEQUIE
Značka: ELANCYL
Kód výrobku: 83131
Kód EAN: 3282779162388
Držitel rozhodnutí: PIERRE FABRE DERMO-COSMETIQUE TCHEQUIE

Užití
Již po 14 dnech používání přípravku lze konstatovat zeštíhlení po obvodu boků, stehen a vyhlazení pomerančové kůže. Pokožka je hladší a pevnější. Každé ráno aplikuje na postižená místa: boky, stehna, zadeček. Pomocí lehké masáže ve směru hodinových ručiček lehce vmasírujte.

Účinné látky
Xantoxylin
Kofein
HMC
Jestřábník

Celulitida
Pojem celulitida zná v dnešní době většina žen. V běžné literatuře je tímto termínem označován typ určitého zvrásnění a dolíčkování kůže se vznikem neestetických hrbolkovitých útvarů lokalizovaných zejména na stehnech a bocích. Poetičtěji je tento stav popisován jako „pomerančová kůže" , pro podobnost se strukturou kůry pomeranče. Již méně poetičtěji byla kůže dříve přirovnávána k „potahu staré matrace" či „prasečí kůži". V odborné literatuře je tento stav nazýván lipohypertrofie, méně často dermatopannikulóza.

Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a v důsledku stárnutí podkožního vaziva. Ke zmnožení tukových buněk dochází zejména působením ženských pohlavních hormonů. Je za to zodpovědný převážně hormon estrogen, který má též schopnost zvláčňovat a změkčovat vazivo. Tukové buňky se proto mohou bez zábran rozšiřovat. Vznik celulitidy podporuje také uspořádání podkožního vaziva, které je odlišné u žen a u mužů. Pevné provazce vaziva v podkoží žen probíhají souběžně a všechny kolmo k povrchu kůže. Mezi sebou uzavírají shluky tukových buněk tvořící jednotlivé lalůčky. Pokud tukové buňky zbytní, cestou nejmenšího odporu se vytlačují vzhůru směrem k povrchu kůže a podmiňují vznik drobných bouliček a vyvýšenin na kůži. Úpon jednotlivých vazivových provazců naopak zapříčiňuje drobné dolíčky.

U mužů je vazivo uspořádáno do propletené sítě. Při zbytnění tukových lalůčků dojde k roztažení sítě do stran a povrch kůže zůstává hladký. První známky ženské celulitidy se mohou objevit při užívání hormonální antikoncepce, při počínající nadváze i v těhotenství. Dříve nebo později postihne přes osmdesát procent žen. Častěji jsou postiženy ženy obézní, ale nevyhýbá se ani štíhlým a mladým dívkám.

Celulitidou, jak již bylo uvedeno, se označuje typ určitého zvrásnění kůže se vznikem dolíčků a hrbolků. Nejdříve je patrná na zadních stranách stehen. Teprve později se projevuje i na vnitřních stranách stehen, po stranách trupu, v oblasti břicha, na hýždích i na zadní straně paži. V extrémním případě se může takto změnit celý povrch kůže.

Podle stupně postižení se rozlišují 4 stádia celulitidy
1. stádium - příznaky „pomerančové kůže" jsou patrné pouze při tlaku na kůži. Například při „štípacím" testu, kdy se vytvoří stiskem mezi dvěma prsty nebo tlakem dlani proti sobě kožní řasa.

2. stádium - někdy nazývané „manekýnské stádium" se projevuje nerovnostmi kůže, které jsou viditelné nejen při „štípacím testu", ale i při napnutí svalů, sezení na tvrdé podložce nebo jsou viditelná při ostrém bočním osvětlení.

3. stádium - nerovnosti jsou viditelné vždy, bez ohledu na stání, sezení, osvětlení.

4. stádium - hrubé nerovnosti kožního povrchu , které mohou být komplikovány otoky, monstrózním zvětšením tukové tkáně i bolestivostí.

Recenze

Recenze produktu ELANCYL Cellu reverse 100 ml - proti celulitidě

Diskuze

Diskuze k produktu ELANCYL Cellu reverse 100 ml - proti celulitidě

Přidat nový příspěvek do diskuze

Štítky

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám